REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Google wyda 2,7 mld zł na siedzibę w Warszawie. Biura dla 2,5 tys. pracowników

Google wyda 2,7 mld zł na siedzibę w Warszawie; Warsaw HUB - siedziba Google w Warszawie
Google wyda 2,7 mld zł na siedzibę w Warszawie; Warsaw HUB - siedziba Google w Warszawie

REKLAMA

REKLAMA

Google zainwestuje ok. 2,7 mld zł w zakup budynków i kompleksu biurowego The Warsaw HUB na warszawskiej Woli - przekazała firma 7 marca 2022 r. Dodano, że firma "będzie wykorzystywać swoje zasoby", by wesprzeć osoby dotknięte wojną w Ukrainie.

Google zainwestuje ok. 2,7 mld zł w swoje warszawskie centrum

REKLAMA

Jak podała amerykańska firma technologiczna, Google "zostanie właścicielem kompleksu biurowego The Warsaw HUB zlokalizowanego na warszawskiej Woli (przy rondzie Daszyńskiego), w którym od zeszłego roku wynajmowała przestrzeń i ulokowała centrum rozwoju technologii chmurowych". Dodano, że wartość inwestycji w zakup budynków i dalszy rozwój centrum wyniesie blisko 2,7 mld zł.

W informacji wskazano, że wraz z przejęciem i dalszym rozwojem kompleksu The Warsaw HUB, Google w swoich warszawskich biurach będzie dysponował przestrzenią dla 2,5 tys. pracowników, "z potencjałem na dalszy jej rozwój w zależności od potrzeb". "Pracownicy Google mają możliwość zarówno pracy zdalnej, jak i w sposób hybrydowy - częściowo z biura, a częściowo z domu. Inwestycja w The Warsaw HUB zapewni firmie możliwości oferowania wszystkich tych modeli pracy" - zaznaczono.

REKLAMA

"Google działa w Polsce od ponad 15 lat i jesteśmy dumni, że możemy pogłębić nasze zaangażowanie w kraju inwestując w zakup kompleksu biurowego The Warsaw HUB" - powiedziała, cytowana w informacji, Ruth Porat, wiceprezes i dyrektor finansowa Google i Alphabet. Dodała, że działalność firmy w Polsce wykracza poza wspieranie rozwoju gospodarki cyfrowej.

REKLAMA

"Współpraca i nasze częste kontakty z prezesem Google Sundarem Pichaiem zaowocowały kolejną inwestycją w Polsce. Dziękuję za jej potwierdzenie podczas naszej rozmowy sprzed kilku dni - powiedział cytowany w informacji premier Mateusz Morawiecki. Wskazał, że decyzja Google, "realizowana w tak trudnych czasach, stanowi potwierdzenie dobrej kondycji i atrakcyjności naszej gospodarki". Szef rządu podkreślił, że to "nie tylko jednorazowy przykład inwestycji, ale przede wszystkim potwierdzenie trendu i strategicznej współpracy z naszymi amerykańskimi partnerami".

"Polska udowodniła już w poprzednich latach, że jej gospodarka jest stabilna pomimo światowych kryzysów, a nasz wzrost pozwolił najszybciej w UE nadrobić straty wywołane pandemią" - stwierdził Morawiecki. Dodał, że kolejna w naszym kraju inwestycja Google "potwierdza też istotne miejsce Polski na mapie rozwoju firm z obszaru nowych technologii". Jak stwierdził, Polska z inwestycjami w tym sektorze wpisuje się doskonale w światowe trendy.

Google wspiera uchodźców z Ukrainy

Jak przekazała firma w poniedziałkowej informacji, "obecnie działalność Google w Polsce koncentruje się na wspieraniu działań na rzecz uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy".

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przypomniano, że w ubiegłym tygodniu Google poinformował o przeznaczeniu blisko 40 mln zł na pomoc organizacjom pozarządowym - "środki trafią zarówno do organizacji świadczących bezpośrednią pomoc humanitarną oraz wsparcie w pierwszych tygodniach pobytu uchodźców w Polsce, jak i do inicjatyw, które starają się odpowiedzieć na ich długofalowe potrzeby".

Dodano, że Google będzie też "wykorzystywać swoje zasoby i przestrzenie, by wesprzeć osoby dotknięte wojną w Ukrainie - m.in. w Campusie Google for Startups" na warszawskiej Pradze ma być utworzone centrum, gdzie lokalne organizacje pozarządowe będą świadczyć pomoc prawną i psychologiczną dla uchodźców.

Google w Polsce

W informacji wskazano, że Google zatrudnia obecnie w Polsce ponad 1 tys. osób, w tym ponad 600 inżynierów i inżynierek oprogramowania. "Warszawskie centrum inżynieryjne jest największym ośrodkiem rozwoju technologii chmurowych Google w Europie" - zaznaczono.

Przypomniano, że w 2021 r. firma uruchomiła w Warszawie tzw. region Google Cloud, obsługujący klientów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, "stając się jednocześnie pierwszym globalnym dostawcą usług chmurowych, który otworzył taką inwestycję w regionie". Z kolei od ponad 6 lat na warszawskiej Pradze działa Campus Google for Startups, "który wspiera młode firmy z regionu w ekspansji na globalne rynki".

Dodano, że Google w Polsce prowadzi też programy edukacyjne. "Do tej pory ponad 270 tys. osób w całym kraju wzięło udział w inicjatywach rozwijających ich umiejętności cyfrowe, a w ciągu ostatnich dwóch lat firma przeszkoliła ponad 24 tys. specjalistów z zakresu chmury obliczeniowej" - przekazano.

Według ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka, inwestycja Google w Warszawie "to kolejny dowód na to, że nasz kraj ma ogromny potencjał w rozwijaniu innowacji i nowych technologii". Wyraził zadowolenie, że Polska ma wkład w rozwój globalnych rozwiązań chmurowych, "które wspierają praktycznie wszystkie gałęzie nowoczesnej gospodarki".

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzezinski zaznaczył, że Google "docenia to, co Polska ma do zaoferowania i jest przykładem na to, że nasze kraje wspólnie budują przyszłość w dziedzinie technologii, która może zmienić świat".

Również w poniedziałek firma Ghelamco poinformowała o sprzedaży biurowców wraz z pasażem handlowym w kompleksie The Warsaw HUB. "Nabywcą jest Google Poland – jeden z głównych najemców budynku" - wskazano w informacji spółki.

Google jest spółką zależną firmy Alphabet; oferuje takie produkty i platformy, jak: wyszukiwarka, Mapy, Gmail, Android, Google Play, Chrome i YouTube. (PAP)

autorka: Magdalena Jarco

maja/ drag/

Warsaw HUB - siedziba Google w Warszawie
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy warto teraz inwestować w nieruchomości? [WYWIAD]

Czy to dobry czas na inwestycję w nieruchomości? Jakie są największe wady i zalety tego rodzaju inwestycji? Jakich błędów się ustrzegać? Odpowiada dr Paweł Kobierski, prezes zarządu Sun & Snow Real Estate. 

Decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżce stóp wpłynie prawdopodobnie na wzrost cen nieruchomości

Szef działu rynków kapitałowych i nieruchomości biurowych w JLL Marcin Sulewski ocenia, że decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżeniu stóp procentowych wpłynie pozytywnie na rynek inwestycyjny. Spowoduje obniżenie kosztów finansowania, a płynność na rynku finansowym powinna wzrosnąć, co implikuje ożywienie na rynku inwestycyjnym, wzrost zainteresowania inwestorów i prawdopodobnie też wzrost cen nieruchomości.

Najtańsze nowe mieszkania [czerwiec 2024 r.]. Ile kosztują u deweloperów?

Za jaką cenę kupimy najtańsze, nowe mieszkania? Jaki mają metraż? W których osiedlach je kupimy? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Termomodernizacja. Polacy są sceptyczni co do unijnej dyrektywy dotyczącej modernizacji budynków

Przyjęta na początku 2024 r. dyrektywa EPBD ma sprawić, że w ciągu kolejnych 26 lat budynki w Unii Europejskiej nie będą emitować gazów cieplarnianych. Mamy istotną grupę, około 1/3 Polaków, którzy dosyć sceptycznie oceniają nowe wymogi.

REKLAMA

Szkody wywołane burzą a ubezpieczenie. Zabezpiecz mienie, fotografuj zniszczenia. Jeśli to konieczne szybko napraw - ubezpieczyciel zwróci koszty niezbędnych prac

Polska Izba Ubezpieczeń udzieliła rad jak podchodzić do problemów z mieniem w czasie burz i nawałnic. Radzi, jak zgłosić szkodę spowodowaną przez różne zjawiska pogodowe, oraz jak zabrać się za usuwanie skutków nawałnic.

MKiŚ: Strefy czystego transportu w miastach będą obowiązkowe

Miasta będą miały obowiązek tworzenia stref czystego transportu. Jednak samorządy będą też mogły podjąć uchwałę o likwidacji takiej strefy.

Przygotowania do wojny? Powstaną podziemne obiekty medyczne

Szpitale zostaną wyposażone w podziemną infrastrukturę. Podczas wojny ma ona zapewniać możliwość wykonywania operacji chirurgicznych, prowadzenia intensywnej terapii. Na oddziale łóżkowym pacjenci i personel mieliby zapewnione bezpieczeństwo w sytuacji skażenia.

Falstart kredytu na Start. Czy doczekamy się pomocy dla kredytobiorców? Czy rynek mieszkaniowy poradzi sobie bez kredytu na Start?

Zapowiedź kolejnego rządowego programu wsparcia dla młodych przy zakupie pierwszego mieszkania (tzw. kredyt #naStart) zelektryzowała rynek. Choć nie ma pewności czy program wejdzie w życie i w jakim kształcie, wielu klientów warunkuje zakup nieruchomości od jego uruchomienia. Równocześnie wzrastają obawy odnośnie kolejnych podwyżek cen nieruchomości. Sprawdźmy, jakie są możliwe scenariusze rozwoju sytuacji na rynku kredytów i nieruchomości.

REKLAMA

Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

REKLAMA