REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak pozbyć się czarnego nalotu na fugach w łazience?

Łazianka Fot. KOŁO
Łazianka Fot. KOŁO
KOŁO

REKLAMA

REKLAMA

Czarny nalot na fugach i silikonie w łazience to nic innego jak grzyb. Niestety póki w łazience jest wilgoć pozbycie się grzyba może okazać się dość trudnym zadaniem. Podpowiadamy, jak pozbyć się tego czarnego nalotu.

REKLAMA

Chcąc pozbyć się grzyba z łazienki, należy przede wszystkim pozbyć się nadmiaru wilgoci. Grzyb rozwijają się w temperaturze pokojowej. Aby zmniejszyć częstotliwość jego pojawiania się, należy często wietrzyć łazienkę. Brak cyrkulacji powietrza jest w tym przypadku głównym powodem pojawiania się pleśni. Często przyczyną pojawiania się grzyba są także źle ułożone płytki lub nieumiejętnie zamocowany brodzik, wanna czy umywalka. Jeśli remont łazienki został przeprowadzony w niewłaściwy sposób, może doprowadzić to do tego, że w wielu zakamarkach łazienki będzie zbierać się woda powodująca trwałe zawilgocenie.

REKLAMA

Jeśli fugi w łazience pokryte są czarnym nalotem, najlepiej je wszystkie wydłubać. Usunięcie całego materiału zmniejszy ryzyko powrotu grzyba w tych miejscach. W puste i oczyszczone spoiny dobrze jest także zaaplikować specjalny preparat grzybobójczy. Kiedy odkażone szczeliny wyschną, będziemy mogli przystąpić do nakładania nowej fugi.

Zobacz także: Ubytki w ścianach – jak je wypełnić?

Grzyb na silikonie w łazience

REKLAMA

Powyższe działania mają na celu wyeliminować grzyba nie tylko z fug znajdujących się między płytkami, ale także powierzchni zabezpieczonych silikonem. Kiedy zauważymy, że silikon w łazience pokrył się czarnym nalotem, należy postąpić w taki sam sposób jak z fugami znajdującymi się pomiędzy płytkami. Usunąć go, odkazić powierzchnię specjalnym środkiem i nałożyć jego nową warstwę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Silikon w łazience powinniśmy nakładać we wszystkie te miejsca, które narażone są na działanie większej ilości wilgoci, niż tradycyjne fugi. Chcąc dobrze zabezpieczyć łazienkę przed wilgocią, możemy stosować także fugi epoksydowe. Mają one bardzo wysoką odporność na zawilgocenia. Należy jednak pamiętać o tym, że żaden materiał nie da nam pewności, że grzyb nigdy więcej się już nie pojawi. Powinniśmy  pamiętać o tym, aby zadbać o właściwą cyrkulację powietrza w łazience, tylko wtedy będziemy mieć pewność, że panuje w niej właściwy mikroklimat.

Zobacz także: Zabrudzenia na ścianach – jak je usunąć?

Źródło: Atlas/jz

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżce stóp wpłynie prawdopodobnie na wzrost cen nieruchomości

Szef działu rynków kapitałowych i nieruchomości biurowych w JLL Marcin Sulewski ocenia, że decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżeniu stóp procentowych wpłynie pozytywnie na rynek inwestycyjny. Spowoduje obniżenie kosztów finansowania, a płynność na rynku finansowym powinna wzrosnąć, co implikuje ożywienie na rynku inwestycyjnym, wzrost zainteresowania inwestorów i prawdopodobnie też wzrost cen nieruchomości.

Najtańsze mieszkania u deweloperów. Ile kosztują? [czerwiec 2024 r.]

Za jaką cenę kupimy najtańsze, nowe mieszkania? Jaki mają metraż? W których osiedlach je kupimy? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Termomodernizacja. Polacy są sceptyczni co do unijnej dyrektywy dotyczącej modernizacji budynków

Przyjęta na początku 2024 r. dyrektywa EPBD ma sprawić, że w ciągu kolejnych 26 lat budynki w Unii Europejskiej nie będą emitować gazów cieplarnianych. Mamy istotną grupę, około 1/3 Polaków, którzy dosyć sceptycznie oceniają nowe wymogi.

Szkody wywołane burzą a ubezpieczenie. Zabezpiecz mienie, fotografuj zniszczenia. Jeśli to konieczne szybko napraw - ubezpieczyciel zwróci koszty niezbędnych prac

Polska Izba Ubezpieczeń udzieliła rad jak podchodzić do problemów z mieniem w czasie burz i nawałnic. Radzi, jak zgłosić szkodę spowodowaną przez różne zjawiska pogodowe, oraz jak zabrać się za usuwanie skutków nawałnic.

REKLAMA

MKiŚ: Strefy czystego transportu w miastach będą obowiązkowe

Miasta będą miały obowiązek tworzenia stref czystego transportu. Jednak samorządy będą też mogły podjąć uchwałę o likwidacji takiej strefy.

Przygotowania do wojny? Powstaną podziemne obiekty medyczne

Szpitale zostaną wyposażone w podziemną infrastrukturę. Podczas wojny ma ona zapewniać możliwość wykonywania operacji chirurgicznych, prowadzenia intensywnej terapii. Na oddziale łóżkowym pacjenci i personel mieliby zapewnione bezpieczeństwo w sytuacji skażenia.

Falstart kredytu na Start. Czy doczekamy się pomocy dla kredytobiorców? Czy rynek mieszkaniowy poradzi sobie bez kredytu na Start?

Zapowiedź kolejnego rządowego programu wsparcia dla młodych przy zakupie pierwszego mieszkania (tzw. kredyt #naStart) zelektryzowała rynek. Choć nie ma pewności czy program wejdzie w życie i w jakim kształcie, wielu klientów warunkuje zakup nieruchomości od jego uruchomienia. Równocześnie wzrastają obawy odnośnie kolejnych podwyżek cen nieruchomości. Sprawdźmy, jakie są możliwe scenariusze rozwoju sytuacji na rynku kredytów i nieruchomości.

Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

REKLAMA

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zmiana dyrektywy w sprawie odpadów, założenia przeciwdziałania zjawisku greenwashingu i monitorowania gleb

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że w posiedzeniu Rady do spraw Środowiska (ENVI), które odbyło się 17 czerwca 2024 r. w Luksemburgu debatowano nad rewizją dyrektywy w sprawie odpadów, przeciwdziałaniem zjawisku greenwashingu i monitorowaniem gleb. W posiedzeniu uczestniczyli Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska i Wiceminister Mikołaj Dorożała.

REKLAMA