REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

W jakiego rodzaju projekt domu warto zainwestować?

Dopiero, kiedy zamieszkamy w domu, który został zaprojektowany i wyposażony w sposób optymalny, będziemy w stanie docenić jego wartość.
Dopiero, kiedy zamieszkamy w domu, który został zaprojektowany i wyposażony w sposób optymalny, będziemy w stanie docenić jego wartość.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Tempo naszego życia wzrasta. Podnoszą się także nasze wymagania, co do komfortu życia, a co z tym się wiąże – w stosunku do dobrze zaprojektowanych urządzeń, z których korzystamy codziennie. Coraz częściej ludzie planują swoją przyszłość, dlatego też muszą być gotowi na różnego rodzaju zmiany – tj. standardy budowania, nasze oczekiwania i potrzeby, warunki życia, możliwości techniczne.

Wyposażenie domu

Nowoczesne wyposażenie domu powinno odpowiadać obecnemu stylowi życia. Należy wiedzieć o tym, że projekty tradycyjne są często już nieaktualne i nie spełniają współczesnych wymagań. W związku z tym, warto zainwestować w nowoczesny projekt. Architekt projektując nasz domu, powinien wziąć pod uwagę: nasze indywidualne potrzeby, budżet przeznaczony na inwestycję, możliwości techniczne, wielkość działki itp. Obecnie domy są bardziej nastawione na zaspokajanie indywidualnych potrzeb np. sposoby spędzania w domu wolnego czasu, przyjmowanie gości, oglądanie filmów.

REKLAMA

Zobacz: Różnice i podobieństwa - dom energooszczędny a pasywny

Dopiero, kiedy zamieszkamy w domu, który został zaprojektowany i wyposażony w sposób optymalny, będziemy w stanie docenić jego wartość. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu, zaleca się, aby architekt starannie przemyślał oraz przewidział następujące kwestie:
- wygląd domu,
- działanie i skutki każdego przyjętego przez niego rozwiązania,
- w sposób precyzyjny określił cel,
- możliwości techniczne,
- budżet inwestycyjny,
- indywidualne potrzeby inwestorów,
- możliwości inwestorów,

Przede wszystkim funkcjonalność i oszczędność – w nowoczesnym domu

Aby zachować funkcjonalność i oszczędność w domu, warto odpowiednio zaplanować projekt. W tym celu należy zmniejszyć powierzchnię domu i pozbyć się pomieszczeń niepotrzebnych, które należy dodatkowo np. sprzątać, ogrzewać. Warto również prawidłowo podzielić strefy funkcjonalne. A przy tym, powinno się zaplanować odpowiednią liczbę pomieszczeń sanitarnych.

Najistotniejsza obecnie w projekcie jest baza.

Architekci projektują domy coraz bardziej neutralne, czyli nie narzucają swojego stanowiska, co do stylu, czy dekoracji wnętrz. Ponieważ tego rodzaju aranżacje zależą od gustu danej osoby. Nowoczesność domu oznacza, że ma być on przede wszystkim wygodny w użytkowaniu i łatwy w eksploatacji.

Zobacz również: Nieruchomości

Architekci coraz częściej projektują budynki luksusowe. Są to domy o wygodnych, przestrojonych i jasnych pomieszczeniach, z dużym tarasem, czasami z basenem lub pomieszczeniami gospodarczymi. W domu powinna liczyć się przede wszystkim oszczędność, funkcjonalność.

Obejrzyj także: Projekty domów jednorodzinnych

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    REKLAMA

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

    Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

    REKLAMA

    Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

    Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

    Specjalne zasady kontroli tzw. obiektów wielkopowierzchniowych w prawie budowlanym

    Magazyny, hale sportowe, fabryczne, targowe, obiekty sportowe, galerie handlowe, czy nawet duże sklepy określa się w żargonie budowlanym jako tzw. obiekty (budowlane) wielkopowierzchniowe. Jako, że z tych budynków korzysta wiele osób jednocześnie, to przepisy budowlane nakładają na właścicieli i zarządców tych obiektów częstsze obowiązki kontrolne. Chodzi o regularne sprawdzanie stanu technicznego tych obiektów i instalacji w nich zamontowanych, tak by ich użytkowanie było bezpieczne dla ludzi.

    REKLAMA