REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Trendy na rynku mieszkaniowym – szeregowce hitem

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Emmerson Nieruchomości
Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.
Trendy na rynku mieszkaniowym – szeregowce hitem /Fot. Fotolia
Trendy na rynku mieszkaniowym – szeregowce hitem /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jeden z dominujących trendów na rynku mieszkaniowym w ostatnich latach stanowi bez wątpienia rosnąca popularność mieszkań oraz domów w zabudowie szeregowej. Szeregowce łączą zalety mieszkania oraz domu jednorodzinnego.

Między domem, a mieszkaniem

Zwykle taka nieruchomość nie składa się wyłącznie z lokalu. Zazwyczaj przynależy do niego jeszcze, większy niż w standardowych mieszkaniach, taras. Agata Polińska z serwisu Otodom zaznacza, że często oferty przewidują dodatkową powierzchnię na poddaszu, czy nawet po prostu zwykłą komórkę lokatorską. Niejednokrotnie do nieruchomości przynależy również niewielki ogródek”. Warto dodać, że niewielki rozmiar ogródka stanowi w tym przypadku zaletę. „Zwłaszcza dla typowych mieszczuchów, którzy z jednej strony marzą o przestrzeni wystarczającej na postawienie huśtawki dla dzieci oraz miejscu na zorganizowanie grilla dla rodziny i znajomych. Z drugiej strony jednak nie mają czasu i chęci na koszenie rozległego trawnika” – dodaje Agata Polińska z serwisu Otodom. Dużym atut stanowi zwykle również wydzielone, przynależne do nieruchomości miejsce postojowe przed budynkiem.

REKLAMA

Zobacz: Rynek nieruchomości

Oferta rośnie

Nie może więc dziwić fakt, że ofertę szeregowców oraz usytuowanych w takiej zabudowie lokali mieszkalnych można znaleźć dzisiaj w każdym większym mieście i okalających je mniejszych miejscowościach. W Warszawie na Wilanowie, a dokładnie na tyłach parku Natolińskiego na pierwszych mieszkańców czeka szeregowiec o powierzchni 208 mkw. Nieruchomość zlokalizowana w sąsiedztwie terenów leśnych, składająca się z 5 pokoi jest wyceniana na 1,06 mln zł. Za mniej niż połowę tej kwoty można mieć szeregowiec o metrażu 116 mkw. w Wieruchowie, niedaleko stolicy. W Krakowie, na Bronowicach do wzięcia jest lokal mieszkalny w budynku o zabudowie bliźniaczej. W tym przypadku na 110 mkw. usytuowane zostało 6 pokoi. Z kolei we Wrocławiu na rynku pierwotnym na Krzykach znajduje się dwupoziomowy, składający się z 4 pokoi lokal mieszkalny o powierzchni 79 mkw. Nowych właścicieli zapewne ucieszy dodatkowe poddasze oraz taras wielkości odpowiednio 30 mkw. i 18 mkw. Również dwupoziomowe mieszkanie czeka na kupców w rejonie Gdańsk - Jasień. Na całą nieruchomość składają się 4 pokoje oraz komórka lokatorska. W tym przypadku trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bowiem oddanie planowane jest na rok 2020. Na Podolanach w Poznaniu na sprzedaż wystawiony jest dwupoziomowy lokal w zabudowie szeregowej o powierzchni 86 mkw. Do mieszkania przynależy ogródek z tarasem wyłożonym kostka brukową.

Wybrane oferty sprzedaży domów i mieszkań w zabudowie szeregowej z rynku pierwotnego w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu

Miasto

Cena całkowita (zł)

Cena (zł/mkw.)

Powierzchnia (mkw.)

Liczba pokoi

Rejon

Warszawa

1 060 000

5 087

208

5

Wilanów

468 000

4 034

116

4

Warszawa - Wieruchów

Kraków

973 145

8 847

110

6

Bronowice

387 347

4 724

82

5

Swoszowice

Wrocław

750 000

6 122

123

4

Krzyki

399 000

5 058

79

4

Krzyki

Gdańsk

560 000

4 628

121

4

Kokoszki

399 000

5 466

73

4

Jasień

Poznań

475 000

5 523

86

4

Podolany

396 000

5 500

72

4

Poznań - Plewiska

Opracowanie Emmerson Realty dla serwisu Otodom, na podstawie danych serwisu Otodom.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jarosław Krawczyk, serwis Otodom

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA