REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mój Prąd 4.0. Wnioski o dofinansowanie zakupu magazynów energii do 31 marca 2023 roku

Mój Prąd 4.0. Wnioski o dofinansowanie zakupu magazynów energii do 31 marca 2023 roku
Mój Prąd 4.0. Wnioski o dofinansowanie zakupu magazynów energii do 31 marca 2023 roku
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Pozytywne zmiany zaszły w zasadach dofinansowania zakupu magazynów energii w ramach programu „Mój Prąd 4.0”. Czas na składanie wniosków został przedłużony z 22 grudnia tego roku do 31 marca 2023 roku, a kwota możliwej dotacji na zakup takiego urządzenia została podniesiona ponad dwukrotnie – do wysokości 16 tysięcy złotych.

Więcej czasu na składanie wniosków o dofinansowanie zakupu magazynów energii

W związku z ryzykiem kryzysu energetycznego i problemów z dostawą prądu, konsumenci są zachęcani do zastosowania w swoich domach rozwiązań, które pozwolą im na zwiększenie autokonsumpcji wyprodukowanej energii.
Magazyny energii są kluczowym elementem systemu optymalizującego zużycie energii w domu. Kiedy jest produkowana, gromadzą ją i dzięki temu zawsze można korzystać z niej w chwili, gdy jest to potrzebne. Dzięki temu można zmaksymalizować autokonsumpcję energii, co jest najbardziej opłacalne. Ważny jest także aspekt ekologiczny. Prąd produkowany przez ogniwa instalacji fotowoltaicznej to czysta, zielona energia. Moduły stosowane w PV nie emitują szkodliwych gazów takich jak m.in. dwutlenek węgla. Korzystanie z energii pochodzącej ze słońca to nie tylko ulga dla planety i działanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego, ale również znaczące obniżenie wydatków na energię elektryczną, jakie co miesiąc ponosimy – podkreśla Piotr Tomala, Product Manager w firmie Green Cell, ekspert w obszarze fotowoltaiki i magazynowania energii.

REKLAMA

Dla kogo pieniądze z programu „Mój Prąd 4.0”?

REKLAMA

Nabory do nowego programu „Mój Prąd 4.0” ruszyły 15 kwietnia tego roku. Termin ich składania minie 31 marca 2023 roku. Program jest finansowany z funduszy Unii Europejskiej, a dotację mogą otrzymać przyszli i obecni prosumenci. Warunkiem jest przejście na nowy system rozliczania energii pochodzącej z instalacji fotowoltaicznych, czyli net-billing. 

Zgodnie z regulaminem programu, dotacja do zakupu magazynu energii nie może przekroczyć 50% kosztów kwalifikowanych i nie może wynieść więcej niż 16 tys. złotych, a więc nie może być on droższy niż 32 tys. złotych. Nabywane urządzenie musi mieć też co najmniej 2 kWh minimalnej pojemności.

Przykładowo: magazyn energii GC PowerNest posiada 5 kWh pojemności, a jego cena detaliczna wynosi 14 995,98 zł. Oznacza to, że możliwe jest wykorzystanie programowej kwoty dotacji.

W dodatku, jak podano na stronie programu „Mój Prąd”, dla wypłaconych już wniosków koszty kwalifikowane zostaną ponownie przeliczone względem nowego poziomu dofinansowania i jeżeli przysługiwać będzie zwiększony poziom dofinansowania wypłacona zostanie różnica pomiędzy otrzymaną dotacją a dotacją jaką otrzymałby Wnioskodawca po zmianie poziomu dofinansowania[1].

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wnioski o dotacje można składać na oficjalnej stronie https://mojprad.gov.pl/

[1] https://mojprad.gov.pl/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA