REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać odpowiednie drzwi wejściowe?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Joanna Szwertfeger
Wybór właściwych drzwi zewnętrznych nie jest zadaniem łatwym. Musimy brać bowiem pod uwagę wiele aspektów, nie tylko wygląd i precyzyjne wykonanie, ale również parametry techniczne.
Wybór właściwych drzwi zewnętrznych nie jest zadaniem łatwym. Musimy brać bowiem pod uwagę wiele aspektów, nie tylko wygląd i precyzyjne wykonanie, ale również parametry techniczne.

REKLAMA

REKLAMA

Drzwi zewnętrzne, niezbędny element każdego domu. Dobrze dobrane drzwi zapewniają nam intymność i bezpieczeństwo, a ich walory estetyczne będą podkreślać charakter domu przez długie lata. Drzwi są wizytówką domu i mają duży wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego ich zakup powinien być dobrze przemyślany. Na co zwrócić uwagę przy ich doborze radzi Joanna Szwertfeger Specjalista ds. sprzedaży z firmy Metalkas.

Zakup drzwi zewnętrznych stanowi zazwyczaj inwestycję na wiele lat. Rozważając więc ich wybór, musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii, zarówno tych estetycznych, jak i funkcjonalnych. Wygląd panela, skuteczne zabezpieczenia antywłamaniowe, czy odpowiednie właściwości izolacyjne to elementy, na których powinniśmy skupić się w szczególności. To od nich bowiem zależeć będzie późniejszy komfort i wygoda użytkowania. Warto więc wcześniej dowiedzieć się, czym powinny charakteryzować się drzwi idealne. Unikniemy w ten sposób przykrych niespodzianek, a wybrany model służyć nam będzie przez długie lata. 

REKLAMA

Zabezpieczenia 

REKLAMA

Jedną z podstawowych funkcji, jaką pełnią drzwi zewnętrze jest zapewnienie ochrony domownikom. Solidnie wykonane powinny więc stanowić skuteczną zaporę przed potencjalnym włamywaczem. Dla własnego bezpieczeństwa i spokojnego snu najlepiej zaopatrzyć się w produkt wyposażony w kilka rodzajów zabezpieczeń, które zagwarantują nam wysoką ochronę antywłamaniową.

„Jedną z najważniejszych rzeczy, charakteryzujących dobre drzwi jest odpowiedni zamek z wielopunktowym ryglowaniem. Najlepiej, kiedy drzwi wyposażone są w tego rodzaju elementy w kilku miejscach.” – wyjaśnia specjalista z firmy Metalkas. Nie mniej ważne są również właściwe zawiasy, gdyż one stanowią najczęściej kolejną furtkę dla złodzieja.

Zobacz także: Błędy popełniane przy zakupie i montażu drzwi wewnętrznych

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„Bezpieczeństwo znacznie zwiększają wewnętrzne, antywyważeniowe zawiasy, które uniemożliwiają ich przecięcie i zdjęcie całego skrzydła. W ten sposób drzwi będą stanowiły dla włamywacza barierę nie do przejścia.” – dodaje Joanna Szwertfeger z firmy Metalkas. Dobrze jest również, gdy ościeżnica, jak i skrzydło wykonane są ze stali, gdyż znacznie utrudnia to ich zniszczenie. 

Zatrzymanie ciepła 

Dobre drzwi zewnętrzne powinny sprostać nie tylko próbie włamania. Musimy zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas model ochroni nas również przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi i hałasem. 

„Ważne jest by drzwi były szczelne oraz wzbogacone odpowiednią izolacją termiczną i akustyczną. Takie właściwości zapewni np. dodatkowa uszczelka wokół ościeżnicy, dzięki której niweluje się naturalne szpary pomiędzy skrzydłem, a futryną.” – tłumaczy Joanna Szwertfeger Specjalista ds. sprzedaży z firmy Metalkas.
By uniknąć niepotrzebnych strat ciepła, wynikających z przenikania zimna przez skrzydło najlepiej zaopatrzyć się w produkt o dobrych parametrach izolacyjnych. Odpowiada za to właściwa grubość drzwi oraz specjalne wypełnienie. Dzięki temu w naszym domu będzie cicho, ciepło i przytulnie. 

Estetyczna wizytówka domu 

Kiedy już wybierzemy odpowiednie ze względu na parametry techniczne drzwi, możemy zająć się dopasowaniem ich wyglądu. Jest on równie ważny, co dobre zabezpieczenie, czy izolacja, zwłaszcza, że jest to pierwsza rzecz w domu, z którą stykają się nasi goście.

Zobacz także: Jak dobrać odpowiednie drzwi do wnętrza?

REKLAMA

„Wybór drzwi wejściowych jest nieco bardziej skomplikowaną kwestią, niż dopasowanie ich wewnętrznych odpowiedników. Muszą one bowiem komponować się zarówno z elewacją budynku, orynnowaniem i stolarką okienną, jednocześnie współgrając z wystrojem wnętrza domu. Sprawę znacznie ułatwiają modele, w których istnieje możliwość zastosowania innego panelu od zewnątrz, a odrębnego wewnątrz. W ten sposób unikamy żmudnej selekcji i godzin spędzonych w sklepie.” – radzi specjalista z firmy Metalkas. 

Jeśli kupujemy drzwi do klasycznie zaaranżowanego domu dobrze jest zdecydować się na ponadczasowe dekory, przypominające naturalne drewno, które będą modne przez długie lata. Do prostych, nowoczesnych budynków zastosować możemy z kolei nieco bardziej awangardowe wzory.
Wybór właściwych drzwi zewnętrznych nie jest zadaniem łatwym. Musimy brać bowiem pod uwagę wiele aspektów, nie tylko wygląd i precyzyjne wykonanie, ale również parametry techniczne. Przed dokonaniem zakupu powinniśmy więc starannie przemyśleć swoją decyzję, by nabyty przez nas produkt spełniał nasze oczekiwania przez długi czas.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA