REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nowe inwestycje budowlane w Lublinie

Metropolitan Park w Lublinie Fot. Schindler
Metropolitan Park w Lublinie Fot. Schindler
Schindler

REKLAMA

REKLAMA

W Lublinie realizowanych jest kilka inwestycji budowlanych: mieszkalnych i handlowo-usługowych, oddanie do użytku przewidziane jest na 2013–2014 rok. Ilość wykonywanych projektów budowlanych pozwala mówić o dynamicznym rozwoju Lublina, władze miasta chcą w ten sposób podnieść jakość życia mieszkańców.

REKLAMA

Lublin w ostatnich latach zaczął znacząco zmieniać swój wizerunek. Miasto postawiło przede wszystkim na rozwój i młody kapitał. Duża w tym zasługa studentów z całej Polski, którzy tu właśnie postanowili się kształcić. Coraz więcej absolwentów decyduje się także, by po studiach na stałe zamieszkać w Lublinie. Dlatego miasto chcąc sprostać ich wymaganiom zwiększa liczbę inwestycji – powstają nowe obiekty mieszkalne oraz centra handlowe.

REKLAMA

W mieście budowane są obecnie dwa bardzo duże kompleksy handlowo-usługowe. Pierwszy z nich to centrum handlowego Atrium Felicity, które mieści się we wschodniej części Lublina, przy jego głównej arterii komunikacyjnej. Będzie to pierwsza tak duża inwestycja w mieście. Generalnym wykonawcą galerii jest firma STRABAG Sp. z o.o. Położenie przy al. Witosa i ul. Grygowej zapewnia doskonałą ekspozycję obiektu. Co więcej, obszar, na którym realizowana jest inwestycja przylega bezpośrednio do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w sposób istotny przyczynia się do rozwoju gospodarczego miasta. Atrium Felicity jest dobrze skomunikowane z systemem dróg regionalnych i krajowych. Nowoczesny kompleks zaoferuje klientom 75 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej. W centrum oprócz 120 sklepów znajdzie się także hipermarket Auchan oraz market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin. Dla klientów centrum zaplanowano także parking naziemny oraz podziemny na ok. 3.100 miejsc.

Zobacz także: Osiedle Ostródzka na warszawskiej Białołęce

Fot. Schindler

Komunikację wewnątrz centrum zapewni dziesięć nowoczesnych dźwigów, sześć biegów schodów oraz sześć chodników ruchomych szwajcarskiego producenta – firmy Schindler. Ukończenie prac i oddanie obiektu do użytku zaplanowane jest na początek 2014 roku.

Zobacz także: Rynek nieruchomości handlowych w Polsce


Kolejny obiekt to park handlowy Inter Ikea Centre Group Poland. Na 29 hektarach przewidziano między innymi ogromny market wraz z halami magazynowymi. Powierzchnia handlowa wyniesie 80 tys. m kw. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych także ponad 3 tys. miejsc parkingowych. W centrum zaplanowano ok. 150 sklepów i punktów usługowych. Co bardziej interesujące, w tej inwestycji zostanie otworzony pierwszy sklep Ikei w całej południowo-wschodniej części kraju. Ponadto inwestor obiektu zobowiązał się wybudować ulicę na odcinku, który połączy realizowaną przez miasto ulicę Stefczyka z aleją Spółdzielczości Pracy. Natomiast sama al. Spółdzielczości Pracy zostanie zmodernizowana. Na odcinku przy granicy miasta, gdzie łączy się z krajową 19, pojawią się nowe przystanki autobusowe, zostaną rozbudowane połączenia z serwisowymi pobocznymi drogami lokalnymi oraz powstanie bezkolizyjny węzeł komunikacyjny wraz z wiaduktem.

Zobacz także: Galeria Dębiec w Poznaniu

Z kolei w segmencie budownictwa mieszkaniowego na szczególną uwagę zasługuje apartamentowiec Metropolitan Park, którego budowa zakończy się we wrześniu 2013 roku. Projekt realizowany przez TBV przy ulicy Pana Balcera, będzie najwyższym budynkiem w mieście, zapewniając mieszkańcom niepowtarzalny widok na panoramę Lublina. Teren inwestycji pod względem lokalizacji jest jednym z najbardziej atrakcyjnych w mieście, a to za sprawą niedużej odległości od centrum i bezpośredniego dostępu do terenów rekreacyjnych. 63-metrowa konstrukcja łączy funkcjonalność, nowoczesny design oraz piękno okolicznego krajobrazu. Oprócz apartamentów przewidziano także całkowicie podpiwniczony garaż podziemny znajdujący się na trzech kondygnacjach oraz część usługową, którą zaplanowano na parterze. Będzie ona dostępna zarówno dla mieszkańców, jak i klientów z zewnątrz.

Fot. Schindler

REKLAMA

Dostęp do części mieszkalnej będzie prowadził przez ogólnodostępną recepcję w głównym hallu wejściowym, gdzie znajdą się 3 nowoczesne windy marki Schindler, które będą odpowiadać za bezpieczną i komfortową komunikację w obiekcie. Następne piętra to część budynku, w której zostały zaprojektowane apartamenty jednopoziomowe o zróżnicowanej powierzchni mieszkalnej, zaś na ostatnim piętrze znajdzie się 7 komfortowych dwupoziomowych apartamentów. Przed budynkiem będzie rozciągał się zaprojektowany przez architektów zieleni ogród z ławeczkami i miejscem dla najmłodszych. Ponadto, mieszkańcy będą mogli robić zakupy w budynku parkingowo–usługowym, realizowanym w ramach kompleksu „Metropolitan Park”, gdzie zamontowane zostaną schody i chodniki ruchome.

Wspomniane inwestycje to tylko kilka najciekawszych realizacji w mieście. Niewątpliwie podnoszą one atrakcyjność miasta zarówno w oczach potencjalnych turystów, jak i mieszkańców, a co za tym idzie, wpływają bezpośrednio na jego rozwój ekonomiczny i gospodarczy.

Zobacz także: Osiedle Myśliwska III w Krakowie

Źródło: Schindler

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    REKLAMA

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

    Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

    Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

    Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

    REKLAMA

    Specjalne zasady kontroli tzw. obiektów wielkopowierzchniowych w prawie budowlanym

    Magazyny, hale sportowe, fabryczne, targowe, obiekty sportowe, galerie handlowe, czy nawet duże sklepy określa się w żargonie budowlanym jako tzw. obiekty (budowlane) wielkopowierzchniowe. Jako, że z tych budynków korzysta wiele osób jednocześnie, to przepisy budowlane nakładają na właścicieli i zarządców tych obiektów częstsze obowiązki kontrolne. Chodzi o regularne sprawdzanie stanu technicznego tych obiektów i instalacji w nich zamontowanych, tak by ich użytkowanie było bezpieczne dla ludzi.

    Wakacje kredytowe 2024. Tylko gdy rata kredytu mieszkaniowego przekracza 40 proc. średniego miesięcznego dochodu? [Projekt]

    Posłowie Polski 2050 - Trzeciej Drogi wnieśli 28 listopada 2023 r. do Sejmu projekt ustawy dotyczący wakacji kredytowych w 2024 roku. W myśl tego projektu w przyszłym roku wakacje kredytowe miałyby przysługiwać, jeżeli wydatki kredytobiorcy związane z obsługą miesięcznych rat kredytu mieszkaniowego przekraczają 40 proc. średniego miesięcznego dochodu.

    REKLAMA