REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Porady internautów

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy wiesz jak czyścić klawiaturę w laptopie?

Jak wyczyścić zabrudzoną klawiaturę laptopa?

Czy wiesz jak cofnąć wysłanego maila?

Wysłałeś przez przypadek wiadomość nie do tej osoby co trzeba? Możesz cofnąć wysłanego maila, jeśli używasz poczty Gmail. Musisz jednak działać z refleksem, a na pewno się uda. Oto prosta instrukcja, jak to zrobić.

Czy wiesz jak sprawdzić, czy ktoś ma cię na liście Gadu-Gadu?

Dzięki tym programom sprawdzisz, kto ma twój numer GG na swojej liście znajomych.

Czy wiesz jak ukryć komputer w sieci lokalnej?

Jeśli nie chcemy, aby nasz komputer był widoczny dla innych osób, możemy ukryć go w sieci lokalnej. Robi się to bardzo prosto.

REKLAMA

Czy wiesz jak usunąć pasek boczny w systemie Vista?

Chociaż pasek boczny to przydatna rzecz, musimy pamiętać, że niestety jest to obszar zasobochłonny - obciąża procesor i może sprawić, że inne programy będą działały znacznie wolniej. Oto prosty sposób na wyłączenie go.

Czy wiesz jak wyłączyć reklamy w Gadu-Gadu?

Denerwujące reklamy Gadu-Gadu można łatwo wyłączyć za pomocą programu typu GG Banner Killer. Musimy jednak pamiętać, że to rozwiązanie nie jest zgodne z regulaminem Gadu-Gadu.

Czy wiesz jak odzyskać dane z płyty CD?

Czasami po włożeniu płyty CD do napędu nie można odczytać zawartych na niej danych. Może to wynikać z zabrudzenia powierzchni płyty, jej uszkodzenia lub ze specyficznych wymagań systemowych. Możecie spróbować odczytać dane z płyty na kilka sposobów.

Czy wiesz jak zmienić ekran powitalny Windows XP?

Nudzi cię już widok klasycznego ekranu w Windows XP? Skorzystaj z tego sposobu i zmień swoją stronę powitalną na jeden trzech dostępnych wzorów.

REKLAMA

Czy wiesz jak zmienić nazwę kilku plików jednocześnie?

Zmianę nazwy jednego pliku możemy zrobić bardzo szybko. Jednak gdy mamy bardzo dużą ilość plików, których nazwę chcemy zmienić, powinniśmy skorzystać ze wskazówek poniżej.

Czy wiesz jak uruchomić ukrytą grę w Winampie?

Jak uruchomić ukrytą grę w programie Winamp - mój sposób.

Czy wiesz jak włączyć klawiaturę ekranową?

Jeśli nasza klawiatura odmówiła posłuszeństwa możemy posiłkować się klawiaturą ekranową, która umożliwia pisanie przy użyciu myszy lub innego urządzenia wskazującego. Oto sposób na włączenie jej.

Czy wiesz jak wyłączyć raport o błędach?

Jeśli funkcja raportu o błędach pojawia się zbyt często, może stać się dla nas uciążliwa. Oto prosty sposób na jej wyłączenie.

Czy wiesz jak ustawić stały układ ikon na pulpicie?

Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do rozmieszczenia ikon na naszym pulpicie, każda zmiana może powodować frustrację i problemy. Jeżeli do komputera zostanie podłączony rzutnik z zupełnie inną rozdzielczością, ikony mogą zmienić swoje miejsce, a my stracimy orientację. Oto prosty sposób na zachowanie stałego układu ikon.

Czy wiesz jak włączyć tryb prywatny w Mozilli Firefox?

Tryb prywatny pozwoli nam na przeglądanie stron internetowych w taki sposób, by odwiedzone strony nie zapisywały się w historii odwiedzin, a pobrane pliki w historii pobrań. W tym trybie nie będzie zapisywana również pamięć podręczna ani ciasteczka. Poniżej przedstawiłem prosty sposób na włączenie go.

Czy wiesz jak zabezpieczyć laptopa przed kradzieżą?

Laptopa warto zabezpieczyć przed kradzieżą na kilka sposobów na raz.

Czy wiesz jak schłodzić twardy dysk?

Twardy dysk w komputerze może się przegrzewać z kilku powodów. Jeśli temperatura dysku jest za wysoka, możesz go schłodzić na kilka sposobów.

Czy wiesz jak rozpoznać piosenkę tylko po melodii?

Usłyszałeś w radiu fajną piosenkę ale nie znasz jej tytułu ani wykonawcy? Znam dobry program, który rozpoznaje tytuł piosenki po melodii. Poniżej krok po kroku tłumaczę jak używać tego programu do rozpoznawania piosenek.

Czy wiesz jak usunąć zadrapania z płyt CD?

Zadrapania z płyt CD można łatwo usunąć domowymi sposobami. Poniżej przedstawiam kilka sprawdzonych metod usuwania zarysowań z płyt CD oraz sposób na odtwarzanie uszkodzonych płyt.

Czy wiesz jak ściągnąć piosenkę z YouTube?

Dzięki tym programom będziesz mógł łatwo ściągnąć piosenkę z YouTube. To bardzo łatwe.

Czy wiesz jak znaleźć miny w grze Saper?

Trik, jak znaleźć miny w popularnej grze Saper. Sposób działa w systemie Windows XP.

Czy wiesz jak poradzić sobie bez myszki?

Skróty klawiszowe do systemu Windows pozwolą ci pracować na komputerze bez użycia myszki. Zapamiętaj sobie najważniejsze z nich:

Czy wiesz jak wydłużyć czas pracy baterii w laptopie?

W miarę użytkowania laptopa bateria traci moc i krótko trzyma bez zasilania. Jest jednak kilka sposobów, żeby wydłużyć pracę baterii w laptopie a nawet ją nieco zregenerować. Spróbujcie tych sposobów.

Czy wiesz co zrobić żeby program z płyty instalował się automatycznie?

Jeśli musimy zgrać na płytę program posiadający pliki z rozszerzeniem „.exe” bardzo przydatna jest funkcja autostartu płyty. Nie musimy wtedy szukać odpowiedniego pliku, który rozpocznie instalację. Wystarczy, że włożymy płytę do napędu, a nasz program sam zacznie instalację.

Czy wiesz jak usunąć spyware z komputera?

Spyware to programy szpiegujące działania użytkownika w jego prywatnym komputerze. Jeśli spyware wkradł się do naszego komputera, trzeba go jak najszybciej usunąć. Możecie to zrobić na kilka sposobów.

Czy wiesz jak ukryć przed kimś pliki we wspólnym komputerze?

Jeśli dzielisz z kimś komputer i razem zapisujecie różne pliki w tych samych folderach lub na pulpicie, możesz dla bezpieczeństwa ukryć je pod zdjęciem. Poniżej pokazuję krok po kroku jak to zrobić.

Czy wiesz jak stworzyć niegroźnego wirusa?

Pokażę wam fajną sztuczkę, jak zrobić nieszkodliwego wirusa komputerowego. Sposób działa na systemie Windows XP. „Wirus” jest zupełnie nieszkodliwy dla komputera i można śmiało zrobić go dla innych jako psikus:)

Czy wiesz w jakim kolorze urządzić sypialnię?

Kolorystyka sypialni w dużej mierze zależy od naszych upodobań, ale czasami może zepsuć atmosferę. Odpowiednia kolorystyka w myśl feng shui musi być dostosowana do kierunku geograficznego, w którym znajduje się sypialnia oraz od osobistego żywiołu.

Czy wiesz jak urządzić pokój dzienny według Feng Shui?

Pokój dzienny jest centrum życia domowego - w nim odpoczywamy, oglądamy telewizję, słuchamy muzyki oraz przyjmujemy gości. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby był on korzystnie położony oraz właściwie urządzony. Zobacz, co na ten temat radzi Feng Shui.

Czy wiesz gdzie powiesić lustro według Feng Shui?

Lustro to w Feng Shui ma zarówno moc odbijania złej energii, jak i pomnażania dobrej. Zobacz, gdzie najkorzystniej zawiesić lustro w mieszkaniu.

Czy wiesz jak urządzić sypialnię według Feng Shui?

Sypialnia jest według Feng Shui miejscem kobiety, dlatego powinna w niej przeważać energia yin, dająca spokój. Przy urządzaniu sypialni małżeńskiej warto pamiętać o kilku zasadach.

Czy wiesz jak dbać o żelazko?

Brudna, przypalona stopka żelazka czy kamień w nawilżaczu to najczęściej spotykane problemy. Oto kilka rad, jak się ich szybko i prosto pozbyć.

Czy wiesz jak konserwować meble wyściełane?

Poniżej przedstawiam sposoby dbania o meble wyściełane.

Czy wiesz jak usunąć niemiły zapach z lodówki?

Jeśli z twojej lodówki wydobywa się nieprzyjemny zapach, zastosuj tę prostą sztuczkę.

Czy wiesz jak dbać o lodówkę?

Pamiętaj, aby nie przeładowywać lodówki. Powietrze musi mieć dostęp do przechowywanych produktów ze wszystkich stron.

Czy wiesz jak dbać o pralkę?

Właściwie konserwowana pralka  będzie działać sprawnie przez długi czas. Trzeba to jednak robić systematycznie.

Czy wiesz jak właściwie korzystać z kuchenki mikrofalowej?

Kuchenka mikrofalowa jest dużą pomocą w kuchni, zwłaszcza dla zabieganych osób – szybko potrafi rozmrozić i podgrzać jedzenie. Działa błyskawicznie, bo energia mikrofal wnika bezpośrednio w jedzenie (pochłaniają ją cząsteczki wody zawarte w żywności), nie jest tracona na ogrzewanie naczyń. Oto kilka zasad bezpieczeństwa, o których powinieneś pamiętać korzystając z mikrofalówki.

