REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak wybrać idealne mieszkanie dla rodziny?

  • Materiał prasowy
Oprac. Paulina Karpińska
Jak wybrać idealne mieszkanie dla rodziny?
Konrad Żelazowski
dziennik.pl

REKLAMA

REKLAMA

Klienci poszukujący mieszkania dla rodziny mają zdecydowanie inne wymagania niż ci, których celem jest zakup małego, kameralnego lokum tylko dla siebie. Rodzinna nieruchomość powinna odpowiadać zróżnicowanym i zmieniającym się w czasie potrzebom wszystkich domowników. Nie powinno zabraknąć w niej kącika dla dziecka, miejsca, w którym rodzice będą mogli odpocząć i części wspólnej, służącej do integracji. Jak znaleźć idealne mieszkanie dla rodziny?

Jak wybrać idealne mieszkanie dla rodziny?

Pierwszą kwestią, jaką biorą pod uwagę rodziny poszukujące mieszkania, jest jego metraż i rozkład. Niezwykle ważne jest bowiem, aby każdy członek rodziny miał chociaż kawałek miejsca tylko dla siebie. Według danych portalu Obido wyborem rodzin najczęściej padają większe nieruchomości, liczące od 60 do 80 mkw. 

REKLAMA

Dobrze byłyby, gdyby rodzice mieli do dyspozycji strefę do pracy i wypoczynku. Dzieci natomiast potrzebują przestrzeni do zabawy, nauki i spokojnego, niczym niezakłóconego snu. W rodzinnym mieszkaniu nie może też zabraknąć części wspólnej – np. przytulnego salonu.

REKLAMA

Dobrym rozwiązaniem jest wybór lokalu wyposażonego w dwie łazienki. Dzięki temu poranki nie będą tak stresujące. Jeśli w mieszkaniu nie ma oddzielnej garderoby, należy zwrócić uwagę, czy wystarczy miejsca na kilka pojemnych szaf, w których będzie można schować wszystkie ubrania i akcesoria. 

Rodzinne mieszkanie powinno odpowiadać zmieniającym się potrzebom poszczególnych domowników. Warto wybrać funkcjonalną nieruchomość, łatwą do ewentualnej modyfikacji. Plusem będzie dostępność jednego większego pokoju, który z czasem będzie można podzielić na dwa mniejsze, czy też przestronnej jadalni, w której w przyszłości zmieści się duży stół. 

Zakup mieszkania wykończonego "pod klucz"

Zakup rodzinnego mieszkania to inwestycja na lata. Możliwe, że najpierw będzie mieszkać w nim cała rodzina, a w przyszłości odziedziczą je dzieci. Nic więc dziwnego, że pary z pociechami poszukują funkcjonalnych, ustawnych lokali o podwyższonym standardzie. W cenie są mieszkania o neutralnym wykończeniu, które można zmodyfikować według własnych potrzeb.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rodziny chętnie wykupują opcję wykończenia mieszkania „pod klucz”. Dzięki temu mogą wprowadzić się szybciej. Ponadto zyskują pewność, że wnętrza zostaną zaaranżowane według najwyższych standardów. Naszym klientom oferujemy możliwość wykończenia mieszkań „pod klucz” – podkreśla Agnieszka Pachulska Dyrektor Warszawskiego oddziału Profit Development. – Zapewniamy możliwość przygotowania indywidualnego projektu z naszym doradcą lub wyboru spośród gotowych standardów.

Jakie udogodnienia są najważniejsze dla rodzin przy wyborze mieszkania?

Rodzinne mieszkanie przede wszystkim musi być wyposażone w przestronny taras lub przytulny ogródek. Przebywanie na świeżym powietrzu nie tylko poprawia samopoczucie, ale także korzystnie wpływa na zdrowie. 

Mieszkańcy powinni mieć dostęp do komórki lokatorskiej i miejsc parkingowych. Plusem będzie obecność wózkowni i pomieszczenia, w którym można schować rowery. 

Nie bez znaczenia jest bezpieczeństwo. Rodziny chętnie wybierają mieszkania na ogrodzonych osiedlach strzeżonych.

Udogodnieniem, którego nie może zabraknąć na rodzinnym osiedlu, jest dobrze wyposażony plac zabaw lub inne miejsce, w którym dzieci będą mogły bawić się ze swoimi koleżankami i kolegami z osiedla.

Zielona okolica i dobre połączenie z miastem

Rodziny z dziećmi najchętniej wybierają nieruchomości położone na obrzeżach miasta, w cichych i spokojnych dzielnicach, otoczonych zielenią. Jednocześnie ważna jest dla nich dobrze rozwinięta infrastruktura, a zwłaszcza obecność porządnych placówek medycznych, różnorodnych sklepów oraz dobrych szkół i przedszkoli, a także komfortowe połączenie z centrum miasta. 

 

REKLAMA

Myślą przewodnią naszych inwestycji jest swoboda, satysfakcja i komfort codziennego życia. Chcemy, aby nasi mieszkańcy otaczali się naturą, a przy tym mogli czerpać to, co najlepsze z uroków miasta. Wybieramy lokalizacje, które łączą spokój i bezpieczeństwo z życiem miasta. Warszawskie osiedle Hemara znajduje się na szybko rozwijającej się Białołęce. Wokół nieruchomości nie brakuje szkół, sklepów i lokali usługowych. Do centrum można szybko dojechać z pobliskich przystanków. Wrocławskie osiedle Działoszyńska powstaje w zielonej części miasta – Swojczyce. To miejsce dla miłośników natury i wygodnego życia. Nie brakuje tam parków, tras spacerowych, sklepów, przedszkoli i przychodni lekarskich. Są też dwa przystanki autobusowe, z których można dojechać do miasta – wyjaśnia Agnieszka Pachulska z Profit Development.

Wybór idealnego mieszkania dla rodziny to niełatwe zadanie. Warto przygotować dokładną listę wymagań i porządnie przyłożyć się do wyszukiwania idealnych ofert. W końcu zakup rodzinnej nieruchomości to nie tylko szansa na wygodne i bezpieczne życie, ale także dobra inwestycja w przyszłość naszych pociech!oiku8y7

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Materiały prasowe

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

REKLAMA

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży domu lub mieszkania u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży domu lub mieszkania, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – w pełni zabezpieczała ona interes sprzedającego? 

REKLAMA