REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kupno nowego mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Subskrybuj nas na Youtube
Kupno nowego mieszkania to poważna inwestycja, którą należy dokładnie przemyśleć.
Kupno nowego mieszkania to poważna inwestycja, którą należy dokładnie przemyśleć.
Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Kupno nowego mieszkania to inwestycja, która wiąże się nie tylko z dużymi wydatkami, ale także poważnymi przemyśleniami. Deweloperzy, którzy chcą znaleźć zainteresowanych kupnem inwestycji z rynku pierwotnego, muszą liczyć się ze zdaniem klientów.

Bezpieczne kupno mieszkania

Wybór wymarzonego lokum powinien być zawsze poprzedzony refleksją na temat posiadanego lub możliwego do zdobycia kapitału. Zamieszanie wokół kredytów hipotecznych udzielanych we frankach oraz ograniczenia wprowadzone w rządowym programie „Rodzina na Swoim” pokazują, jak ważne jest stałe trzymanie ręki na pulsie. Ostatnie kontrowersje wokół ustawy o ochronie klientów deweloperów wskazują natomiast, że w dalszym ciągu żywy jest problem zaufania między tymi dwoma podmiotami. Nabywcy mieszkań muszą posiadać prawne zabezpieczenie przed ewentualnymi problemami finansowymi firmy, z którą podpisują umowę. Jednocześnie pojawiają się sygnały, że to właśnie kupujący poniosą koszty proponowanych rozwiązań. Niezależnie od ostatecznego rozstrzygnięcia tej sprawy, akt notarialny jest sprawnym sposobem ochrony własnych interesów. Wymaga jednak poniesienia pewnych dodatkowych kosztów. W każdym układzie warto też sprawdzać w księgach wieczystych stan prawny interesującej nas inwestycji.

REKLAMA

Na co zwrócić uwagę?

Lokalizacja, liczba i metraż pomieszczeń czy monitoring obiektu to kolejne czynniki, które w naturalny sposób wpływają na wybór mieszkania. Laikowi trudno jest natomiast ocenić jakość jego wykonania. Jednocześnie badania Layetana Developments Polska pokazują, że właśnie gwarancja jakości ma bardzo duże znaczenie dla ponad 40% potencjalnych nabywców.

Zobacz także: Targi mieszkaniowe Home Broker

REKLAMA

– Wśród wyznaczników wysokich standardów lokali wymienia się m.in. energooszczędność, przestronne balkony, zastosowanie naturalnych materiałów przy wykończeniu ścian, podłóg i parapetów oraz montaż drzwi antywłamaniowych – mówi Witold Sadowski z wrocławskiej firmy Deka Inwestycje.

Jasno określona w ofercie klasa umeblowania oraz sprzętu RTV i AGD sprawia, że część klientów decyduje się na zakup w pełni wyposażonego apartamentu. Pozwala to zaoszczędzić czas i energię, związane z pracami remontowymi we własnym zakresie. Oczywiście opcja „pod klucz” oznacza dość jednolity wygląd pomieszczeń. Jednak są one na ogól aranżowane w oparciu
o aktualne trendy dekoratorskie i niezbędną funkcjonalność.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Największą popularnością w naszym Aparthotelu Inivte cieszą się przy tym mieszkania usytuowane na najwyższych kondygnacjach – dodaje Witold Sadowski.

Liczy się wygląd całego budynku

Na komfort życia we własnym „M” wpływają również czynniki występujące poza jego ścianami. Wnętrza części wspólnych powinny wypełniać przestrzenne, dobrze oświetlone, klimatyzowane korytarze. Poszczególne strefy mogą oddzielać drzwi, zapewniające lokatorom większą intymność i poczucie bezpieczeństwa. Współczesne obiekty bezwzględnie muszą być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Decydują o tym przede wszystkim wygodne windy, łatwy dostęp do wszelkich urządzeń oraz brak jakichkolwiek barier architektonicznych. Duży wpływ na wybory dzisiejszych, wymagających nabywców mają względy estetyczne. Podświetlenie gustownej elewacji na zewnątrz oraz eleganckie wykończenia ścian wewnątrz wpływają nie tylko na pierwsze wrażenie, lecz także na pozytywne odczucia w trakcie późniejszego, codziennego korzystania z budynku. Planując zakup nowego mieszkania, warto przeanalizować wszystkie rozterki i możliwości, a następnie udać się z nimi do interesującego nas dewelopera. W jego interesie leży bowiem wyjaśnienie wszelkich wątpliwości dotyczących powstającej nieruchomości. Natomiast klientowi umożliwia to porównanie różnych ofert i podjęcie decyzji w oparciu o możliwie szeroką wiedzę.

Zobacz także: Duże mieszkanie – problem z kredytem?

Źródło: materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

REKLAMA

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA