REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pośrednik w obrocie nieruchomości - wykonywanie zawodu

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Pośrednik w obrocie nieruchomości - wykonywanie zawodu. /fot. Fotolia
Pośrednik w obrocie nieruchomości - wykonywanie zawodu. /fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Na czym polega zawód w obrocie nieruchomościami? Czy bycie pośrednikiem nieruchomości jest satysfakcjonujące i opłacalne?

Czy 65 procent od transakcji dla doradcy to dużo?

REKLAMA

Każdy z nas w swoim życiu szuka pracy, która pozwoli na samorealizację i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Bardzo ważne jest również robienie tego, co się lubi, co sprawia nam satysfakcję z wykonywanych obowiązków. W tym przypadku wypada przytoczyć opinię  mojego znajomego, który powiedział mi kiedyś – „Jak w niedzielę wieczorem nie mogę doczekać się poniedziałku, aby w końcu pójść do pracy i zacząć wdrażać nowe pomysły, to pracuję i nie myślę o innej robocie. Jeżeli zaś dzień przed pracą myślę, że znów mam tam iść i się męczyć, to ja to wszystko chrzanię i zmieniam firmę oraz rodzaj pracy.”- Uważam, że  jest to bardzo dobre podejście do swojego zarobkowania, bo przecież w pracy spędzamy większość swojego życia, a czy chcemy je spędzić w złych emocjach i ciągłym niezadowoleniu?

Zobacz serwis: Inwestycje

REKLAMA

Oczywiście, drugim ważnym czynnikiem są finanse. Pracujemy, aby godnie zarabiać i korzystać z tego co wypracujemy. Korzyści finansowe w dużej mierze motywują nas do działania. Jeżeli mamy system płac, na który mamy wpływ, daje to nam większe poczucie kontroli i świadomość, że pracujemy dla siebie.

 Kolejną, bardzo ważną sprawą, jest atmosfera w pracy. Chcemy przebywać z ludźmi, których lubimy, a na pewno szanujemy za ich profesjonalizm, ale też podejście do innych, czyli nas samych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zawód pośrednika jest odpowiedzialny i wymagający sporych umiejętności. Trzeba mieć dobre podejście i kontakt z klientem, być elastycznym oraz – jak to określają ludzie z działu HR – odpornym  na stres. Sprzedaż mieszkań, czy to na rynku wtórnym, czy pierwotnym, jest procesem bardzo złożonym i wymagającym czasu oraz odpowiedniej wiedzy. Trzeba mieć świadomość, że dla klientów biur nieruchomości zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. My w tym wyborze pomagamy znaleźć klientowi odpowiednie mieszkanie lub dom i uczestniczymy w tym ważnym wydarzeniu. Nasza pomoc i dobre rady mają duży wpływ na ich decyzję. To miłe, ale też niesie za sobą dużą odpowiedzialność.

Zobacz serwis: Dom i prawo

REKLAMA

Czy pośrednikiem można się urodzić? Czy marzymy o tym zawodzie od dziecka? Raczej nie. Przychodzi jednak taki moment w życiu, gdy chcemy zacząć pracować na siebie, zdobywać coraz to nowe doświadczenia, kontakty, poznawać ludzi oraz widzieć jak miasto, w którym mieszkamy i pracujemy, pięknieje na naszych oczach za sprawą nowych inwestycji mieszkaniowych, które właśnie my sprzedajemy. Chcemy w końcu dużo zarabiać, adekwatnie do wykonywanych obowiązków.

Zawód pośrednika może nam to wszystko umożliwić i spełnić nasze marzenia. Na polskim rynku funkcjonuje wiele firm, które zajmują się obrotem nieruchomościami. W większości są to małe, kilkuosobowe biznesy, ale jest też kilka dużych, o zasięgu ogólnopolskim. Przykładem jest Grupa Emmerson, która od 21 lat działa na rynku nieruchomości i posiada swoje oddziały w największych polskich miastach. W Grupie Emmerson pośrednik może za swoja pracę uzyskać 50 procent prowizji i dodatkowo premię kwartalną – czyli łącznie nawet 65%. Jest to bardzo konkurencyjny i sprawiedliwy podział zysków pomiędzy firmą, a pośrednikiem, który wykonuje swoją pracę pod sprawdzonym szyldem. Statystycznie jedna transakcja na rynku mieszkaniowym generuje przychód porównywalny ze średnim miesięcznym wynagrodzeniem w Polsce.

Zobacz serwis: Budowa i remont

Jednym zdaniem, praca pośrednika nieruchomości jest bardzo wymagająca, lecz może dać satysfakcję, a jednocześnie miło jest mieć świadomość, że pomagamy coraz większej liczbie osób w znalezieniu nowego, wymarzonego mieszkania lub uzyskania pieniędzy ze sprzedaży starego.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA