Zmiany w kwestii techniczno-budowlanej
REKLAMA
REKLAMA
W przyszłości planowane są nowelizacje przepisów, które odnoszą się do wyjątkowych sytuacji w kwestii techniczno – budowlanej, które dotyczyć będą warunków mieszkalnych. Proponowane zmiany zakładają podział warunków techniczno – budowlanych na dwie kategorie: obligatoryjne i fakultatywne.
REKLAMA
Zobacz także: Jakie prace budowlane wymagają zgłoszenia?
Będą one dotyczyć stref pożarowych, dostępności dla osób z niepełną sprawnością, a także instalacji gazowych oraz elektrycznych. Drugie natomiast mają dotyczyć księgi zasad technicznych, która będzie przeznaczona głównie dla projektantów. Podejmowaliby oni decyzje dotyczące wykorzystywania norm, a jednocześnie zajmowaliby się precyzowaniem kwestii odległości pomiędzy budynkami.
Zobacz także: Czego można wymagać od projektanta podczas budowy?
Zmiany dosięgną także kwestii zagospodarowania działki. Chodzi dokładnie o rozporządzenie Ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku, które odnosi się do warunków technicznych, jakim mają odpowiadać budynki, trafią one do ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. W praktyce oznacza to, że kwestie te będą mogły regulować gminy w ramach miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. W wypadku brak takiego planu stałby się przyczyną podejmowania decyzji w oparciu o zgodę urbanistyczną.
REKLAMA
REKLAMA