Czy wiesz jak zmienić IP w komputerze?

Zmiana numeru IP jest przydatna do omijania limitów na RapidShare, zachowanie jako takiej anonimowości w sieci czy korzystania z danego serwisu gdy zbanują twoje konto. Oto kilka sposobów zmiany IP.

Czy wiesz jak usnąć kamień z czajnika?

Kamień z twardej wody osadza się na metalowej grzałce w czajniku, osłabiając jej moc. Woda gotuje się wtedy wolniej a czajnik pobiera więcej energii na jej ogrzanie. Oto niezawodny sposób na szybkie pozbycie się kamienia z czajnika.

Czy wiesz jak wizualnie ocieplić wnętrze mieszkania?

Jeżeli wnętrze mieszkania jest smutne, pozbawione kolorów, sprawia wrażenie „chłodnego” i nieprzyjemnego, powinieneś skorzystać z tych kilku wskazówek – pomogą ci ocieplić wnętrze domu i stworzyć przytulna atmosferę.

Czy wiesz jak optycznie powiększyć małe mieszkanie?

Dzięki kilku trikom i interesującym połączeniom małe mieszkanie w bloku może sprawiać wrażenie przestronniejszego. Nie musisz robić rewolucji i wyburzać ścian czy pozbywać się mebli, wystarczy, że umiejętnie je przestawisz, zmienisz kolor ścian, zadziałasz oświetleniem i dobierzesz dodatki. Oto kilka trików, dzięki którym ciasne wnętrze twojego mieszkania nabierze przestrzeni.

Czy wiesz jak wybrać odpowiednią przesłonę okienną?

Jest wiele alternatyw dla tradycyjnych firan. Decydując się na którąś z nich postaw nie tylko na dekoracyjność, ale też praktyczność i łatwość w konserwacji.

Czy wiesz jak włączyć klawiaturę na ekranie w systemie Windows?

Jeżeli masz popsutą klawiaturę, część klawiszy nie działa lub wypadła, możesz użyć klawiatury ekranowej. DO jej obsługi będzie ci potrzebna jedynie myszka. Oto instrukcja, jak włączyć klawiaturę na ekranie w systemie Windows.

Czy wiesz jak uprościć sobie dostęp do wiersza poleceń?

Wiersz poleceń uruchamiany jest po wpisaniu komendy cmd w menu Start -> Uruchom.Możesz sobie jednak uprościć dostęp do niego umieszczając go w menu podręcznym, rozwijanym po kliknięciu prawym przyciskiem myszki. Jak to zrobić?

Czy wiesz jak poprawić jakość miniaturek plików graficznych w systemie Windows XP?

Chcesz, aby miniaturki plików graficznych w systemie Windows XP były wyraźniejsze i bardziej kolorowe? Wystarczy odpowiednio zmodyfikować rejestr. Oto instrukcja.

Czy wiesz jak zmienić wielkość miniaturek plików graficznych w systemie Windows XP?

Wielkość miniaturek plików graficznych w systemie Windows XP da się łatwo zmienić. Wystarczy dokonać odpowiedniej modyfikacji rejestru.

Czy wiesz jak automatycznie wyczyścić pamięć ze zbędnych bibliotek DLL?

Aby zmusić system Windows XP do automatycznego usuwania i tym samym zwiększenia wydajności, wystarczy drobna modyfikacja rejestru.

Czy wiesz jak ukryć ikonki w Zasobniku Systemowym systemu Windows XP i Vista?

Jeśli obok zegara nie chcesz mieć w Zasobniku Systemowym żadnych ikonek, możesz je ukryć postępując według instrukcji.

Czy wiesz jak włączyć i wyłączyć autoodtwarzanie płyt w Windows XP Professional?

Aby szybko włączyć lub wyłączyć opcję autoodtwarzania w Windows XP Pro postępuj według instrukcji.

Czy wiesz jak w Windows XP przywrócić przypadkowo skasowany skrót "Pokaż pulpit"?

Jeśli przez przypadek usuniesz skrót "Pokaż pulpit", możesz go łatwo przywrócić w następujący sposób:

Czy wiesz jak włączyć interfejs Aero Glass w systemie Windows Vista Home Basic?

Wielu użytkowników systemu Windows Vista Home Basic nie może korzystać z interfejsu Aero Glass, który oferuje takie bajery jak przełączanie się między aplikacjami - Windows Flip 3D (klawisz Windows logo+Tab) oraz animacja minimalizacji i maksymalizacji otwartych okien podobna do tej znanej z Mac OS X. Aby móc korzystać z interfejsu Areo Glass, musisz wprowadzić małą zmianę w rejestrze. Pokażę ci jak to zrobić.

REKLAMA