REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nowe inwestycje budowlane w Lublinie

Metropolitan Park w Lublinie Fot. Schindler
Metropolitan Park w Lublinie Fot. Schindler
Schindler

REKLAMA

REKLAMA

W Lublinie realizowanych jest kilka inwestycji budowlanych: mieszkalnych i handlowo-usługowych, oddanie do użytku przewidziane jest na 2013–2014 rok. Ilość wykonywanych projektów budowlanych pozwala mówić o dynamicznym rozwoju Lublina, władze miasta chcą w ten sposób podnieść jakość życia mieszkańców.

REKLAMA

Lublin w ostatnich latach zaczął znacząco zmieniać swój wizerunek. Miasto postawiło przede wszystkim na rozwój i młody kapitał. Duża w tym zasługa studentów z całej Polski, którzy tu właśnie postanowili się kształcić. Coraz więcej absolwentów decyduje się także, by po studiach na stałe zamieszkać w Lublinie. Dlatego miasto chcąc sprostać ich wymaganiom zwiększa liczbę inwestycji – powstają nowe obiekty mieszkalne oraz centra handlowe.

REKLAMA

W mieście budowane są obecnie dwa bardzo duże kompleksy handlowo-usługowe. Pierwszy z nich to centrum handlowego Atrium Felicity, które mieści się we wschodniej części Lublina, przy jego głównej arterii komunikacyjnej. Będzie to pierwsza tak duża inwestycja w mieście. Generalnym wykonawcą galerii jest firma STRABAG Sp. z o.o. Położenie przy al. Witosa i ul. Grygowej zapewnia doskonałą ekspozycję obiektu. Co więcej, obszar, na którym realizowana jest inwestycja przylega bezpośrednio do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w sposób istotny przyczynia się do rozwoju gospodarczego miasta. Atrium Felicity jest dobrze skomunikowane z systemem dróg regionalnych i krajowych. Nowoczesny kompleks zaoferuje klientom 75 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej. W centrum oprócz 120 sklepów znajdzie się także hipermarket Auchan oraz market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin. Dla klientów centrum zaplanowano także parking naziemny oraz podziemny na ok. 3.100 miejsc.

Zobacz także: Osiedle Ostródzka na warszawskiej Białołęce

Fot. Schindler

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Komunikację wewnątrz centrum zapewni dziesięć nowoczesnych dźwigów, sześć biegów schodów oraz sześć chodników ruchomych szwajcarskiego producenta – firmy Schindler. Ukończenie prac i oddanie obiektu do użytku zaplanowane jest na początek 2014 roku.

Zobacz także: Rynek nieruchomości handlowych w Polsce


Kolejny obiekt to park handlowy Inter Ikea Centre Group Poland. Na 29 hektarach przewidziano między innymi ogromny market wraz z halami magazynowymi. Powierzchnia handlowa wyniesie 80 tys. m kw. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych także ponad 3 tys. miejsc parkingowych. W centrum zaplanowano ok. 150 sklepów i punktów usługowych. Co bardziej interesujące, w tej inwestycji zostanie otworzony pierwszy sklep Ikei w całej południowo-wschodniej części kraju. Ponadto inwestor obiektu zobowiązał się wybudować ulicę na odcinku, który połączy realizowaną przez miasto ulicę Stefczyka z aleją Spółdzielczości Pracy. Natomiast sama al. Spółdzielczości Pracy zostanie zmodernizowana. Na odcinku przy granicy miasta, gdzie łączy się z krajową 19, pojawią się nowe przystanki autobusowe, zostaną rozbudowane połączenia z serwisowymi pobocznymi drogami lokalnymi oraz powstanie bezkolizyjny węzeł komunikacyjny wraz z wiaduktem.

Zobacz także: Galeria Dębiec w Poznaniu

Z kolei w segmencie budownictwa mieszkaniowego na szczególną uwagę zasługuje apartamentowiec Metropolitan Park, którego budowa zakończy się we wrześniu 2013 roku. Projekt realizowany przez TBV przy ulicy Pana Balcera, będzie najwyższym budynkiem w mieście, zapewniając mieszkańcom niepowtarzalny widok na panoramę Lublina. Teren inwestycji pod względem lokalizacji jest jednym z najbardziej atrakcyjnych w mieście, a to za sprawą niedużej odległości od centrum i bezpośredniego dostępu do terenów rekreacyjnych. 63-metrowa konstrukcja łączy funkcjonalność, nowoczesny design oraz piękno okolicznego krajobrazu. Oprócz apartamentów przewidziano także całkowicie podpiwniczony garaż podziemny znajdujący się na trzech kondygnacjach oraz część usługową, którą zaplanowano na parterze. Będzie ona dostępna zarówno dla mieszkańców, jak i klientów z zewnątrz.

Fot. Schindler

REKLAMA

Dostęp do części mieszkalnej będzie prowadził przez ogólnodostępną recepcję w głównym hallu wejściowym, gdzie znajdą się 3 nowoczesne windy marki Schindler, które będą odpowiadać za bezpieczną i komfortową komunikację w obiekcie. Następne piętra to część budynku, w której zostały zaprojektowane apartamenty jednopoziomowe o zróżnicowanej powierzchni mieszkalnej, zaś na ostatnim piętrze znajdzie się 7 komfortowych dwupoziomowych apartamentów. Przed budynkiem będzie rozciągał się zaprojektowany przez architektów zieleni ogród z ławeczkami i miejscem dla najmłodszych. Ponadto, mieszkańcy będą mogli robić zakupy w budynku parkingowo–usługowym, realizowanym w ramach kompleksu „Metropolitan Park”, gdzie zamontowane zostaną schody i chodniki ruchome.

Wspomniane inwestycje to tylko kilka najciekawszych realizacji w mieście. Niewątpliwie podnoszą one atrakcyjność miasta zarówno w oczach potencjalnych turystów, jak i mieszkańców, a co za tym idzie, wpływają bezpośrednio na jego rozwój ekonomiczny i gospodarczy.

Zobacz także: Osiedle Myśliwska III w Krakowie

Źródło: Schindler

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

REKLAMA

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

REKLAMA

Oszczędności na nowych osiedlach. Jakie rozwiązania pomagają zaoszczędzić na energii czy wodzie?

Nowe osiedla są coraz bardziej innowacyjne, coraz częściej deweloperzy stawiają również na ekologię. A co z rozwiązaniami pozwalającymi mieszkańcom na oszczędności, np. energii albo wody? Jak duże kwoty można zaczadzić? 

Jest stanowisko MF – koniec wakacji kredytowych w 2025 r. Kto może skorzystać ze wsparcia jeszcze w 2024 r.?

Zgodnie z najnowszym stanowiskiem resortu finansów – wakacje kredytowe nie będą kontynuowane w 2025 r. Kto zatem, po raz ostatni, może skorzystać ze wsparcia w postaci zawieszenia spłaty dwóch rat kredytu hipotecznego (tzw. wakacji kredytowych) w okresie od 1 września do 31 grudnia 2024 r. oraz na jakie wsparcie mogą, w przyszłym roku, liczyć kredytobiorcy?

REKLAMA