REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czynniki które decydują o zakupie mieszkania

REKLAMA

Lokalizacja, układ mieszkania oraz cena – to czynniki, które decydują o tym, czy kupimy dane mieszkanie. Od 2002 roku przyrost Nieruchomości na Rynku wzrósł o 23 procent. Obecnie, na tysiąc warszawiaków wypada – ok. 514 lokali.

REKLAMA

Fot. Materiały prasowe

Niezmiennie od lat, kupując mieszkanie, najpierw zwracamy uwagę na cenę. Najmniejsze warszawskie lokale (do 38 m kw.) w lutym kosztowały średnio 7800 zł/m kw. Im większa powierzchnia całkowita, tym mniejsza wartość metrażu. Średnie apartamenty (38-60 mkw.) kosztowały 7540 zł/m kw., a duże – 7510 zł/m kw., wynika z danych serwisu Otodom.pl.

Zobacz także: Nieruchomości nad morzem - czy to dobra inwestycja?

"Mieszkanie dla Młodych" a ceny rynkowe

Zdecydowana większość kupujących to ludzie młodzi (80% z nich nie ma więcej niż 39 lat), a więc grupa docelowa programu Mieszkanie dla Młodych. Niestety, uśrednione ceny przewyższają rządowy limit dofinansowania, który dla Warszawy wynosi 6583,1 zł/m kw. Mobilizuje to do poszukiwań okazji, dzięki którym można zaoszczędzić nawet 28 tys. zł.  Mieszkania kwalifikujące się do rządowego programu można znaleźć np. w Ursusie, w osiedlu Alpha Park. Deweloper dodatkowo oferuje darmowe wykończenie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. Materiały prasowe

Pozwala to zaoszczędzić również na kosztach materiałów i robót, co może wynieść w sumie drugie 28 tysięcy złotych – mówi Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży i marketingu osiedla Alpha. – Całość znajduje się w znakomitej lokalizacji – bliskość Alej Jerozolimskich gwarantuje tak szybki dojazd do centrum, jak i wyjazd poza miasto.

Zobacz także: Jakie domy budowali Polacy w roku 2014 - Raport

Lokalizacja

Lokalizacja to drugi najważniejszy czynnik, na który zwracamy uwagę przy zakupie własnych czterech kątów. Położenie na mapie miasta jest na tyle ważne, że jesteśmy gotowi kupić mieszkanie gorszej jakości, a nawet z drugiej ręki. Ten trend w połączeniu z ograniczoną liczbą lokali tłumaczy wysokie ceny na stołecznym rynku wtórnym. Małe lokale (do 38 mkw.) kosztują około 8800 zł/mkw., średnie (38-60 mkw.) to wydatek 8190 zł/mkw., a duże (60-90 mkw.) – 8250 zł/mkw.

Wśród deweloperów można zauważyć pozytywne zmiany – zauważają, jak ważne jest położenie inwestycji i budują je bliżej centrum.

Dylemat „nowe mieszkanie albo dobra lokalizacja” przechodzi do historiizauważa Teresa Witkowska.Warto wsłuchiwać się w aktualne potrzeby rynku i oferować klientom rozwiązania w najwyższym standardzie.

Zobacz także:  Sprzedaż deweloperów w pierwszym kwartale 2015 roku

Funkcjonalność

Znając cenę i położenie upatrzonego mieszkania, zaczynamy zwracać uwagę na jego wnętrze i funkcjonalność.

REKLAMA

Polacy potrzebują przestrzeni, stąd popularność apartamentów z dużymi oknami i przestronnymi balkonami zwraca uwagę Teresa Witkowska.Powiedzenie „ciasne, ale własne” przestało być popularne. Alpha Park pokazuje, że można i trzeba budować duże mieszkania, ponieważ tego oczekują klienci – nasze osiedle oferuje lokale o powierzchni do 105 m kw.

Przeciętne warszawskie mieszkanie ma powierzchnię 58,8 mkw., a na jedną osobę przypada średnio 30,2 mkw. To znaczna poprawę w porównaniu z 2002 rokiem – wówczas jedna osoba miała do dyspozycji o 7 mkw. mniej. Na podobnym poziomie utrzymuje się średnia liczba pokoi w stołecznych mieszkaniach – podobnie jak przed dekadą, wynosi 3,2. Znacznie zmniejszyła się za to średnia liczba mieszkańców jednego lokalu – obecnie jest to 1,9 mieszkańca, kiedy jeszcze w 2002 roku było to 2,4 osoby.

Osiedle Alpha

Kompleksowe osiedle w warszawskim Ursusie. Charakteryzuje się przemyślaną architekturą zewnętrzna i jednolitym stylem zabudowy. Inwestycję prowadzi firma RED Real Estate Development, która na polskim rynku działa od 10 lat. Budowa osiedla Alpha rozpoczęła się w 2007 roku. Dotychczas zrealizowano trzy etapy – w sumie 450 mieszkań. W czerwcu 2014 roku rozpoczęła się budowa kolejnego etapu – osiedla Alpha Park. W trzech budynkach powstanie 180 mieszkań, a pierwsze z nich zostaną oddane do użytku w I kwartale 2016 roku. Osiedle jest zamknięte, monitorowane i chronione. Mieszkania posiadają ponadprzeciętnie duże balkony lub tarasy. Do dyspozycji jest podziemny parking, wspólne patia oraz place zabaw. Nowy etap zostanie wzbogacony o rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego, które przyczynią się także obniżenia kosztów eksploatacji części wspólnych, m.in. fotowoltaikę (panele słoneczne, z których energia posłuży na przykład do zasilania lamp ulicznych) czy nawadnianie osiedlowych terenów zielonych wodą deszczową. Informacje o inwestycji na stronie www.redalpha.pl.

Źródło: Materiały prasowe

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

REKLAMA

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA