REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zainteresowanie apartamentami w Mielnie rośnie

Zainteresowanie apartamentami w Mielnie rośnie. Fot. Mielno Holding – Firmus Group
Zainteresowanie apartamentami w Mielnie rośnie. Fot. Mielno Holding – Firmus Group
Mielno Holding – Firmus Group

REKLAMA

REKLAMA

Zainteresowanie apartamentami w Mielnie rośnie. Deweloper Mielno Holding – Firmus Group, który wprowadził do sprzedaży prawie 120 apartamentów w Mielnie, sprzedał ponad 50% luksusowych mieszkań ze swojej oferty.

Inwestor realizuje obecnie w Mielnie dwa apartamentowce – luksusowy budynek Dune, położony przy samej plaży, i kameralny projekt Rezydencja Park zlokalizowany przy jednym z głównych deptaków prowadzących do morza. Apartamenty z obu inwestycji wprowadzone zostały do sprzedaży w tegorocznym sezonie. Oba projekty osiągnęły wysoki poziom sprzedaży.

REKLAMA

– Apartamenty w ekskluzywnym projekcie Dune zaledwie w kilka tygodni po starcie sprzedaży rozeszły się w blisko 40 proc., z kolei Rezydencja Park sprzedała się
w całości jeszcze przed oddaniem budynku do użytku – informuje Cezary Kulesza, kierownik działu sprzedaży i marketingu Mielno Holding – Firmus Group.

To bardzo dobry wynik. Szczególnie, że firmy analizujące rynek nieruchomości wypoczynkowych oceniają, że ok. 20 proc. wynosi poziom sprzedaży, ale w obiektach będących w zaawansowanej fazie realizacji.

Zobacz także: Wieżowiec Cosmopolitan (Hines/Twarda Tower): GALERIA

REKLAMA

Jak to wygląda na tle rynku? Eksperci podkreślą, że po tym jak w latach 2006–2007 wzrosła liczba inwestycji nad morzem, rynek się załamał i wiele projektów do dziś stoi niesprzedanych. A deweloperzy zdecydowanie zwolnili tempo w budowie nowych obiektów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Część rynku zapewne tak wygląda. Jednak patrząc na aktywność klientów i ich oczekiwania, oceniamy, że inwestycje w atrakcyjnych lokalizacjach, wybudowane w wysokim standardzie, bez problemu znajdują nabywców mówi Cezary Kulesza.

Deweloper ocenia też inne trendy, które dało się zauważyć w szczycie tegorocznego sezonu letniego. Wiele osób kupuje apartamenty nad morzem na własny użytek, jednak wyraźnie widać rosnący popyt w zakupie nieruchomości pod wynajem. Duża jest też świadomość – osoby, które planują zakup, wnikliwie analizują ceny, jakość i lokalizację poszczególnych inwestycji. Dziś nikt nie kupi apartamentów w szczerym polu, bez atrakcyjnego widoku i infrastruktury za progiem. 


Zdecydowana większość klientów podejmuje decyzje o zakupie po dokładnym obejrzeniu inwestycji nawet, jeśli jest ona dopiero w fazie budowy.

– Oceniają na własne oczy położenie budynku i odległość od morza. To pokazuje znaczny wzrost świadomości i oczekiwań klientów wobec deweloperów zauważa Cezary Kulesza.

REKLAMA

Nieruchomości na całym rynku sprzedają się dziś chętniej w momencie, gdy budynek już stoi. Tak też było z pierwszym etapem Rezydencji Park w Mielnie, w której połowa apartamentów sprzedała się po zamknięciu stanu surowego w budynku. Jednak nie zawsze jest to reguła

– Sukces Dune i obecny poziom sprzedaży II etapu Rezydencji Park pokazuje, że nie zawsze w początkowej fazie realizacji odnotowuje się mniejszą sprzedaż. Dla wielu klientów to dobra okazja do negocjacji, gdyż ceny są niższe, a deweloper bardziej otwarty na rabaty – wyjaśnia szef sprzedaży Mielno Holding – Firmus Group.

Inwestor zauważa jednak, że koniec wakacji nie jest równoznaczny ze spadkiem popytu na nieruchomości wypoczynkowe. Wrzesień był miesiącem, w którym deweloper odnotował wzmożone zainteresowanie apartamentami wśród zamożnych i bardziej zdecydowanych klientów, którzy szybciej podejmują decyzje.

Zobacz także: Popyt na luksusowe apartamenty

– Dlaczego jesienią, a nie latem? Prawdopodobnie managerowie wrócili z wakacji i dopiero teraz rozpoczynają sprawy związane z biznesem i inwestycją kapitału wyjaśnia Cezary Kulesza.

Obecnie ceny w luksusowym apartamentowcu Dune kształtują się na poziomie 9.000–14.000 zł za mkw. w standardzie „pod klucz”, czyli z wysokiej jakości podłogami, glazurą, w pełni wykończoną łazienką i kuchnią wyposażoną w meble i sprzęt AGD. W kameralnej Rezydencji Park 7.500 zł za mkw. również za apartament w pełni wyposażony.

Mielno Holding – Firmus Group nie tylko buduje kolejne apartamentowce w Mielnie. Inwestor z norweskim kapitałem postawił przede wszystkim na rozwój miejscowości i regionu. Od lat sukcesywnie inwestuje, zmieniając Mielno z miejscowości wakacyjnej w całoroczny, prestiżowy kurort. Przyczynią się do tego także następne inwestycje, które deweloper zrealizuje w Mielnie, m.in. wart 500 mln euro projekt Beach City, największy plan inwestycyjny na polskim wybrzeżu, w ramach którego na 36 ha nieruchomości z 2,5 km dostępem do plaży znajdą się apartamentowce, hotele, lokale handlowe i usługowe, restauracje oraz port jachtowy.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA