REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

BSO – co to takiego?

Krzysztof Kowalski
BSO w rozwinięciu to bezspoinowy system ociepleń
BSO w rozwinięciu to bezspoinowy system ociepleń

REKLAMA

REKLAMA

BSO w rozwinięciu to bezspoinowy system ociepleń. Stosowanie tego systemu i umiejętne położenie zagwarantuje nam zmniejszenie strat ciepła a co tym idzie spore oszczędności na ogrzewaniu. BSO powoduje że mamy dowolność w wyborze rodzaju tynku – setki kolorów jak i rodzajów faktur powodują że nasza elewacja może stać się dużo ciekawsza.

BSO może być dla każdego

REKLAMA

Coraz większe rachunki za ogrzewanie wymuszają na nas szukania jakieś możliwości zaoszczędzenia choć części pieniędzy przy utrzymaniu dotychczasowej temperatury. W pierwszej kolejności zamiast zmieniać sposób i rodzaj ogrzewania powinniśmy zminimalizować do maksimum ilość strat ciepła. Im mniej ciepła będzie nam uciekać tym więcej pieniędzy uda nam się zaoszczędzić.

W nowo projektowanych budynkach, wymagane jest zapewnienie odpowiedniej izolacyjności cieplnej. W związku z tym, inwestorzy starają się stworzyć odpowiednie warunki cieplne wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe. 

Już na etapie projektowania domu, warto zadbać o odpowiednią izolacją cieplną–ciepło ucieka przede wszystkim przez ściany, dlatego też w pierwszej kolejności, powinniśmy pomyśleć o izolacji ścian jeśli nie możemy sobie pozwolić na kompleksowe izolowanie budynku.

BSO jest bardzo dobrym system ociepleń, przy założeniu że jest prawidłowo wykonany, przy wyborze odpowiednich i zalecanych materiałów. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Izolacyjność cieplna zależna jest od grubości zastosowanego materiału izolacyjnego – wełny czy styropianu.

Zalety systemu

Oprócz świetnych walorów izolacyjnych, do plusów systemu, należy zaliczyć dobrą dźwiękochłonność oraz możliwość odnowienia lub zaprojektowania całkiem nowej elewacji. BSO jest trwałym systemem i zapewnia ochronę i estetykę przez dłuższy czas. Stosowane tynki mogą mieć różną strukturę oraz kolory, co daje nam wiele możliwości podczas odnawiania czy projektowania elewacji.

Z czego się składa i jak się wykonuje się BSO? 

Bezspoinowy system ociepleń składa się z: izolacji cieplnej (styropianu bądź wełny mineralnej) przyklejaną na specjalną zaprawę klejową mocowana dodatkowo za pomocą kołków. Przed przystąpieniem do prac, ścianę należy oczyścić z kurzu, łuszczących się farb, sporych ubytków czy większych nierówności. Przyklejoną i zakołkowaną izolację wzmacnia się dodatkowo warstwą zbrojącą składającą się z zaprawy klejowej oraz wtopionej w nią siatkę zbrojącą z włókna szklanego. Następnie na „za zbrojony” system nakłada się wybrany tynk. Można stosować tynki akrylowe, mineralne, silikatowe oraz silikonowe – różnią się od siebie trwałością oraz wygładem. Zaleca się także wcześniejsze zagruntowanie warstwy zbrojącej w celu lepszej przyczepności tynku. 

Zakup materiałów

Dokonując wyboru materiałów systemu, możemy kupować wszystkie potrzebne materiały oddzielnie. Niestety nie zapewni to nam gwarancji jakości systemu oraz oszczędności. Dlatego też najlepiej udać się do składu budowlanego gdzie będziemy mogli kupić wszystkie elementy systemu – razem. Zapewni nam to odpowiednią jakość systemu, jest szansa także na zniżkę kupując cały system u jednego dystrybutora. Często przy kupowaniu sytemu sprzedawcy oferują również możliwość „montażu” całego systemu, warto z niej skorzystać ponieważ zazwyczaj są to wykwalifikowani fachowcy poza tym będziemy mieć pewność, że system został prawidłowo wykonany.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA