REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Działki budowlane na Mazurach

Emmerson Nieruchomości
Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.
Działki budowlane na Mazurach. /fot. Fotolia
Działki budowlane na Mazurach. /fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Co sprawia, iż ludzie decydują się na budowę domu? Zwykle motywuje ich do tego poszukiwanie większego komfortu i pragnienie zyskania prywatności dla swojej rodziny. Część osób, zwłaszcza mieszkańców największych aglomeracji, spełnia także marzenia o zamieszkaniu w zupełnie nowym miejscu, do którego nie dociera wielkomiejski zgiełk, tłok i pośpiech.

REKLAMA

-Niektórym nie wystarcza jednak budowa domu po prostu na odludziu. Dla osób oczekujących czegoś więcej od życia, region, w którym rozważają budowę powinien mieć do zaoferowania także liczne walory rekreacyjne i przyrodnicze. Niewątpliwie jednym z obszarów spełniających te kryteria jest województwo warmińsko-mazurskie. Oprócz niezliczonych zbiorników wodnych atrakcyjności tej ziemi dodaje zróżnicowana rzeźba terenu oraz piękno i nieprzebrane bogactwo lasów – twierdzi Marek Klamut z firmy Treeneo, która zajmuje się inwestowaniem w ziemię na Warmii i Mazurach.

REKLAMA

 Sprawdźmy z jakim wydatkiem związanym z nabyciem działki budowlanej powinny liczyć się osoby zamierzające osiedlić się w tym malowniczym zakątku Polski. Przeciętna stawka z jaką spotkamy się przeglądając tego rodzaju ogłoszenia to ok. 60 zł/mkw. Oczywiście, ceny potrafią się od siebie mocno różnić w zależności od cech konkretnej działki. W poniższej tabeli prezentujemy zatem przykładowe oferty.

Ogłoszenia sprzedaży działek budowlanych na terenie warmińsko-mazurskiego, serwis otoDom.pl, kwiecień 2016

Miejscowość

Powierzchnia

Cena 1 mkw.

Cena całkowita

Opis

Siedliska

1 605 m2

95,33 zł

153 000 zł

WZ na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną; uzbrojona: energia elektryczna, telekomunikacja, woda i kanalizacja miejska; bardzo dobry dojazd (droga asfaltowa)

Rydzewo

1 285 m2

106,6 zł

137 000 zł

wszystkie media, plan zagospodarowania, do jeziora około 200-250m

Różnowo (gm. Dywity)

898 m2 

75 zł

67 350 zł

granicząca z lasem; media: energia, kanalizacja, wodociąg, gaz; miejscowość skomunikowana z Olsztynem linią miejską autobusową

Pasłęk

1 883 m2

63,73 zł

120 000 zł

media przy działce, dojazd utwardzony

Kieźliny

2 140 m2

88,32 zł

189 000 zł

z wydanym pozwoleniem na budowę domu, budynku gospodarczego; media: woda, prąd, gaz, szambo lub przydomowa oczyszczalnia ścieków; do jeziora 300 m

Nowa Wieś Ełcka

1 126 m2

52,40 zł

59 000 zł

WZ; w cenie udział w drodze dojazdowej; prąd, woda w pobliżu w drodze asfaltowej

Wielowieś

2 000 m2

100 zł

200 000 zł

z własną linią brzegową, obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowo-usługowe bez ograniczeń w zakresie min. odległości zabudowy od jeziora

Źródło: Grupa Emmerson, Dział Badań i Analiz na podstawie danych z serwisu otoDom.pl

 Według Agaty Polińskiej z serwisu otoDom.pl atrakcyjność działek budowlanych na Warmii i Mazurach wzmacnia rosnąca dostępność komunikacyjna całego regionu. - Ostatnie inwestycje, zarówno w sferze infrastruktury drogowej, kolejowej, a nawet lotniczej sprawiają, iż czas dotarcia w te strony realnie się skrócił. Wciąż jednak głównymi atutami tutejszych działek pozostaje ich urokliwe położenie, a największym zainteresowaniem prywatnych inwestorów cieszą się działki bezpośrednio graniczące z jeziorem oraz w sąsiedztwie znanych szlaków wodnych – podsumowuje Agata Polińska.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Frankowicze nie odpuszczają. Przyszły rok będzie podobny? [KOMENTARZ]

    Według najnowszych statystyk, od początku br. do końca trzeciego kwartału do sądów okręgowych w całym kraju wpłynęło o jedną trzecią więcej spraw frankowych niż rok wcześniej. Skala tak dużego wzrostu jest zrozumiała. Wielu kredytobiorców zachęciła do złożenia pozwu korzystna dla nich decyzja TSUE. Przekonujące były też zwycięskie batalie sądowe innych frankowiczów. Ponadto rosnąca świadomość prawna konsumentów i aktywne działania informacyjne różnych organizacji oraz kancelarii prawnych dały zapalniki do walki w sądach. Skutkiem tego niektóre z nich odnotowały nawet blisko 200-procentowe wzrosty liczby spraw frankowych. A to jeszcze nie koniec dodatnich wyników, choć kolejne skoki mogą być już nieco słabsze. Banki już powinny rozważać bardziej korzystne ugodowe rozwiązania konfliktów.

    Wody opadowe to nie problem tylko cenny zasób. Jak zagospodarować je w mieście?

    W obliczu zmian klimatycznych, również Europa staje się coraz bardziej narażona na anomalie pogodowe, takie jak długotrwałe okresy bez opadów lub nawalne deszcze. Te zjawiska wpływają na to jak projektowane są nowe budynki i infrastruktura, a także w jaki sposób modernizowane są istniejące obiekty. Jednym z kluczowych aspektów walki ze zmianami jest odpowiednie zagospodarowanie wód opadowych. Zamiast traktować je jako problem, pora spojrzeć na nie jako na cenny zasób, którego mądre wykorzystanie, uchroni nas przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

    Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

    Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    REKLAMA

    Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

    Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    REKLAMA

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    REKLAMA