Łódź: "Sukcesja" ma pozwolenie na budowę
REKLAMA
REKLAMA
Centrum handlowe plus hotel
REKLAMA
"Sukcesja" przy al. Politechniki 5 w Łodzi to 126 tys. m2 powierzchni całkowitej i ok. 50 tys. m2 użytkowej. Na trzech poziomach galerii handlowej znajdzie się 170 sklepów, punktów usługowych oraz food court z restauracjami i kawiarniami. W strefie rozrywkowo-rekreacyjnej przewidziany jest multipleks (1800 miejsc w 9 salach kinowych, w tym co najmniej czterech przeznaczonych do projekcji 3D), a także m.in. boiska do squash’a, klub fitness, SPA i ściana wspinaczkowa. W skład kompleksu wejdzie również trzygwiazdkowy hotel klasy biznesowej z zapleczem konferencyjnym i prawie 150 pokojami jedno- i dwuosobowymi.
Parking na dachu
Centrum zostało przeprojektowanie, aby podwyższyć jego standard i zapewnić większą funkcjonalność. Jedna z najważniejszych zmian w projekcie to przeniesienie dwupoziomowego parkingu (ponad 1000 miejsc) na dach. Główne wejście do galerii handlowej znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków tramwajowych i autobusowych, drugie – naprzeciwko nowej hali MTŁ. Utrzymane zostaną elementy architektoniczne, nawiązujące do industrialnej przeszłości Łodzi, np. licowana naturalną cegłą frontowa elewacja na wzór elewacji łódzkich fabryk z przełomu XIX i XX wieku, a wewnątrz wiele oryginalnych detali z tego okresu, m.in. żeliwne kolumny. Cały obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Architekci podkreślają atrakcyjne zagospodarowanie terenu – dużo zieleni i fontanny na całej długości przy al. Politechniki.
Zobacz także: Terma Bania na Podhalu
Inwestycja została wpisana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu i otrzyma dofinansowanie "na odnowę obszarów miejskich" z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.
"Sukcesja" z certyfikatem LEED
Centrum Handlu, Biznesu i Rozrywki "Sukcesja" ma być miejscem przyjaznym dla środowiska, dzięki zastosowaniu proekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. Zostaną tu wykorzystane m.in. kolektory słoneczne, ledowe oświetlenie, pompy ciepła (odzyskujące energię cieplną ze zużytego powietrza), system chłodzenia adiabatycznego i szara woda do celów sanitarnych.
Zobacz także: Kto odpowiada za infrastrukturę wokół inwestycji?
W najbliższych miesiącach prowadzone będą prace przygotowawcze do budowy, trwają rozmowy z przyszłymi najemcami. Zainteresowanie ulokowaniem tu swoich sklepów wyraziło już kilka znanych sieci handlowych.
Źródło: Abilita Communications
REKLAMA
REKLAMA