REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jak radzić sobie z najczęstszymi problemami podczas malowania?

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Zacieki i plamy na ścianach, niewysychanie lub łuszczenie się farby, brak połysku, prześwitywanie podłoża to najczęstsze problemy spotykane podczas malowania ścian i elementów drewnianych. Powodem większości kłopotów występujących podczas malowania są błędy popełniane przez malarza oraz niska jakość farb i narzędzi. Jakich błędów nie popełniać podczas malowania mieszkania i jak sobie radzić w razie kłopotów.

Co zrobić gdy farba nie schnie? Farba nie schnie zapewne dlatego, że podłoże nie było odpowiednio oczyszczone z zabrudzeń, kurzu czy poprzedniej warstwy farby. Należy zedrzeć warstwę świeżej farby za pomocą szpachelki lub odpowiednich środków chemicznych do usuwania farby i oczyścić podłoże (np. szlifierką, potem przetrzyj dokładnie zwilżoną szmatką żeby pozbyć się kurzu), a następnie nanieść ponownie farbę.

REKLAMA

REKLAMA

Co zrobić gdy farba się łuszczy? Jeśli farba się łuszczy, oznacza to, że została położona na nieodpowiednie podłoże, np. jeśli pomalowałeś farbą emulsyjną farbę kredową albo farbę olejną nałożyłeś na nieosuszone podłoże. Należy zrobić to co w 1 etapie.

Co zrobić gdy świeża farba się marszczy? Oznacza to, że położyłeś zbyt grubą warstwę farby lub położyłeś farbę na mokre podłoże np. podkład nie wysechł dobrze, albo też warstwy nie pasują do siebie jak w przykładzie w etapie 2. Powłokę należy zedrzeć i powtórzyć malowanie. Jeżeli powierzchnia jest mała, można zaczekać aż farba wyschnie, a następnie przetrzeć ją na mokro płótnem ściernym i pomalować farbą nawierzchniową.

Co zrobić gdy pojawią się zacieki od farby? Przyczyną jest położenie zbyt grubej warstwy farby lub malowanie zbyt rzadką farbą gładkich powierzchni. Czekamy aż farba stwardnieje nawet kilka tygodni, a następnie szlifujemy powierzchnię płótnem ściernym, oczyść dokładnie z kurzu i pomaluj od nowa, tym razem jednak zagęszczoną farba jeśli była za rzadka lub cieniej jeśli problem wynikał ze zbyt grubej warstwy farby.

REKLAMA

Co zrobić gdy warstwa farby pęka? Pękanie warstwy farby może być spowodowane zbyt dużą ilością lotnych rozpuszczalników w farbie lub niedopasowaniem warstw pod względem składu chemicznego jak w przykładzie z etapu 2. Jeżeli farba pęka na powierzchni drewnianej, przyczyna może być spękanie drewna. Zdzieramy wtedy farbę i wypełniamy szczeliny masa szpachlową do drewna. Po zaschnięciu przeszlifuj płótnem ściernym nierówności i pomaluj jeszcze raz farbą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Co zrobić gdy warstwa farby odstaje od podłoża? Przyczyną jest zebranie się powietrza między warstwami lub wody, które rozszerzają się od wpływam działania temperatury. Najczęściej zdarza się to podczas malowania niedostatecznie wyschniętego drewna. Odstającą powłokę usuwamy, suszymy drewno, a jeśli są szczeliny to wypełniamy je masą szpachlową do drewna, szlifujemy i malujemy jeszcze raz. Jeśli chcesz uniknąć wybrzuszeń farby, zastosuj farbę mikroporowatą.

Co zrobić gdy powierzchnia matowieje po pomalowaniu? Przyczyną jest niezagruntowane lub źle zagruntowane podłoże. Farba wsiąka w podłoże, pozostawiając matową powierzchnię. Najczęściej widać to na drewnianych powierzchniach. Należy zeszlifować farbę lub odbarwić specjalnym środkiem chemicznym, zagruntować podłoże specjalnym podkładem i pomalować na nowo farbą.

Co zrobić gdy na ścianach powstają plamy? Malujesz po to, żeby się ich pozbyć, a one stały się jeszcze bardziej widoczne? Widać to często na sufitach po zalaniach czy osmaleniu. Należy zedrzeć farbę, zagruntować podłoże emulsja gruntującą lub szkłem wodnym i pomalować od nowa. Jeśli plamy pojawiły się na podłożu z drewna, wynikają przeważnie z pomalowania farba istniejących plam z żywicy. Zdzieramy wówczas farbę papierem ściernym, usuwamy żywicę 25-proc. roztworem acetonu i malujemy ponownie.

Co zrobić gdy spodnia warstwa przebija świeżą warstwę? Oznacza to, że farba podkładowa nie pokryła dobrze starej warstwy, ponieważ była za rzadka lub położyłeś za mało warstw albo nie położyłeś jej wcale. Należy przeszlifować powierzchnię na mokro płótnem ściernym, oczyścić a potem nanieść następną warstwę farby podkładowej. Jeżeli kolor zniknie, nanieś farbę nawierzchniową.

Pamiętaj żeby przed malowaniem dokładnie oczyścić powierzchnię z kurzu i zeszlifować nierówności oraz co bardzo ważne, a często zaniedbywane – używaj czystych i w miarę nowych narzędzi. Nie ma nic gorszego jak przyklejające się do świeżo pomalowanej powierzchni okruchy ze starej farby z wałka, czy włosie ze starego pędzla.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA