REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Azbest

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wsparcie na wymianę dachów z azbestem. Masz czas do 30 września 2025 r.

Rolnicy zyskają dodatkowe 6 miesięcy na wymianę pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. 

Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu - wnioski do 12 stycznia 2024 r.

Do 12 stycznia 2024 roku można jeszcze składać wnioski o dofinansowanie wymiany dachów z materiałów zawierających azbest - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Usuwanie azbestu z dachu. Poradnik

Demontażu pokryć dachowych z azbestu należy dokonać najpóźniej do 2032 roku. Chcąc zrobić to w sposób bezpieczny, najlepiej jest wynająć firmę, która zrobi to w sposób profesjonalny i nie zagrażający zdrowiu i życiu. Samodzielnie usuwanie azbestu, jest powszechnie szeroko odradzane. Jeśli nie usuniemy azbestu do wyznaczonego terminu, grozi nam kara od 10 zł do 20 tys. zł.

REKLAMA

Wymiana azbestu na dachu – na co zwracać uwagę?

Na co zwracać uwagę podczas zdejmowania azbestu z dachu? Kiedyś azbest (nazywany też eternitem) był jednym z popularniejszych materiałów wykorzystywanych do pokrywania dachu. Głównie dlatego, że był to materiał: elastyczny, niepalny i o dużej wytrzymałości. W połowie lat 80. XX w. azbest uznano jednak za materiał szkodliwy. Jego usuwanie z dachu powinno więc przebiegać w sposób szczególny. Zobacz jak usunąć azbest z dachu.

Jak w bezpieczny sposób pozbyć się pokrycia azbestowego?

Materiały produkowane z domieszką azbestu były powszechnie stosowane w latach 60 i 70 ubiegłego wieku. Do tej pory gdzieniegdzie można spotkać jeszcze ich pozostałości, szczególnie w postaci płyt używanych jako przykrycie dachu, potocznie zwane eternitem. Niebezpieczeństwo materiałów azbestowych, polega na niewidocznym pod gołym okiem pyleniu i przedostawaniu się niebezpiecznych związków do atmosfery a w tym do ludzi.

Azbest

Grupa szkodliwych dla zdrowia minerałów, kiedyś używanych w materiałach konstrukcyjnych, płytkach podłogowych i pokryciach dachowych.

REKLAMA

REKLAMA