REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Działki budowlane na Mazurach

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Emmerson Nieruchomości
Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.
Działki budowlane na Mazurach. /fot. Fotolia
Działki budowlane na Mazurach. /fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Co sprawia, iż ludzie decydują się na budowę domu? Zwykle motywuje ich do tego poszukiwanie większego komfortu i pragnienie zyskania prywatności dla swojej rodziny. Część osób, zwłaszcza mieszkańców największych aglomeracji, spełnia także marzenia o zamieszkaniu w zupełnie nowym miejscu, do którego nie dociera wielkomiejski zgiełk, tłok i pośpiech.

REKLAMA

-Niektórym nie wystarcza jednak budowa domu po prostu na odludziu. Dla osób oczekujących czegoś więcej od życia, region, w którym rozważają budowę powinien mieć do zaoferowania także liczne walory rekreacyjne i przyrodnicze. Niewątpliwie jednym z obszarów spełniających te kryteria jest województwo warmińsko-mazurskie. Oprócz niezliczonych zbiorników wodnych atrakcyjności tej ziemi dodaje zróżnicowana rzeźba terenu oraz piękno i nieprzebrane bogactwo lasów – twierdzi Marek Klamut z firmy Treeneo, która zajmuje się inwestowaniem w ziemię na Warmii i Mazurach.

REKLAMA

 Sprawdźmy z jakim wydatkiem związanym z nabyciem działki budowlanej powinny liczyć się osoby zamierzające osiedlić się w tym malowniczym zakątku Polski. Przeciętna stawka z jaką spotkamy się przeglądając tego rodzaju ogłoszenia to ok. 60 zł/mkw. Oczywiście, ceny potrafią się od siebie mocno różnić w zależności od cech konkretnej działki. W poniższej tabeli prezentujemy zatem przykładowe oferty.

Ogłoszenia sprzedaży działek budowlanych na terenie warmińsko-mazurskiego, serwis otoDom.pl, kwiecień 2016

Miejscowość

Powierzchnia

Cena 1 mkw.

Cena całkowita

Opis

Siedliska

1 605 m2

95,33 zł

153 000 zł

WZ na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną; uzbrojona: energia elektryczna, telekomunikacja, woda i kanalizacja miejska; bardzo dobry dojazd (droga asfaltowa)

Rydzewo

1 285 m2

106,6 zł

137 000 zł

wszystkie media, plan zagospodarowania, do jeziora około 200-250m

Różnowo (gm. Dywity)

898 m2 

75 zł

67 350 zł

granicząca z lasem; media: energia, kanalizacja, wodociąg, gaz; miejscowość skomunikowana z Olsztynem linią miejską autobusową

Pasłęk

1 883 m2

63,73 zł

120 000 zł

media przy działce, dojazd utwardzony

Kieźliny

2 140 m2

88,32 zł

189 000 zł

z wydanym pozwoleniem na budowę domu, budynku gospodarczego; media: woda, prąd, gaz, szambo lub przydomowa oczyszczalnia ścieków; do jeziora 300 m

Nowa Wieś Ełcka

1 126 m2

52,40 zł

59 000 zł

WZ; w cenie udział w drodze dojazdowej; prąd, woda w pobliżu w drodze asfaltowej

Wielowieś

2 000 m2

100 zł

200 000 zł

z własną linią brzegową, obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowo-usługowe bez ograniczeń w zakresie min. odległości zabudowy od jeziora

Źródło: Grupa Emmerson, Dział Badań i Analiz na podstawie danych z serwisu otoDom.pl

 Według Agaty Polińskiej z serwisu otoDom.pl atrakcyjność działek budowlanych na Warmii i Mazurach wzmacnia rosnąca dostępność komunikacyjna całego regionu. - Ostatnie inwestycje, zarówno w sferze infrastruktury drogowej, kolejowej, a nawet lotniczej sprawiają, iż czas dotarcia w te strony realnie się skrócił. Wciąż jednak głównymi atutami tutejszych działek pozostaje ich urokliwe położenie, a największym zainteresowaniem prywatnych inwestorów cieszą się działki bezpośrednio graniczące z jeziorem oraz w sąsiedztwie znanych szlaków wodnych – podsumowuje Agata Polińska.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA