REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowa inwestycja Stacja Kazimierz – rozpoczęcie budowy

REKLAMA

Rozpoczęła się budowa nowej inwestycji Stacja Kazimierz Polnordu i Grupy Waryński w warszawskiej dzielnicy Wola. W pierwszym etapie budowy powstanie 179 mieszkań i 5 lokali usługowych. Inwestycja powstaje powstaje na jednej z największych działek w dzielnicy Wola, przy ulicy Jana Kazimierza 1/29. Generalnym wykonawcą inwestycji został Budimex.

REKLAMA

"Stacja Kazimierz". Fot. Polnord SA.

Projekt  nowego osiedla Stacja Kazimierz powstaje na jednej z największych działek w dzielnicy Wola, przy ulicy Jana Kazimierza 1/29. Polnord, czołowy deweloper na rynku mieszkaniowym, realizuje osiedle wspólnie z właścicielem terenu Grupą Waryński.

REKLAMA

Dzisiaj rozpoczęły się na terenie inwestycji prace budowlane. Generalnym wykonawcą został wybrany Budimex SA.  W ramach podpisanej umowy wybuduje budynek mieszkalny wraz z podziemnym garażem, wykona prace uzbrojenia i zagospodarowania terenu wraz z zielenią i małą architekturą. Umowa zawarta między spółką Stacja Kazimierz i Budimeksem przewiduje zakończenie prac w pierwszym kwartale 2016 r.

Stacja Kazimierz spełnia oczekiwania szerokiego grona klientów, dla których liczy się dobra lokalizacja i wysoki standard wykonania projektu, o który dbamy jako deweloper z bogatym doświadczeniem na rynku mieszkaniowym. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych wyników sprzedaży mieszkań i widzimy duży potencjał  rozwoju tej inwestycji  – powiedział Piotr Wesołowski, Prezes Zarządu Polnord SA. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W pierwszym etapie osiedla powstanie 179 mieszkań o powierzchni od 27 do 91 m2,  pięć lokali usługowych i 183 podziemne miejsca parkingowe. W ofercie znajduje się ponad sto mieszkań jedno- i dwu-pokojowych, często poszukiwanych przez osoby dokonujące zakupu pierwszego mieszkania. Oparte na planach kwadratu i prostokąta rozkłady zapewniają możliwość swobodnej aranżacji lokali. Wszystkie mieszkania są wyposażone w balkony lub ogródki.  

REKLAMA

Osiedle Stacja Kazimierz zostało zaprojektowane przez pracownię S.A.M.I. Architekci. Charakterystyką osiedla jest zróżnicowana wysokość i kaskadowość budynków i liczne odniesienia do industrialnej tradycji Woli. W projekcie  zadbano o wysokiej jakości detale wykończenia, eleganckie lobby dla portiera, wideodomofony przy wejściach na klatki schodowe oraz całodobową ochronę i monitoring. Na dużym dziedzińcu wewnętrznym, ze starannie zaprojektowaną zielenią, znajdzie się nowoczesny plac zabaw.

– Nasza współpraca z firmą Budimex to dla klientów gwarancja najwyższych standardów wykończenia kompleksu. Czynnik ten w połączeniu ze starannie przygotowaną i zróżnicowaną ofertą lokali sprawiają, że mieszkania w projekcie Stacja Kazimierz cieszą się bardzo dużym powodzeniem. W ciągu dwóch miesięcy sprzedaży, swoich nabywców znalazło już ponad 30 proc. lokali pierwszego etapu inwestycji, a zainteresowanie klientów utrzymuje się na wysokim poziomie. Prognozujemy, że do końca pierwszego kwartału 2015 r. zostanie sprzedanych 50-60 proc. mieszkań – powiedział Jarosław Jankowski, Prezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

Inwestycja Stacja Kazimierz będzie sukcesywnie rozbudowywana, docelowo przewidziano w niej ok. 650 mieszkań.

Polnord na rynku warszawskim od wielu lat prowadzi inwestycje na terenie Miasteczka Wilanów, gdzie aktualnie spółka sprzedaje lokale w projekcie Śródmieście Wilanów. Poszukującym mieszkań w Warszawie i okolicach Polnord oferuje także duży wybór lokali w projekcie Osiedle Neptun w podwarszawskich Ząbkach.

Zobacz także:  Bronowice Residence – wszystkie mieszkania wykupione

Zobacz także:  Osiedle Białołęka: ostatnie gotowe mieszkania

Źródło: Polnord SA.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA