REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Remont dachu a bezpieczeństwo

Remont dachu a bezpieczeństwo
Remont dachu a bezpieczeństwo
Materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Remont dachu często jest przeprowadzany w okresie letnim. Tego typu praca, nawet w przypadku niewielkiego domu, wiąże się z wykonywaniem czynności na wysokości, a zatem niesie za sobą więcej zagrożeń niż zwykłe działania budowlane. W związku z tym dekarze powinni uważnie pilnować swojego bezpieczeństwa. Mowa tu przede wszystkim o przestrzeganiu zasad BHP, właściwym wyposażeniu w środki ochrony indywidualnej oraz – co już nie jest takie oczywiste – postawieniu na odpowiednie materiały budowlane.

Remont dachu - jakie niebezpieczeństwa

Bezpieczeństwo wykonawcy robót budowlanych jest bardzo ważne niezależnie od miejsca pracy. Jednak działania na dachu mają swoją specyfikę i w ich przypadku powinniśmy pamiętać o dodatkowych ważnych aspektach. Przede wszystkim należy tu zwrócić uwagę na to, że te prace dokonywane są na wysokości. To znaczy, że do typowych zagrożeń związanych z budową należy również dodać możliwość upadku człowieka lub przedmiotu. Tym bardziej, gdy mówimy o dachach skośnych, które konstruowane z uwzględnieniem różnych kątów, stanowią większe wyzwanie dla zachowania bezpieczeństwa niż dachy płaskie.

REKLAMA

Innym aspektem mogącym spowodować problem w trakcie pracy na dachu jest kłopotliwy montaż jego poszczególnych elementów. Mowa tu na przykład o używaniu zróżnicowanych narzędzi w trakcie pracy na wysokości, co może powodować trudności i zagrożenia zarówno dla osób na znajdujących się na górze, jak i tych przebywających niżej. Po prostu im więcej pracy mamy do wykonania na dachu, tym większe jest ryzyko błędu. Wykorzystanie łatwych w montażu membran dachowych może usprawnić działania, a nawet uczynić je bezpieczniejszymi, przez ograniczenie liczby potrzebnych narzędzi i niezbędnych czynności.

– Dekarze zaczęli zauważać, że wykorzystywanie membran dachowych może być efektywniejszą alternatywą dla tradycyjnych metod wznoszenia dachu. Chodzi tu na przykład o produkty ze zintegrowanymi podwójnymi paskami klejącymi, które umożliwiają obracanie membrany i montaż jej w dwóch kierunkach. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i materiał. Szczególnie, gdy mówimy o dachach skośnych, które przez swoją specyfikę i różne ułożenie połaci względem siebie, mogą stanowić wyzwanie dla wykonawców – mówi Piotr Pytel z Dorken Delta.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rynkowa oferta membran dachowych jest niezwykle szeroka. Można wymienić w niej m.in. produkty cechujące się ponadprzeciętną wytrzymałością lub te pozwalające na efektywną pracę na dachach skośnych. Wybór właściwej membrany zależy od potrzeb inwestora i wykonawcy, ale prawdopodobnie każdy z nich znajdzie produkt spełniający ich oczekiwania.

Jak bezpiecznie przeprowadzić remont dachu?

Sztywna konstrukcja dachu jest wciąż postrzegana przez dekarzy jako najbezpieczniejsza i najwygodniejsza do pracy. To dlatego, często ze względu na wieloletnie przyzwyczajenia, wybierają rozwiązanie jakim jest pełne deskowanie pokrywane papą. Tymczasem, membrana dachowa o właściwej charakterystyce może również przyczynić się do zachowania bezpieczeństwa.

– Oceniając membranę dachową, zwróćmy uwagę, czy odznacza się wysoką wytrzymałością na rozciąganie oraz zdolnością do odpowiedniego wydłużenia przy zerwaniu. Ten zestaw cech, jeśli membrana została poddana rygorystycznym testom i zaświadcza o tym producent, może ograniczyć ryzyko upadku. Postawienie na nowoczesne rozwiązania zapewnia korzyści, również jeśli chodzi o budynki z deskowanym dachem. Zastosowanie membrany ma tę przewagę nad papą, że nie wymaga uwzględnienia szczeliny wentylacyjnej pomiędzy wełną mineralną i deskowaniem. Dzięki temu niweluje się ryzyko powstania błędów przy jej wykonaniu oraz ich skutku w postaci dachu, który źle pełni swoją rolę – tłumaczy Piotr Pytel, doradca techniczny Dorken Delta.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Materiały prasowe

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

REKLAMA

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży domu lub mieszkania u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży domu lub mieszkania, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – w pełni zabezpieczała ona interes sprzedającego? 

Droga dojazdowa do domu nie musi być szeroka?

Działki pozbawione dobrej drogi dojazdowej można kupić taniej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili więc, jakie są minimalne wymagania dotyczące szerokości dojazdu do nowego domu.

Łodzianie mogą już składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców

W ramach kolejnej edycji miejskiego programu można składać wnioski o dotację na wymianę pieców na bardziej ekologiczne. Indywidualne gospodarstwa mogą uzyskać do 9 tys. zł, a wspólnoty - do 50 tys. zł.

REKLAMA

Jak inwestować w nieruchomości?

Ceny mieszkań w Polsce trzymają się mocno. W III kw. 2024 roku wzrosły – o 1,4 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem i aż o 12 proc. w ujęciu rocznym. Mimo to wciąż jest wielu chętnych na inwestowanie w nieruchomości. Jak zacząć?

Kredyt hipoteczny – o tym warto wiedzieć przed złożeniem wniosku!

Wiele osób, zanim odbierze klucze do wymarzonego mieszkania, musi posiłkować się finansowaniem z banku. Kredyt hipoteczny to produkt, który pomaga w zakupie lub budowie nieruchomości. Wymaga jednak pełnej świadomości ze strony kredytobiorcy. Czym tak naprawdę jest ten produkt? Na jakich zasadach jest przyznawany i spłacany? Jakich formalności trzeba dopełnić, aby go otrzymać?

REKLAMA