REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie są techniki malowania ścian zewnętrznych?

Kamil Dośpiał
Malując zewnętrzne ściany swojego domu, zabezpieczamy je przed działaniem czynników atmosferycznych.
Malując zewnętrzne ściany swojego domu, zabezpieczamy je przed działaniem czynników atmosferycznych.

REKLAMA

REKLAMA

Zewnętrzne ściany budynków malujemy, aby nadać im estetyczny wygląd oraz zabezpieczyć je przed działaniem czynników atmosferycznych. Wybór techniki malowania zależy od stanu technicznego ściany, rodzaju materiału i przewidzianego stopnia ochrony ściany zewnętrznej. Jakie są zatem techniki malowania?

Malowanie wałkiem

REKLAMA

Technika malowania ściany wałkiem jest nawet cztery razy szybsza od malowania pędzlem. Na szorstkich ścianach wałki szybko się niszczą. Odpowiednie rozprowadzenie farby na ścianie zależy od prawidłowego dobrania wałka do faktury ściany. Do głębokiej faktury używać wałka z długim włosiem. Wałkami ze średnim włosiem maluje się powierzchnie gładkie i lekko fakturowe.

Malować zmieniając kąt. Do malowania kątów używać pędzla.

Malowanie pędzlem

Najwygodniej rozprowadza się farbę pędzlem o szerokości od 10 do 15 cm. Dobrą trwałością cechują się pędzle o grubym włosiu, które wolniej niszczą się na szorstkiej ścianie. Malowanie większymi pędzlami szybko męczy. Aby zapewnić równomierne rozprowadzenie i jednolity kolor farby, należy wykonywać poziome, a następnie pionowe pociągnięcia. Gdy mamy powierzchnię fakturową, należy końcami włosia dotykać ściany, lekko ją pocierając.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przy malowaniu pędzlem zwróć dużą uwagę na malowanie ościeży i muru za rurami.

Jak pomalować ościeże okien i drzwi?

Na gładkiej powierzchni farbę należy rozprowadzić prostą linią wzdłuż krawędzi okna. Plamy farby z ramy okna można usunąć, lekko przecierając je szmatką zmoczoną w odpowiednim rozcieńczalniku. Na pędzel nie zależy nabierać za dużo farby. Do ościeży fakturowych powierzchnię należy malować, punktując ją pędzlem.

Jak malować ściany za rurami?

Rynny i rury trzeba owinąć w gazetę, aby nie zaplamić ich farbą. Końcem pędzla pomalować ścianę za rurą. Następnie przesuwając papier w dół, malować kolejne odcinki.

Kiedy należy malować ściany szczotką?

Szczotką maluje się ściany o głębokiej fakturze, np. tynk kamyczkowy. W odróżnieniu od pozostałych technik, farbę rozprowadza się ruchami kolistymi szczotki, tak aby wniknęła w nierówną powierzchnię. Do nabierania farby na szczotkę używa się korytka.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

REKLAMA

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

REKLAMA