REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ekskluzywne nieruchomości we Wrocławiu

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
OVO Wrocław

REKLAMA

We Wrocławiu powstaje coraz więcej luksusowych inwestycji. Pierwszymi luksusowymi nieruchomościami we Wrocławiu były kamienice znajdujące się na obrzeżach wrocławskiego Rynku. Aktualnie Wrocław jest dynamicznie rozwijającym się miastem otwartym na nowości, w którym nie brakuje nowych apartamentowców.

REKLAMA

Korzenie wrocławskiego luksusu sięgają daleko w przeszłość. Jednymi z pierwszych ekskluzywnych miejsc we Wrocławiu były kamienice otaczające Rynek. Statusem najbardziej okazałych z pewnością mogły się pochwalić kamienice "Pod Złotym Słońcem", "Pod Błękitnym Słońcem", a także "Pod Siedmioma Elektorami". To tu zatrzymywały się najważniejsze w Europie rody. Luksus lśnił także poza Rynkiem.

Zobacz także: OVO Wrocław - jeden z bardziej luksusowych apartamentowców w Polsce

"Pałac Królewski"

REKLAMA

Nazwa Pałacu Królewskiego zobowiązuje. Okazały budynek kryje wiele dzieł sztuki, a także „Pokój Beyersdorfów” – pochodzący z kamienicy kupca Adriana Bögela. Piękny wystrój salonu - ściany wyłożone holenderskimi kaflami i ozdobione obrazami, na suficie ogromny plafon z płótna - wykonany został przez artystów wrocławskich ok. 1730 roku.

Wrocław mógłby poszczycić się powstałą na początku XVIII w. rezydencją Hatzfeldtów, która niestety nie miała szczęścia i dwa razy była niszczona. Najpierw w 1760 roku spłonęła podczas oblężenia wojsk austriackich. Po odbudowaniu przetrwała dłużej, ale w czasie kolejnego oblężenia – tym razem Festung Breslau – ponownie została zniszczona. Budynek zachował się w części, dzisiaj to wejście do galerii BWA przy ul. Wita Stwosza.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także:  Nieruchomości Milowicz Development: Gród Piastowski - Etap I

W luksusie zanurzali się – dosłownie – goście wybudowanych w 1897 Wrocławskich Zakładów Kąpielowych. Dzisiaj budynek przy ul. Teatralnej wciąż robi duże wrażenie, choć już nie takie jak kiedyś. Dawny luksus zamienił się w nowy przy ul. Powstańców Śląskich, gdzie willa Schoellerów przekształciła się w pięciogwiazdkowy hotel Platinum Palace. To naturalne przejście do współczesności – wspomniane korzenie luksusu odbudowują się dzisiaj w nowej formie.

OVO Wrocław

REKLAMA

Wrocław nie zapomina o swojej tradycji, ale jest równocześnie dynamicznie rozwijającym się miastem otwartym na nowości. Nie dziwi, że w stolicy Dolnego Śląska realizowane jest OVO Wrocław. Jego obła bryła nawiązuje do ikon wrocławskiej architektury, a także do nurtu architektonicznego zwanego blobitekturą – to go wyróżnia na tle innych polskich apartamentowców. Ważniejsze jednak, że OVO Wrocław połączył ogień z wodą. W powstającym w centrum miasta obiekcie znajdą się zarówno apartamenty oraz penthouse’y, jak i biura, sala balowa oraz sale konferencyjne, a także pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton.

- Wszystkie elementy zostały złączone w spójną całość – piętro na piętrze. Dzięki temu mieszkańcy OVO Wrocław będą mieli dostęp do wszelkich usług bez wychodzenia poza teren kompleksu – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław.

Właściciele apartamentów skorzystają z usług hotelu, jak sprzątanie czy pranie, zjedzą w restauracji, spotkają się w kawiarni, a nawet rozerwą w kasynie czy w centrum fitness z basenem. Obsługa concierge’a to tutaj norma, ale absolutnym wyróżnikiem w OVO jest możliwość zamówienia dań prosto z restauracji Hiltona, które będą dostarczane specjalnie wydzieloną windą.

Zobacz także: Zakup mieszkania: od stycznia 2015 niezbędny wkład własny

- OVO Wrocław zaproponowało coś więcej niż dotychczas realizowane w Polsce inwestycje. Warto podkreślić, że nie jest to zamknięta wieża, a przy każdym apartamencie jest taras, na który można swobodnie wyjść i odpocząć. To przyciąga klientów, i to z całego regionu – mówi Krzysztof Jabłoński z biura Iglica Nieruchomości. – Dzisiaj modnie jest kupić penthouse we Wrocławiu.

Potwierdzają to wyniki sprzedaży. Obecnie właścicieli znalazło już 75% apartamentów OVO. Według eksperta od nieruchomości wrocławski kompleks przyciąga tym, że w Polsce nie było podobnej inwestycji. – W Polsce pojawiła się wreszcie realizacja na światowym poziomie – mówi Krzysztof Jabłoński.

 Polecany produkt:  Jak bronić swoich praw przed bankiem, komornikiem, nieuczciwym sprzedawcą?

 Polecany produkt:  Utrzymanie czystości i porządku w gminach - Poradnik

Polecany produkt: Zwrot VAT za materiały budowlane - Poradnik

Na tym nowy luksus we Wrocławiu się nie kończy. Tutaj powstały też najwyżej położone apartamenty w kraju – w wieżowcu Sky Tower, mieszkania na historycznej wyspie obok najstarszej części miasta – Rezydencja Piasek, a także rozpoczęła się realizacja Angel Care. To wyjątek wśród wymienionych inwestycji, nie apartamentowiec, lecz kompleksowe centrum opieki nad osobami starszymi, które spełni najwyższe standardy.

- Realizujemy Angel Care we Wrocławiu, ale to dopiero początek – mówi Ron Ben Shahar, partner grupy deweloperskiej Angel Poland Group, która wspólnie z MD Nursing realizuje Angel Care. – Planujemy budowę sieci takich ośrodków w całej Polsce. Nie bez znaczenia Wrocław był pierwszy, to bardzo przyjazne miasto, które nie obawia się odważnych inwestycji.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W co inwestować w 2025 roku? Mieszkania tracą na atrakcyjności, rośnie popularność lokali usługowych

Mieszkania wciąż dominują w portfelach inwestorów, ale ich rentowność spada. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikro lokale usługowe – tańsze, łatwiejsze w zarządzaniu i znacznie bardziej dochodowe.

Duże mieszkania na rynku pierwotnym – kto je kupuje i za ile?

Jak wygląda sprzedaż największych, nowych mieszkań i domów? Kto najczęściej decyduje się na ich zakup? Jakie mają metraże? W jakich inwestycjach deweloperskich są dostępne? I w jakich przedziałach cenowych? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Drożej za ochronę, jeszcze drożej bez niej – czy stać Cię na brak polisy mieszkaniowej?

Wzrost liczby pożarów, coraz częstsze gwałtowne zjawiska pogodowe i drożejące usługi remontowe pokazują, że ubezpieczenie nieruchomości staje się dziś koniecznością. Mimo rosnących składek – średnio o 13% rok do roku – eksperci ostrzegają: brak polisy może oznaczać znacznie większe straty finansowe.

Wymeldowanie małżonka przed rozwodem

W okresie poprzedzającym rozwód, często pojawiają się pytania o status prawny wspólnego mieszkania. Jednym z najczęstszych dylematów jest to, możliwe jest wymeldowanie małżonka przed rozwodem. Klienci często mylą administracyjną czynność wymeldowania z prawem do korzystania z mieszkania czy możliwością eksmisji.

REKLAMA

Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA