REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ursynów – inna dzielnica Warszawy

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
RynekPierwotny.pl
Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom
Oferta mieszkaniowa warszawskiego Ursynowa jest skromna, ale zainteresowanie nieruchomościami na tym terenie stale rośnie. Fot. Fotolia
Oferta mieszkaniowa warszawskiego Ursynowa jest skromna, ale zainteresowanie nieruchomościami na tym terenie stale rośnie. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Oferta mieszkaniowa warszawskiego Ursynowa jest skromna, ale zainteresowanie nieruchomościami na tym terenie stale rośnie. Zdaniem miłośników Ursynowa dzielnica ta zdecydowanie wyróżnia się na tle całej Warszawy.

REKLAMA

Za nowoczesną zabudową dzielnic takich jak Praga Południe, Wilanów czy Wola stoją zwykle deweloperzy. Często są to najwięksi rynkowi gracze, nastawieni na maksymalną eksploatację gruntów położonych na linii metra. Na Ursynowie większość inwestycji jest realizowana przez tradycyjne spółdzielnie mieszkaniowe, dzięki czemu – zdaniem Jacka Furgi – sposób wykorzystania przestrzeni na ursynowskich osiedlach jest przyjaźniejszy ludziom, a atmosfera dzielnicy – lepsza. Co to oznacza?

REKLAMA

Przede wszystkim Ursynów to wbrew powszechnym opiniom rejon zielony, położony w pobliżu rezerwatu przyrody – Lasu Kabackiego, Jeziorka Imielińskiego i Parku Botanicznego Polskiej Akademii Nauk. Infrastruktura Ursynowa należy do jednej z najlepszych wśród warszawskich dzielnic. Znajduje się tu 140 placówek służby zdrowia – średnio dwa razy więcej niż w innych dzielnicach miasta. Jedna taka placówka przypada tu średnio na 1100 mieszkańców, w całej Warszawie – średnio na 2 tys.  mieszkańców. Nie gorzej jest z placówkami edukacyjnymi – średnio 1 instytucja na 2,5 tys. osób, podczas gdy w całej stolicy – na 3 tys. osób.

Zobacz także: Osiedle Rudy Rydz w Rembertowie: dzień otwarty

– Ta niegdysiejsza sypialnia Warszawy stała się atrakcyjnym ośrodkiem rozrywko-kulturalno-rekreacyjnym, dzięki licznym kawiarniom i klubom, galeriom handlowym oraz hali widowiskowo-sportowej i dużej liczbie pływalni i fitness klubów – mówił w programie „Tu chcę mieszkać!” Jacek Furga.

– Jedynym problemem Ursynowa jest w tym momencie niewielka podaż gruntów pod budowę oraz ich wysoka cena, co wpływa bezpośrednio na wygórowane ceny ofertowe na rynku pierwotnym. – stwierdził wczoraj na antenie bankier.tv Paweł Moszczyński z portalu RynekPierwotny.com – To sprawia, że na całym Ursynowie mamy obecnie w ofercie zaledwie 200 mieszkań, co w porównaniu z 26 tys. mieszkań na całym rynku warszawskim stanowi marginalny 1 procent.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ekspert przewiduje jednak, że za rok lub dwa, gdy gospodarka nieco się ożywi, na Ursynowie znów ruszą nowe projekty.

REKLAMA

– Spółdzielnie mieszkaniowe, których działania komercyjne  nie są aż tak zdecydowane jak działania deweloperów, wolą poczekać na powrót koniunktury i rozpocząć nowe inwestycje, kiedy sytuacja na rynku się odmieni – stwierdził wczoraj w bankier.tv Paweł Moszczyński. 

Program „Tu chcę mieszkać!” powstaje przy współpracy portalu RynekPierwotny.com i Bankier.tv. Jest emitowany na żywo co dwa tygodnie, w środę o godzinie 11:00 w Bankier.tv. Każdy odcinek dostępny jest też na portalach: RynekPierwotny.com i YouTube.com. Pierwsza edycja programu dotyczy Warszawy. W kolejnych edycjach internauci poznają dokładniej rynek pierwotny Wrocławia, Krakowa, Poznania i Trójmiasta.

Zobacz także: Kompleks mieszkaniowy Galaktyka we Wrocławiu

Bankier.tv to internetowa telewizja o profilu ekonomicznym i biznesowym, gdzie można znaleźć bieżące informacje społeczno-gospodarcze, prognozy i komentarze ekspertów, relacje z wydarzeń i konferencji oraz transmisje on-line. Bankier.tv należy do Polskiego Portalu Finansowego Bankier.pl, działającego na rynku od 2000 roku. Rynekpierwotny.com jest obecnie największym w Polsce specjalistycznym portalem internetowym poświęconym wyłącznie nowym nieruchomościom: inwestycjom deweloperskim i ofertom spółdzielni mieszkaniowych w największych polskich miastach.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

REKLAMA

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA