REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Program Mieszkanie Plus - powstanie 320 mieszkań w Toruniu

Mieszkanie Plus, Toruń
Mieszkanie Plus, Toruń
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Kolejna odsłona programu Mieszkanie Plus - w Toruniu ruszyła budowa 320 mieszkań. Lokale powstaną z nowoczesnych prefabrykatów. Pierwsi lokatorzy mają otrzymać klucze w czerwcu 2022 r.

W poniedziałek oficjalnie zainaugurowano budowę 320 mieszkań przy ul. Okólnej. Osiedle powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, jaki realizuje spółka PFR Nieruchomości. Lokalne, które powstaną w Toruniu, to pierwsze Mieszkania Plus mające powstać z nowoczesnych prefabrykatów.

REKLAMA

Nowe osiedle będzie składało się z ośmiu czterokondygnacyjnych budynków. W każdym znajdzie się 40 mieszkań — po 10 na jednej kondygnacji.

Wykonawcą inwestycji jest spółka Pekabex.

"Ściany warstwowe z elewacją, izolacją i stolarką powstaną w fabryce i gotowe będą przyjeżdżały na plac budowy, na którym montować je będą małe profesjonalne ekipy montażowe. Prefabrykacja pozwala na wykonywanie prac niezależnie od warunków atmosferycznych, a to ważne w przypadku toruńskiego osiedla" - poinformował PFR Nieruchomości w komunikacie.

Montaż będzie odbywał się jesienią i przez całą zimę. Roboty budowlane mają potrwać 17 miesięcy. Pierwsze klucze trafią do najemców w czerwcu 2022 r.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

"Niezmiernie się cieszę, że pierwszą łopatę w województwie kujawsko-pomorskim wbijamy w Toruniu. To inwestycja kluczowa dla mojego miasta. Cieszę się, że to właśnie my, torunianie, możemy przyczynić się do rozwoju naszego miasta poprzez budowę 320 mieszkań dla osób, które tych mieszkań bardzo potrzebują" - podkreśliła w poniedziałek wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Iwona Michałek.

Prezydent Torunia Michał Zaleski wskazał, że mieszkania będą służyły głównie rodzinom wielodzietnym, osobom niepełnosprawnym i starszym.

"Jestem przekonany, że kolejki do tych mieszkań będą ogromne. Skoro, tak szybko, bo zaledwie w ciągu dwóch lat przygotowaliśmy wspólnie tę inwestycję na 320 mieszkań, to naszym następnym wyzwaniem będzie szukanie kolejnej lokalizacji, z którą będziemy mogli przystąpić do rządowego programu mieszkaniowego" - ocenił Zaleski.

Prezes PFR Nieruchomości Wojciech Caruk dodał, że wierzy w prefabrykację.

REKLAMA

"Uważam, że to początek naprawdę dużej prefabrykacji. Prefabrykacja ma mnóstwo zalet. Ona się szczególnie wpisuje nie tylko w kontekst COVID-19, który powoduje, że pewne procesy przyspieszyły, ale przede wszystkim to też oszczędność i jakość. Taka jakość nie jest możliwa do uzyskania na tradycyjnej budowie" - mówił.

PFR Nieruchomości realizując rynkową część programu Mieszkanie Plus, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje realizowane są w całej Polsce. Mają być alternatywą dla zakupu mieszkań na kredyt.

autor: Tomasz Więcławski
twi/ amac/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA