REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jaka podłoga na strop drewniany?

Paweł Nawrocki
Podłogi na stropach drewnianych wykonuje się z podobnym zachowaniem układu warstw, jakie ma miejsce w odniesieniu do podłóg na stropach żelbetowych.
Podłogi na stropach drewnianych wykonuje się z podobnym zachowaniem układu warstw, jakie ma miejsce w odniesieniu do podłóg na stropach żelbetowych.

REKLAMA

REKLAMA

Podłogi na stropach drewnianych wykonuje się z podobnym zachowaniem układu warstw, jakie ma miejsce w odniesieniu do podłóg na stropach żelbetowych.

Jednak tutaj nie stosuje się robót mokrych i wykonana podłoga odznacza się małym ciężarem. Na belkach drewnianych stropowych układa się bezpośrednio deskowanie, np. z płyt OSB, które są ośrodkiem sprężystym, ale nie zapewniają odpowiedniego poziomu tłumienia drgań.

REKLAMA

Izolacja przeciw wilgoci

Dlatego konstrukcję podłogi rozpoczyna się od rozłożenia izolacji przeciwwilgociowej z folii polietylenowej grubości 0,2 mm. Na folii można układać warstwy izolacji przeciwdźwiękowej.

Materiały do izolacji akustycznej

Tutaj należy kierować się zasadą, że do tłumienia fal nadają się najlepiej materiały porowate, mające tendencję do uplastycznia się. Wśród takich materiałów możemy znaleźć miękkie płyty pilśniowe z wełny drzewnej grubości około 2,5 – 3 cm.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Suchy jastrych

Na tak wykonanej konstrukcji można ułożyć ostatnią warstwę z suchego jastrychu w postaci płyt gipsowo-kartonowych grubości 2,5 cm.

A co na podłodze

Na takim podkładzie można wykonać bezpośrednio terakotę lub inne materiały wymagające przyklejenia, np. parkiet.

Polecamy: Drewno jako materiał podłogowy

Panele

REKLAMA

W innych wypadkach, np. pod panele można dodatkowo położyć podkład z płyt OSB. Płyty takie podobnie, jak w sytuacji wykonywania jastrychu należy zdylatować (oddzielić) od ściany za pomocą styropianu lub innego materiału pienistego. Jego zadaniem jest wyeliminowanie ewentualnych mostków akustycznych.
Łazienka i kuchnia

W sytuacji podłóg zlokalizowanych w łazienkach lub kuchniach narażonych na trwałe zawilgocenie pod warstwą kleju pod terakotę należy zastosować izolację przeciwwilgociową w postaci płynnej folii. Wykonana izolacja akustyczna powinna być tak wykonana, aby spełniała wymagania normowe. Dla budownictwa wielorodzinnego poziom ograniczania przenikania dźwięków powinien być minimalnie 51 dB dla dźwięków powietrznych i 50 dB dla dźwięków uderzeniowych.

Czytaj także: Jak wykonywać ściany trójwarstwowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy zakres zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej, które zastąpi obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Energii w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej.

W czerwcu 2024 r. nastroje w branży budowlanej uległy poprawie

Polski Instytut Ekonomiczny opublikował wyniki Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE, które wskazują, że nastroje branży budowlanej w czerwcu 2024 r. uległy znacznej poprawie.

Ministerstwo Finansów wydało oświadczenie, że nie pracuje nad podwyższeniem ryczałtu od najmu mieszkań

Ministerstwo Finansów wydało na swojej stronie oświadczenie, że nie prowadzi prac nad podwyżką podatku ryczałtowego dla osób rozliczających najem mieszkań.

Polski rynek nieruchomości doszedł do szczytowego punktu cyklu i wpadł w zawirowania

Naczelnik Wydziału Analiz Rynku Nieruchomości w Departamencie Stabilności Finansowej NBP Jacek Łaszek ocenia, że w Polsce mamy w tej chwili górkę, czyli dojechaliśmy na szczytowy punkt cyklu. Jedną z ofiar tego cyklu jest system finansowy – system finansowania nieruchomości.

REKLAMA

Zmieniły się cele inwestujących w mieszkania

Czy Polacy wciąż inwestują w mieszkania? Jaki procent nabywców mieszkań od deweloperów to inwestorzy, a jaki prywatni kupujący? Jakie mają motywacje i preferencje? 

Kto czeka na program Na start? Czy wzrosło zainteresowanie ofertą deweloperów?

Czy deweloperzy zauważyli wzrost zainteresowania mieszkaniami w związku z rządowym programem na Start? Kto najczęściej kupuje mieszkania? Czy wzrosła liczba rezerwacji mieszkań?

Pompy ciepła z nieprawidłowościami. Wykazały to kontrole KAS, UOKiK i Inspekcji Handlowej

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), Inspekcja Handlowa (IH) oraz Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przeprowadziły od 20 lutego do 26 marca 2024 r. wspólną kontrolę pomp ciepła. Sprawdzono dokumentację 36 modeli pomp ciepła. Wskutek stwierdzonych nieprawidłowości nie dopuszczono do sprzedaży 463 pomp ciepła.

Kredyt "#naStart" zagrożony. Koalicja rządząca podzielona

Koalicja rządząca jest podzielona w kwestii projektu ustawy o kredycie mieszkaniowym “#naStart”. Kluby Lewicy i Polski 2050 zapowiedziały, że nie poprą tego rządowego projektu. Mechanizm zawarty w ustawie spowoduje wzrost cen mieszkań - tak ocenił przewodniczący klubu Polski 2050, Mirosław Suchoń. Z kolei Borys Budka z KO poinformował, że rozmowy z koalicjantami wciąż trwają.

REKLAMA

Tamaryszek – kiedy kwitnie, cięcie, uprawa

Kiedy kwitnie tamaryszek? Czy szybko rośnie? Jak prawidłowo go ciąć? Czy można kupić tamaryszek na pniu? Jak wygląda uprawa tamaryszka czteropręcikowego? Wszystko, co musisz wiedzieć o wymaganiach tamaryszka.

Są nowe dane GUS. Ile mieszkań uda się wybudować?

W 2023 roku Główny Urząd Statystyczny wydał pozwolenia na budowę, które pozwolą wybudować 69 tysięcy mieszkań.

REKLAMA