REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Trendy na rynku mieszkaniowym – szeregowce hitem

Emmerson Nieruchomości
Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.
Trendy na rynku mieszkaniowym – szeregowce hitem /Fot. Fotolia
Trendy na rynku mieszkaniowym – szeregowce hitem /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jeden z dominujących trendów na rynku mieszkaniowym w ostatnich latach stanowi bez wątpienia rosnąca popularność mieszkań oraz domów w zabudowie szeregowej. Szeregowce łączą zalety mieszkania oraz domu jednorodzinnego.

Między domem, a mieszkaniem

Zwykle taka nieruchomość nie składa się wyłącznie z lokalu. Zazwyczaj przynależy do niego jeszcze, większy niż w standardowych mieszkaniach, taras. Agata Polińska z serwisu Otodom zaznacza, że często oferty przewidują dodatkową powierzchnię na poddaszu, czy nawet po prostu zwykłą komórkę lokatorską. Niejednokrotnie do nieruchomości przynależy również niewielki ogródek”. Warto dodać, że niewielki rozmiar ogródka stanowi w tym przypadku zaletę. „Zwłaszcza dla typowych mieszczuchów, którzy z jednej strony marzą o przestrzeni wystarczającej na postawienie huśtawki dla dzieci oraz miejscu na zorganizowanie grilla dla rodziny i znajomych. Z drugiej strony jednak nie mają czasu i chęci na koszenie rozległego trawnika” – dodaje Agata Polińska z serwisu Otodom. Dużym atut stanowi zwykle również wydzielone, przynależne do nieruchomości miejsce postojowe przed budynkiem.

REKLAMA

Zobacz: Rynek nieruchomości

Oferta rośnie

Nie może więc dziwić fakt, że ofertę szeregowców oraz usytuowanych w takiej zabudowie lokali mieszkalnych można znaleźć dzisiaj w każdym większym mieście i okalających je mniejszych miejscowościach. W Warszawie na Wilanowie, a dokładnie na tyłach parku Natolińskiego na pierwszych mieszkańców czeka szeregowiec o powierzchni 208 mkw. Nieruchomość zlokalizowana w sąsiedztwie terenów leśnych, składająca się z 5 pokoi jest wyceniana na 1,06 mln zł. Za mniej niż połowę tej kwoty można mieć szeregowiec o metrażu 116 mkw. w Wieruchowie, niedaleko stolicy. W Krakowie, na Bronowicach do wzięcia jest lokal mieszkalny w budynku o zabudowie bliźniaczej. W tym przypadku na 110 mkw. usytuowane zostało 6 pokoi. Z kolei we Wrocławiu na rynku pierwotnym na Krzykach znajduje się dwupoziomowy, składający się z 4 pokoi lokal mieszkalny o powierzchni 79 mkw. Nowych właścicieli zapewne ucieszy dodatkowe poddasze oraz taras wielkości odpowiednio 30 mkw. i 18 mkw. Również dwupoziomowe mieszkanie czeka na kupców w rejonie Gdańsk - Jasień. Na całą nieruchomość składają się 4 pokoje oraz komórka lokatorska. W tym przypadku trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bowiem oddanie planowane jest na rok 2020. Na Podolanach w Poznaniu na sprzedaż wystawiony jest dwupoziomowy lokal w zabudowie szeregowej o powierzchni 86 mkw. Do mieszkania przynależy ogródek z tarasem wyłożonym kostka brukową.

Wybrane oferty sprzedaży domów i mieszkań w zabudowie szeregowej z rynku pierwotnego w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu

Miasto

Cena całkowita (zł)

Cena (zł/mkw.)

Powierzchnia (mkw.)

Liczba pokoi

Rejon

Warszawa

1 060 000

5 087

208

5

Wilanów

468 000

4 034

116

4

Warszawa - Wieruchów

Kraków

973 145

8 847

110

6

Bronowice

387 347

4 724

82

5

Swoszowice

Wrocław

750 000

6 122

123

4

Krzyki

399 000

5 058

79

4

Krzyki

Gdańsk

560 000

4 628

121

4

Kokoszki

399 000

5 466

73

4

Jasień

Poznań

475 000

5 523

86

4

Podolany

396 000

5 500

72

4

Poznań - Plewiska

Opracowanie Emmerson Realty dla serwisu Otodom, na podstawie danych serwisu Otodom.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jarosław Krawczyk, serwis Otodom

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA