REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mniej nowych inwestycji w Wilanowie

Emmerson Nieruchomości
Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.
Mniej nowych inwestycji w Wilanowie to wynik większej ostrożności deweloperów. Fot. Clear Communication Group
Mniej nowych inwestycji w Wilanowie to wynik większej ostrożności deweloperów. Fot. Clear Communication Group

REKLAMA

REKLAMA

Mniej nowych inwestycji w Wilanowie to wynik większej ostrożności deweloperów, którzy realizują swoje projekty w innych częściach Warszawy.

Warto podkreślić, że o ile zarówno w skali całej Warszawy, jak i większości dzielnic już od dłuższego czasu występuje wyraźna tendencja wzrostu oferty, o tyle w przypadku Wilanowa sytuacja wygląda inaczej. Od II kwartału 2010 r., kiedy to podaż osiągnęła poziom 2,2 tys., liczba dostępnych lokali mieszkalnych systematycznie spada. Wyjątkiem był jedynie II kwartał 2011 r., kiedy to oferta zwiększyła się na skutek wprowadzenia do sprzedaży 3 nowych projektów. W okresie od lipca do września na rynek znowu nie trafiła żadna nowa inwestycja.

REKLAMA

Zobacz także: Rynek nieruchomości w Krakowie

Ponad 1,4 tys. mieszkań na terenie Wilanowa

Obecnie na terenie Wilanowa w sprzedaży znajduje się 30 projektów, a liczba dostępnych w nich mieszkań wynosi blisko 1,4 tys. Należy też zwrócić uwagę na dużą liczbę mieszkań gotowych od odbioru, ich udział w całej ofercie wynosi blisko dwie trzecie – najwięcej spośród wszystkich warszawskich dzielnic. Są to głównie jeszcze tzw. mieszkania przedkryzysowe, zaprojektowane i realizowane w innych realiach rynkowych. Sprzedaż takich lokali, które często nie wpisują się w dzisiejsze preferencje klientów, wymaga zwykle obniżek cen. Trzeba dodać, że choć Wilanów ma opinie dzielnicy apartamentowej, to obecnie średnia cena zlokalizowanych tutaj mieszkań deweloperskich jest już niższa od przeciętnej wartości dla całej Warszawy (8,5 tys. zł/mkw.). Wynika to po części z faktu, że deweloperzy realizują tu przede wszystkim projekty o podwyższonym standardzie, a klasyczne apartamenty powstają jedynie w kilku mniejszych inwestycjach.

Deweloperzy są ostrożniejsi

Mniejsze zainteresowanie tym rejonem stolicy wśród firm deweloperskich jest wynikiem ich większej ostrożności. Wysoka liczba inwestycji i zaostrzona rywalizacja o klienta sprawiły, że przedstawiciele branży zaczęli odwracać się od tej dzielnicy, sytuując nowe projekty w innych rejonach Warszawy. Było to swoiste odreagowanie wcześniejszego szybkiego wzrostu podaży. Deweloperzy wstrzymywali się z decyzjami o nowych projektach na tym terenie, czekali aż sprzedadzą się mieszkania w obiektach zrealizowanych do tej pory. Co ciekawe, w ciągu ostatnich trzech miesięcy bieżącego roku należy spodziewać się wzrostu oferty. Na rynek mają bowiem trafić kolejne etapy kilku już obecnie dostępnych projektów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Rynek nieruchomości: więcej nowych mieszkań

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

REKLAMA

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

REKLAMA

Oszczędności na nowych osiedlach. Jakie rozwiązania pomagają zaoszczędzić na energii czy wodzie?

Nowe osiedla są coraz bardziej innowacyjne, coraz częściej deweloperzy stawiają również na ekologię. A co z rozwiązaniami pozwalającymi mieszkańcom na oszczędności, np. energii albo wody? Jak duże kwoty można zaczadzić? 

Jest stanowisko MF – koniec wakacji kredytowych w 2025 r. Kto może skorzystać ze wsparcia jeszcze w 2024 r.?

Zgodnie z najnowszym stanowiskiem resortu finansów – wakacje kredytowe nie będą kontynuowane w 2025 r. Kto zatem, po raz ostatni, może skorzystać ze wsparcia w postaci zawieszenia spłaty dwóch rat kredytu hipotecznego (tzw. wakacji kredytowych) w okresie od 1 września do 31 grudnia 2024 r. oraz na jakie wsparcie mogą, w przyszłym roku, liczyć kredytobiorcy?

REKLAMA