REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ursynów – inna dzielnica Warszawy

RynekPierwotny.pl
Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom
Oferta mieszkaniowa warszawskiego Ursynowa jest skromna, ale zainteresowanie nieruchomościami na tym terenie stale rośnie. Fot. Fotolia
Oferta mieszkaniowa warszawskiego Ursynowa jest skromna, ale zainteresowanie nieruchomościami na tym terenie stale rośnie. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Oferta mieszkaniowa warszawskiego Ursynowa jest skromna, ale zainteresowanie nieruchomościami na tym terenie stale rośnie. Zdaniem miłośników Ursynowa dzielnica ta zdecydowanie wyróżnia się na tle całej Warszawy.

REKLAMA

Za nowoczesną zabudową dzielnic takich jak Praga Południe, Wilanów czy Wola stoją zwykle deweloperzy. Często są to najwięksi rynkowi gracze, nastawieni na maksymalną eksploatację gruntów położonych na linii metra. Na Ursynowie większość inwestycji jest realizowana przez tradycyjne spółdzielnie mieszkaniowe, dzięki czemu – zdaniem Jacka Furgi – sposób wykorzystania przestrzeni na ursynowskich osiedlach jest przyjaźniejszy ludziom, a atmosfera dzielnicy – lepsza. Co to oznacza?

REKLAMA

Przede wszystkim Ursynów to wbrew powszechnym opiniom rejon zielony, położony w pobliżu rezerwatu przyrody – Lasu Kabackiego, Jeziorka Imielińskiego i Parku Botanicznego Polskiej Akademii Nauk. Infrastruktura Ursynowa należy do jednej z najlepszych wśród warszawskich dzielnic. Znajduje się tu 140 placówek służby zdrowia – średnio dwa razy więcej niż w innych dzielnicach miasta. Jedna taka placówka przypada tu średnio na 1100 mieszkańców, w całej Warszawie – średnio na 2 tys.  mieszkańców. Nie gorzej jest z placówkami edukacyjnymi – średnio 1 instytucja na 2,5 tys. osób, podczas gdy w całej stolicy – na 3 tys. osób.

Zobacz także: Osiedle Rudy Rydz w Rembertowie: dzień otwarty

– Ta niegdysiejsza sypialnia Warszawy stała się atrakcyjnym ośrodkiem rozrywko-kulturalno-rekreacyjnym, dzięki licznym kawiarniom i klubom, galeriom handlowym oraz hali widowiskowo-sportowej i dużej liczbie pływalni i fitness klubów – mówił w programie „Tu chcę mieszkać!” Jacek Furga.

– Jedynym problemem Ursynowa jest w tym momencie niewielka podaż gruntów pod budowę oraz ich wysoka cena, co wpływa bezpośrednio na wygórowane ceny ofertowe na rynku pierwotnym. – stwierdził wczoraj na antenie bankier.tv Paweł Moszczyński z portalu RynekPierwotny.com – To sprawia, że na całym Ursynowie mamy obecnie w ofercie zaledwie 200 mieszkań, co w porównaniu z 26 tys. mieszkań na całym rynku warszawskim stanowi marginalny 1 procent.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ekspert przewiduje jednak, że za rok lub dwa, gdy gospodarka nieco się ożywi, na Ursynowie znów ruszą nowe projekty.

REKLAMA

– Spółdzielnie mieszkaniowe, których działania komercyjne  nie są aż tak zdecydowane jak działania deweloperów, wolą poczekać na powrót koniunktury i rozpocząć nowe inwestycje, kiedy sytuacja na rynku się odmieni – stwierdził wczoraj w bankier.tv Paweł Moszczyński. 

Program „Tu chcę mieszkać!” powstaje przy współpracy portalu RynekPierwotny.com i Bankier.tv. Jest emitowany na żywo co dwa tygodnie, w środę o godzinie 11:00 w Bankier.tv. Każdy odcinek dostępny jest też na portalach: RynekPierwotny.com i YouTube.com. Pierwsza edycja programu dotyczy Warszawy. W kolejnych edycjach internauci poznają dokładniej rynek pierwotny Wrocławia, Krakowa, Poznania i Trójmiasta.

Zobacz także: Kompleks mieszkaniowy Galaktyka we Wrocławiu

Bankier.tv to internetowa telewizja o profilu ekonomicznym i biznesowym, gdzie można znaleźć bieżące informacje społeczno-gospodarcze, prognozy i komentarze ekspertów, relacje z wydarzeń i konferencji oraz transmisje on-line. Bankier.tv należy do Polskiego Portalu Finansowego Bankier.pl, działającego na rynku od 2000 roku. Rynekpierwotny.com jest obecnie największym w Polsce specjalistycznym portalem internetowym poświęconym wyłącznie nowym nieruchomościom: inwestycjom deweloperskim i ofertom spółdzielni mieszkaniowych w największych polskich miastach.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA