REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jak radzić sobie z najczęstszymi problemami podczas malowania?

REKLAMA

Zacieki i plamy na ścianach, niewysychanie lub łuszczenie się farby, brak połysku, prześwitywanie podłoża to najczęstsze problemy spotykane podczas malowania ścian i elementów drewnianych. Powodem większości kłopotów występujących podczas malowania są błędy popełniane przez malarza oraz niska jakość farb i narzędzi. Jakich błędów nie popełniać podczas malowania mieszkania i jak sobie radzić w razie kłopotów.

Co zrobić gdy farba nie schnie? Farba nie schnie zapewne dlatego, że podłoże nie było odpowiednio oczyszczone z zabrudzeń, kurzu czy poprzedniej warstwy farby. Należy zedrzeć warstwę świeżej farby za pomocą szpachelki lub odpowiednich środków chemicznych do usuwania farby i oczyścić podłoże (np. szlifierką, potem przetrzyj dokładnie zwilżoną szmatką żeby pozbyć się kurzu), a następnie nanieść ponownie farbę.

REKLAMA

REKLAMA

Co zrobić gdy farba się łuszczy? Jeśli farba się łuszczy, oznacza to, że została położona na nieodpowiednie podłoże, np. jeśli pomalowałeś farbą emulsyjną farbę kredową albo farbę olejną nałożyłeś na nieosuszone podłoże. Należy zrobić to co w 1 etapie.

Co zrobić gdy świeża farba się marszczy? Oznacza to, że położyłeś zbyt grubą warstwę farby lub położyłeś farbę na mokre podłoże np. podkład nie wysechł dobrze, albo też warstwy nie pasują do siebie jak w przykładzie w etapie 2. Powłokę należy zedrzeć i powtórzyć malowanie. Jeżeli powierzchnia jest mała, można zaczekać aż farba wyschnie, a następnie przetrzeć ją na mokro płótnem ściernym i pomalować farbą nawierzchniową.

Co zrobić gdy pojawią się zacieki od farby? Przyczyną jest położenie zbyt grubej warstwy farby lub malowanie zbyt rzadką farbą gładkich powierzchni. Czekamy aż farba stwardnieje nawet kilka tygodni, a następnie szlifujemy powierzchnię płótnem ściernym, oczyść dokładnie z kurzu i pomaluj od nowa, tym razem jednak zagęszczoną farba jeśli była za rzadka lub cieniej jeśli problem wynikał ze zbyt grubej warstwy farby.

REKLAMA

Co zrobić gdy warstwa farby pęka? Pękanie warstwy farby może być spowodowane zbyt dużą ilością lotnych rozpuszczalników w farbie lub niedopasowaniem warstw pod względem składu chemicznego jak w przykładzie z etapu 2. Jeżeli farba pęka na powierzchni drewnianej, przyczyna może być spękanie drewna. Zdzieramy wtedy farbę i wypełniamy szczeliny masa szpachlową do drewna. Po zaschnięciu przeszlifuj płótnem ściernym nierówności i pomaluj jeszcze raz farbą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Co zrobić gdy warstwa farby odstaje od podłoża? Przyczyną jest zebranie się powietrza między warstwami lub wody, które rozszerzają się od wpływam działania temperatury. Najczęściej zdarza się to podczas malowania niedostatecznie wyschniętego drewna. Odstającą powłokę usuwamy, suszymy drewno, a jeśli są szczeliny to wypełniamy je masą szpachlową do drewna, szlifujemy i malujemy jeszcze raz. Jeśli chcesz uniknąć wybrzuszeń farby, zastosuj farbę mikroporowatą.

Co zrobić gdy powierzchnia matowieje po pomalowaniu? Przyczyną jest niezagruntowane lub źle zagruntowane podłoże. Farba wsiąka w podłoże, pozostawiając matową powierzchnię. Najczęściej widać to na drewnianych powierzchniach. Należy zeszlifować farbę lub odbarwić specjalnym środkiem chemicznym, zagruntować podłoże specjalnym podkładem i pomalować na nowo farbą.

Co zrobić gdy na ścianach powstają plamy? Malujesz po to, żeby się ich pozbyć, a one stały się jeszcze bardziej widoczne? Widać to często na sufitach po zalaniach czy osmaleniu. Należy zedrzeć farbę, zagruntować podłoże emulsja gruntującą lub szkłem wodnym i pomalować od nowa. Jeśli plamy pojawiły się na podłożu z drewna, wynikają przeważnie z pomalowania farba istniejących plam z żywicy. Zdzieramy wówczas farbę papierem ściernym, usuwamy żywicę 25-proc. roztworem acetonu i malujemy ponownie.

Co zrobić gdy spodnia warstwa przebija świeżą warstwę? Oznacza to, że farba podkładowa nie pokryła dobrze starej warstwy, ponieważ była za rzadka lub położyłeś za mało warstw albo nie położyłeś jej wcale. Należy przeszlifować powierzchnię na mokro płótnem ściernym, oczyścić a potem nanieść następną warstwę farby podkładowej. Jeżeli kolor zniknie, nanieś farbę nawierzchniową.

Pamiętaj żeby przed malowaniem dokładnie oczyścić powierzchnię z kurzu i zeszlifować nierówności oraz co bardzo ważne, a często zaniedbywane – używaj czystych i w miarę nowych narzędzi. Nie ma nic gorszego jak przyklejające się do świeżo pomalowanej powierzchni okruchy ze starej farby z wałka, czy włosie ze starego pędzla.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

REKLAMA

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

REKLAMA