REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kupno mieszkania pod Warszawą – czy to się opłaca?

Subskrybuj nas na Youtube
Osiedle Sportowa
Osiedle Sportowa

REKLAMA

REKLAMA

Kupno mieszkania pod Warszawą opłaca się pod względem finansowym. Zaletą jest również to, że wiele mieszkań czeka na kupujących, więc nie będzie trzeba długo czekać na wprowadzenie się. Standard wykończenia nie odbiega od mieszkań sprzedawanych w Warszawie.

W zawiązku z niestabilną sytuacją gospodarczą oraz rynku pracy spadek cen mieszkań w Warszawie nie spowodował większego ruchu na rynku nieruchomości. Z danych portalu Domy.pl wynika, że nabywcy mieszkań w Warszawie przygotowani są najczęściej na wydatek do 300 tys. zł. W tej cenie nieruchomość chce nabyć co trzecia osoba. Więcej, od 300 tys. do 400 tys. zł za mieszkanie gotów jest zapłacić tylko co czwarty kupujący. Aż 15 procent nie chce natomiast wydać na mieszkanie więcej niż 200 tys., a to oznacza, że są oni w stanie kupić w Warszawie jedynie kawalerkę. Tymczasem średnia cena mieszkania w Warszawie ciągle kształtuje się na poziomie ok. 8 tys. zł/mkw., a to wciąż za wysoka kwota dla wielu osób, dlatego planujący zakup przeglądają oferty podwarszawskie – gdzie ceny są nieco niższe.

REKLAMA

Zobacz także: Atelier Żoliborz przy ul. Przasnyskiej 7

Osiedle Sportowa w Brwinowie

Statystycznie na mieszkanie w podmiejskich lokalizacjach ciągle najchętniej decydują się mieszkańcy okolicznych miejscowości, zwłaszcza ci, którzy planują zakup nowych, lepszych i większych mieszkań w pobliżu miejsca dotychczasowego zamieszkania. Nowe jest natomiast zainteresowanie tym rynkiem wśród młodych małżeństw z Warszawy, które wraz z powiększeniem rodziny, potrzebują większej przestrzeni i kiedy zakup większego mieszkania w mieście ze względów ekonomicznych nie jest możliwy coraz częściej decydują się na wyprowadzkę poza jego granice administracyjne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Osiedle Ostródzka na warszawskiej Białołęce

Młoda część populacji zamieszkujących miejscowości podwarszawskie najczęściej jest związana zawodowo ze stolicą, dlatego największym powodzeniem kupujących cieszą się lokalizacje, które są dobrze skomunikowane z Warszawą.

Zobacz także: Cztery Pory Roku na Białołęce – III etap

REKLAMA

W przypadku inwestycji zlokalizowanych podobnie jak nasze, w pobliżu głównych dróg prowadzących do Warszawy oraz blisko stacji kolejowych – Sulejówek jest doskonale skomunikowany z Warszawą dzięki połączeniu SKM, a Brwinów obwodnicy – nie ma kłopotów z brakiem chętnych. Podróż z tych miejscowości do Warszawy trwa zaledwie 2030 minut, co oznacza, że jest krótsza niż z niektórych zewnętrznych dzielnic Warszawy mówi Beata Szymańska z Włodarzewska Development.

W podwarszawskich miejscowościach wystawione na sprzedaż mieszkania można najczęściej kupić w przedziale 5–6 tys./mkw. Jak wylicza portal RynekPierwotny.com, w tej cenie możemy znaleźć na rynku ok. 2 tys. lokali. Natomiast za kwotę 4–5 tys./mkw. ofert znajdziemy o połowę mniej.

W roku 2012 do sprzedaży w aglomeracji warszawskiej, poza Warszawą, weszło zaledwie kilkanaście nowych inwestycji. Niewiele więcej projektów jest planowanych, dlatego można się spodziewać, że podwarszawska oferta mieszkań będzie się kurczyć. Ze względu na tendencję do kurczenia się rynku oraz coraz większego zainteresowania mieszkańców stolicy podwarszawskimi lokalizacjami, raczej można się spodziewać wzrostu cen niż zatrzymania na niższym w okresie ostatnich kilku lat poziomie.

Zobacz także: Górce.142 na warszawskim Bemowie

Ze względu na rozwiniętą infrastrukturę miejską, co oznacza łatwy dostęp do sklepów przedszkoli czy szkół oraz dobre połączenie kolejowe, które pozwala szybko dotrzeć do Centrum Warszawy – ale także ogólną tendencję większego zainteresowania rynkiem podwarszawskim – mieszkania w Sulejówku cieszą się sporym zainteresowaniem klientów. Na znaczną część mieszkań drugiego etapu inwestycji „Przy Wspólnej”, który zostanie zrealizowany w sierpniu br. mamy już rezerwacje mówi Beata Szymańska z Włodarzewska Development. Zauważamy także wzrost zainteresowania naszą kameralną inwestycją w Brwinowie, która została zlokalizowana w sąsiedztwie centrum handlowego oraz blisko węzłów komunikacyjnych. Pod koniec czerwca br. oddamy kolejnych 28 lokali. Mieszkania już są dostępne w sprzedaży – dodaje.

Osiedle przy Wspólnej w Sulejówku

Zobacz także: Naddnieprzańska 30 w Warszawie

REKLAMA

Brwinów jest miastem, które dynamicznie się rozwija. W latach 2013–2020 w ramach inwestycji miejskich zaplanowano między innymi przebudowę kilku ważnych komunikacyjnie dróg, rewitalizację parku miejskiego czy budowę kanalizacji sanitarnej w ramach programu „Czyste życie”. W mieście powstanie nowe rondo oraz zbudowane zostaną nowe wiaty przystankowe.

Dodatkową motywacją do zakupu mieszkania jeszcze w tym roku może się okazać przewidywana na rok 2014 zmiana zaleceń Komisji Nadzoru Finansowego dotycząca warunków otrzymywania kredytu mieszkaniowego. Najprawdopodobniej w przyszłym roku Komisja będzie rekomendować by kredyty były przyznawane wyłącznie osobom posiadającym wkład własny na poziomie przynajmniej 10 procent, a w roku 2015 nie mniej niż 20 procent wartości ceny zakupu mieszkania będzie musiało być sfinansowane z własnej kieszeni.

Zobacz także: Rezydencja La Tour na Ochocie

Źródło: Materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA