REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pośrednik w obrocie nieruchomości - wykonywanie zawodu

Pośrednik w obrocie nieruchomości - wykonywanie zawodu. /fot. Fotolia
Pośrednik w obrocie nieruchomości - wykonywanie zawodu. /fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Na czym polega zawód w obrocie nieruchomościami? Czy bycie pośrednikiem nieruchomości jest satysfakcjonujące i opłacalne?

Czy 65 procent od transakcji dla doradcy to dużo?

REKLAMA

Każdy z nas w swoim życiu szuka pracy, która pozwoli na samorealizację i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Bardzo ważne jest również robienie tego, co się lubi, co sprawia nam satysfakcję z wykonywanych obowiązków. W tym przypadku wypada przytoczyć opinię  mojego znajomego, który powiedział mi kiedyś – „Jak w niedzielę wieczorem nie mogę doczekać się poniedziałku, aby w końcu pójść do pracy i zacząć wdrażać nowe pomysły, to pracuję i nie myślę o innej robocie. Jeżeli zaś dzień przed pracą myślę, że znów mam tam iść i się męczyć, to ja to wszystko chrzanię i zmieniam firmę oraz rodzaj pracy.”- Uważam, że  jest to bardzo dobre podejście do swojego zarobkowania, bo przecież w pracy spędzamy większość swojego życia, a czy chcemy je spędzić w złych emocjach i ciągłym niezadowoleniu?

Zobacz serwis: Inwestycje

REKLAMA

Oczywiście, drugim ważnym czynnikiem są finanse. Pracujemy, aby godnie zarabiać i korzystać z tego co wypracujemy. Korzyści finansowe w dużej mierze motywują nas do działania. Jeżeli mamy system płac, na który mamy wpływ, daje to nam większe poczucie kontroli i świadomość, że pracujemy dla siebie.

 Kolejną, bardzo ważną sprawą, jest atmosfera w pracy. Chcemy przebywać z ludźmi, których lubimy, a na pewno szanujemy za ich profesjonalizm, ale też podejście do innych, czyli nas samych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zawód pośrednika jest odpowiedzialny i wymagający sporych umiejętności. Trzeba mieć dobre podejście i kontakt z klientem, być elastycznym oraz – jak to określają ludzie z działu HR – odpornym  na stres. Sprzedaż mieszkań, czy to na rynku wtórnym, czy pierwotnym, jest procesem bardzo złożonym i wymagającym czasu oraz odpowiedniej wiedzy. Trzeba mieć świadomość, że dla klientów biur nieruchomości zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. My w tym wyborze pomagamy znaleźć klientowi odpowiednie mieszkanie lub dom i uczestniczymy w tym ważnym wydarzeniu. Nasza pomoc i dobre rady mają duży wpływ na ich decyzję. To miłe, ale też niesie za sobą dużą odpowiedzialność.

Zobacz serwis: Dom i prawo

REKLAMA

Czy pośrednikiem można się urodzić? Czy marzymy o tym zawodzie od dziecka? Raczej nie. Przychodzi jednak taki moment w życiu, gdy chcemy zacząć pracować na siebie, zdobywać coraz to nowe doświadczenia, kontakty, poznawać ludzi oraz widzieć jak miasto, w którym mieszkamy i pracujemy, pięknieje na naszych oczach za sprawą nowych inwestycji mieszkaniowych, które właśnie my sprzedajemy. Chcemy w końcu dużo zarabiać, adekwatnie do wykonywanych obowiązków.

Zawód pośrednika może nam to wszystko umożliwić i spełnić nasze marzenia. Na polskim rynku funkcjonuje wiele firm, które zajmują się obrotem nieruchomościami. W większości są to małe, kilkuosobowe biznesy, ale jest też kilka dużych, o zasięgu ogólnopolskim. Przykładem jest Grupa Emmerson, która od 21 lat działa na rynku nieruchomości i posiada swoje oddziały w największych polskich miastach. W Grupie Emmerson pośrednik może za swoja pracę uzyskać 50 procent prowizji i dodatkowo premię kwartalną – czyli łącznie nawet 65%. Jest to bardzo konkurencyjny i sprawiedliwy podział zysków pomiędzy firmą, a pośrednikiem, który wykonuje swoją pracę pod sprawdzonym szyldem. Statystycznie jedna transakcja na rynku mieszkaniowym generuje przychód porównywalny ze średnim miesięcznym wynagrodzeniem w Polsce.

Zobacz serwis: Budowa i remont

Jednym zdaniem, praca pośrednika nieruchomości jest bardzo wymagająca, lecz może dać satysfakcję, a jednocześnie miło jest mieć świadomość, że pomagamy coraz większej liczbie osób w znalezieniu nowego, wymarzonego mieszkania lub uzyskania pieniędzy ze sprzedaży starego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA