REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak udrożnić zatkane rury?

Norbert Dulemba
Jeżeli metoda przepływającej pod dużym ciśnieniem wody okaże się nieskuteczna wówczas pozostaje czyszczenie syfonu.
Jeżeli metoda przepływającej pod dużym ciśnieniem wody okaże się nieskuteczna wówczas pozostaje czyszczenie syfonu.

REKLAMA

REKLAMA

Drożność przewodów kanalizacyjnych i utrzymywanie ich w dobrym stanie technicznym to podstawa sprawnego funkcjonowania kanalizacji w domu.

Jednak zdarzają się sytuacje gdy dochodzi do zatkania przewodu odpływowego. Nie jest to z reguły problem wymagający pomocy hydraulika, warto jednak poznać kilka sposobów na usunięcie powstałych zatorów.

REKLAMA

Gumowa przepychaczka

Najprostszym sposobem udrażniania przewodu kanalizacyjnego jest użycie gumowej przepychaczki ręcznej tak zwanej gruszki. Aby wykorzystać ten sposób wlej trochę wody do zatkanego zlewu, umywalki, skieruj gruszkę na otwór odpływowy i energicznym ruchem przyciśnij i raptownie oderwij, jeżeli zaistnieje taka potrzeba powtórz tę operację kilkukrotnie.

Gdyby jednak nie udało ci się udrożnić rur tą metodą warto spróbować przepłukiwania wężem ogrodowym. W tym celu podłącz wąż ogrodowy do kranu, końcówkę włóż do odpływu, uszczelnij wąż w odpływie i poproś drugą osobę o odkręcenie kranu.

Czyszczenie syfonu

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przepływająca pod dużym ciśnieniem woda powinna udrożnić zatkane rury. Jeżeli i ta metoda okaże się nieskuteczna wówczas pozostaje czyszczenie syfonu (rura w kształcie litery U znajdująca się bezpośrednio pod zlewem).

W tym celu przygotuj wiadro podstawiając je pod syfon i ostrożnie rozkręć nakrętki mocujące syfon. Następnie użyj kawałka drutu do oczyszczenia zatkanych rur.

Złóż syfon i sprawdź jego szczelność. Odkręć wodę i sprawdź czy podjęte działanie było skuteczne. Istotnym jest to, by nie dopuszczać do sytuacji, w której rury przestają być drożne.

Polecamy: Jak poradzić sobie z zapchaną toaletą

Warto pamiętać o profilaktycznym przepłukiwaniu przynajmniej raz w miesiącu wrzącą wodą, która rozpuści mydło i tłuszcz znajdujące się w przewodach.

Możesz też zastosować środki chemiczne dostępne w drogeriach, jednak zwróć uwagę czy dany środek jest przyjazny dla środowiska i czy zawarte w nim substancje chemiczne nie zniszczą Twojej kanalizacji. 

Czytaj także: Jak wymienić uszczelkę w baterii z mieszaczem

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

REKLAMA

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

REKLAMA