REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nowe inwestycje budowlane w Lublinie

Subskrybuj nas na Youtube
Metropolitan Park w Lublinie Fot. Schindler
Metropolitan Park w Lublinie Fot. Schindler
Schindler

REKLAMA

REKLAMA

W Lublinie realizowanych jest kilka inwestycji budowlanych: mieszkalnych i handlowo-usługowych, oddanie do użytku przewidziane jest na 2013–2014 rok. Ilość wykonywanych projektów budowlanych pozwala mówić o dynamicznym rozwoju Lublina, władze miasta chcą w ten sposób podnieść jakość życia mieszkańców.

REKLAMA

Lublin w ostatnich latach zaczął znacząco zmieniać swój wizerunek. Miasto postawiło przede wszystkim na rozwój i młody kapitał. Duża w tym zasługa studentów z całej Polski, którzy tu właśnie postanowili się kształcić. Coraz więcej absolwentów decyduje się także, by po studiach na stałe zamieszkać w Lublinie. Dlatego miasto chcąc sprostać ich wymaganiom zwiększa liczbę inwestycji – powstają nowe obiekty mieszkalne oraz centra handlowe.

REKLAMA

W mieście budowane są obecnie dwa bardzo duże kompleksy handlowo-usługowe. Pierwszy z nich to centrum handlowego Atrium Felicity, które mieści się we wschodniej części Lublina, przy jego głównej arterii komunikacyjnej. Będzie to pierwsza tak duża inwestycja w mieście. Generalnym wykonawcą galerii jest firma STRABAG Sp. z o.o. Położenie przy al. Witosa i ul. Grygowej zapewnia doskonałą ekspozycję obiektu. Co więcej, obszar, na którym realizowana jest inwestycja przylega bezpośrednio do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w sposób istotny przyczynia się do rozwoju gospodarczego miasta. Atrium Felicity jest dobrze skomunikowane z systemem dróg regionalnych i krajowych. Nowoczesny kompleks zaoferuje klientom 75 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej. W centrum oprócz 120 sklepów znajdzie się także hipermarket Auchan oraz market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin. Dla klientów centrum zaplanowano także parking naziemny oraz podziemny na ok. 3.100 miejsc.

Zobacz także: Osiedle Ostródzka na warszawskiej Białołęce

Fot. Schindler

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Komunikację wewnątrz centrum zapewni dziesięć nowoczesnych dźwigów, sześć biegów schodów oraz sześć chodników ruchomych szwajcarskiego producenta – firmy Schindler. Ukończenie prac i oddanie obiektu do użytku zaplanowane jest na początek 2014 roku.

Zobacz także: Rynek nieruchomości handlowych w Polsce


Kolejny obiekt to park handlowy Inter Ikea Centre Group Poland. Na 29 hektarach przewidziano między innymi ogromny market wraz z halami magazynowymi. Powierzchnia handlowa wyniesie 80 tys. m kw. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych także ponad 3 tys. miejsc parkingowych. W centrum zaplanowano ok. 150 sklepów i punktów usługowych. Co bardziej interesujące, w tej inwestycji zostanie otworzony pierwszy sklep Ikei w całej południowo-wschodniej części kraju. Ponadto inwestor obiektu zobowiązał się wybudować ulicę na odcinku, który połączy realizowaną przez miasto ulicę Stefczyka z aleją Spółdzielczości Pracy. Natomiast sama al. Spółdzielczości Pracy zostanie zmodernizowana. Na odcinku przy granicy miasta, gdzie łączy się z krajową 19, pojawią się nowe przystanki autobusowe, zostaną rozbudowane połączenia z serwisowymi pobocznymi drogami lokalnymi oraz powstanie bezkolizyjny węzeł komunikacyjny wraz z wiaduktem.

Zobacz także: Galeria Dębiec w Poznaniu

Z kolei w segmencie budownictwa mieszkaniowego na szczególną uwagę zasługuje apartamentowiec Metropolitan Park, którego budowa zakończy się we wrześniu 2013 roku. Projekt realizowany przez TBV przy ulicy Pana Balcera, będzie najwyższym budynkiem w mieście, zapewniając mieszkańcom niepowtarzalny widok na panoramę Lublina. Teren inwestycji pod względem lokalizacji jest jednym z najbardziej atrakcyjnych w mieście, a to za sprawą niedużej odległości od centrum i bezpośredniego dostępu do terenów rekreacyjnych. 63-metrowa konstrukcja łączy funkcjonalność, nowoczesny design oraz piękno okolicznego krajobrazu. Oprócz apartamentów przewidziano także całkowicie podpiwniczony garaż podziemny znajdujący się na trzech kondygnacjach oraz część usługową, którą zaplanowano na parterze. Będzie ona dostępna zarówno dla mieszkańców, jak i klientów z zewnątrz.

Fot. Schindler

REKLAMA

Dostęp do części mieszkalnej będzie prowadził przez ogólnodostępną recepcję w głównym hallu wejściowym, gdzie znajdą się 3 nowoczesne windy marki Schindler, które będą odpowiadać za bezpieczną i komfortową komunikację w obiekcie. Następne piętra to część budynku, w której zostały zaprojektowane apartamenty jednopoziomowe o zróżnicowanej powierzchni mieszkalnej, zaś na ostatnim piętrze znajdzie się 7 komfortowych dwupoziomowych apartamentów. Przed budynkiem będzie rozciągał się zaprojektowany przez architektów zieleni ogród z ławeczkami i miejscem dla najmłodszych. Ponadto, mieszkańcy będą mogli robić zakupy w budynku parkingowo–usługowym, realizowanym w ramach kompleksu „Metropolitan Park”, gdzie zamontowane zostaną schody i chodniki ruchome.

Wspomniane inwestycje to tylko kilka najciekawszych realizacji w mieście. Niewątpliwie podnoszą one atrakcyjność miasta zarówno w oczach potencjalnych turystów, jak i mieszkańców, a co za tym idzie, wpływają bezpośrednio na jego rozwój ekonomiczny i gospodarczy.

Zobacz także: Osiedle Myśliwska III w Krakowie

Źródło: Schindler

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

REKLAMA

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

REKLAMA

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA