REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać odpowiednie drzwi wejściowe?

Joanna Szwertfeger
Wybór właściwych drzwi zewnętrznych nie jest zadaniem łatwym. Musimy brać bowiem pod uwagę wiele aspektów, nie tylko wygląd i precyzyjne wykonanie, ale również parametry techniczne.
Wybór właściwych drzwi zewnętrznych nie jest zadaniem łatwym. Musimy brać bowiem pod uwagę wiele aspektów, nie tylko wygląd i precyzyjne wykonanie, ale również parametry techniczne.

REKLAMA

REKLAMA

Drzwi zewnętrzne, niezbędny element każdego domu. Dobrze dobrane drzwi zapewniają nam intymność i bezpieczeństwo, a ich walory estetyczne będą podkreślać charakter domu przez długie lata. Drzwi są wizytówką domu i mają duży wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego ich zakup powinien być dobrze przemyślany. Na co zwrócić uwagę przy ich doborze radzi Joanna Szwertfeger Specjalista ds. sprzedaży z firmy Metalkas.

Zakup drzwi zewnętrznych stanowi zazwyczaj inwestycję na wiele lat. Rozważając więc ich wybór, musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii, zarówno tych estetycznych, jak i funkcjonalnych. Wygląd panela, skuteczne zabezpieczenia antywłamaniowe, czy odpowiednie właściwości izolacyjne to elementy, na których powinniśmy skupić się w szczególności. To od nich bowiem zależeć będzie późniejszy komfort i wygoda użytkowania. Warto więc wcześniej dowiedzieć się, czym powinny charakteryzować się drzwi idealne. Unikniemy w ten sposób przykrych niespodzianek, a wybrany model służyć nam będzie przez długie lata. 

REKLAMA

Zabezpieczenia 

REKLAMA

Jedną z podstawowych funkcji, jaką pełnią drzwi zewnętrze jest zapewnienie ochrony domownikom. Solidnie wykonane powinny więc stanowić skuteczną zaporę przed potencjalnym włamywaczem. Dla własnego bezpieczeństwa i spokojnego snu najlepiej zaopatrzyć się w produkt wyposażony w kilka rodzajów zabezpieczeń, które zagwarantują nam wysoką ochronę antywłamaniową.

„Jedną z najważniejszych rzeczy, charakteryzujących dobre drzwi jest odpowiedni zamek z wielopunktowym ryglowaniem. Najlepiej, kiedy drzwi wyposażone są w tego rodzaju elementy w kilku miejscach.” – wyjaśnia specjalista z firmy Metalkas. Nie mniej ważne są również właściwe zawiasy, gdyż one stanowią najczęściej kolejną furtkę dla złodzieja.

Zobacz także: Błędy popełniane przy zakupie i montażu drzwi wewnętrznych

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„Bezpieczeństwo znacznie zwiększają wewnętrzne, antywyważeniowe zawiasy, które uniemożliwiają ich przecięcie i zdjęcie całego skrzydła. W ten sposób drzwi będą stanowiły dla włamywacza barierę nie do przejścia.” – dodaje Joanna Szwertfeger z firmy Metalkas. Dobrze jest również, gdy ościeżnica, jak i skrzydło wykonane są ze stali, gdyż znacznie utrudnia to ich zniszczenie. 

Zatrzymanie ciepła 

Dobre drzwi zewnętrzne powinny sprostać nie tylko próbie włamania. Musimy zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas model ochroni nas również przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi i hałasem. 

„Ważne jest by drzwi były szczelne oraz wzbogacone odpowiednią izolacją termiczną i akustyczną. Takie właściwości zapewni np. dodatkowa uszczelka wokół ościeżnicy, dzięki której niweluje się naturalne szpary pomiędzy skrzydłem, a futryną.” – tłumaczy Joanna Szwertfeger Specjalista ds. sprzedaży z firmy Metalkas.
By uniknąć niepotrzebnych strat ciepła, wynikających z przenikania zimna przez skrzydło najlepiej zaopatrzyć się w produkt o dobrych parametrach izolacyjnych. Odpowiada za to właściwa grubość drzwi oraz specjalne wypełnienie. Dzięki temu w naszym domu będzie cicho, ciepło i przytulnie. 

Estetyczna wizytówka domu 

Kiedy już wybierzemy odpowiednie ze względu na parametry techniczne drzwi, możemy zająć się dopasowaniem ich wyglądu. Jest on równie ważny, co dobre zabezpieczenie, czy izolacja, zwłaszcza, że jest to pierwsza rzecz w domu, z którą stykają się nasi goście.

Zobacz także: Jak dobrać odpowiednie drzwi do wnętrza?

REKLAMA

„Wybór drzwi wejściowych jest nieco bardziej skomplikowaną kwestią, niż dopasowanie ich wewnętrznych odpowiedników. Muszą one bowiem komponować się zarówno z elewacją budynku, orynnowaniem i stolarką okienną, jednocześnie współgrając z wystrojem wnętrza domu. Sprawę znacznie ułatwiają modele, w których istnieje możliwość zastosowania innego panelu od zewnątrz, a odrębnego wewnątrz. W ten sposób unikamy żmudnej selekcji i godzin spędzonych w sklepie.” – radzi specjalista z firmy Metalkas. 

Jeśli kupujemy drzwi do klasycznie zaaranżowanego domu dobrze jest zdecydować się na ponadczasowe dekory, przypominające naturalne drewno, które będą modne przez długie lata. Do prostych, nowoczesnych budynków zastosować możemy z kolei nieco bardziej awangardowe wzory.
Wybór właściwych drzwi zewnętrznych nie jest zadaniem łatwym. Musimy brać bowiem pod uwagę wiele aspektów, nie tylko wygląd i precyzyjne wykonanie, ale również parametry techniczne. Przed dokonaniem zakupu powinniśmy więc starannie przemyśleć swoją decyzję, by nabyty przez nas produkt spełniał nasze oczekiwania przez długi czas.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

REKLAMA

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA