REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Porady internautów

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy wiesz jak wyłączyć kontrolę konta użytkownika w systemie Windows Vista?

W systemie Windows Vista jeśli chcesz cokolwiek zmienić, zainstalować lub korzystać z GG, musisz co pewien czas przeczytać komunikat kontroli konta użytkownika i potwierdzać wykonanie czynności. Istnieje sposób na ominięcie tego denerwującego komunikatu.

Czy wiesz jak wyłączyć denerwujące "dymki" z podpowiedziami na pasku zadań w systemie Windows XP?

Od czasu do czasu na pasku zadań i w zasobniku systemowym pojawiają się żółte dymki z komunikatem. Jest to o tyle denerwujące, że niejednokrotnie przykrywają treść na stronie, czy ikonki na pasku i trzeba czekać aż łaskawie raczą zniknąć. Możesz się pozbyć dymków dokonując małej modyfikacji rejestru.

Czy wiesz jak zablokować możliwość zapisu na kluczach USB w systemie Windows XP?

Aby zablokować możliwość zapisu na kluczach USB musisz:

Czy wiesz jak pozbyć się dodatku "Skrót do" z nazw nowych skrótów na pulpicie?

System Windows dodaje automatycznie do nazwy nowo utworzonego skrótu dodatek "Skrót do". Jeśli nie chcesz tego w nazwie skrótu, wystarczy zrobić małą modyfikację w rejestrze.

REKLAMA

Czy wiesz jak ukryć nazwy programów w menu Dodaj/Usuń Programy w systemie Windows XP?

Jeżeli nie chcesz, aby zainstalowany przez ciebie program były widoczne w menu Dodaj/Usuń Programy, możesz je łatwo ukryć. Jak to zrobić?

Czy wiesz jak ustawić maksymalną liczbę trójwymiarowych okienek w systemie Windows Vista?

W systemie Windows Vista istnieją okienka 3D, które są efektownym zamiennikiem zamiennik dla znanej z poprzednich systemów funkcji ALT+TAB. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć ich liczbę według swoich upodobań. Zmniejszenie liczby okienek jest wskazane jeśli masz słaby komputer.

Czy wiesz jak usunąć strzałki z ikonek skrótów na pulpicie w systemie Windows XP?

Gdy utworzysz skrót danego pliku, na ikonce w rogu pojawia się strzałka. W sumie pierdółka, która w niczym nie przeszkadza, ale jeśli cię denerwuje możesz ją łatwo zlikwidować.

Czy wiesz jak zrobić ciekawy wygaszacz ekranu w systemie Windows Vista?

Użytkownicy systemu Vista zapewne nie są zadowoleni z oferowanych przez producenta wygaszaczy ekranu. nie ma tam raczej nic ciekawego, poza jednym - bańkami mydlanymi latającymi po ekranie. Jest sposób, aby go zmodyfikować i uzyskać fajniejszy efekt. Jaki? Przekonasz się gdy wykonasz wszystko według poniższej instrukcji.

REKLAMA

Czy wiesz jak wyłączyć PC Speaker w systemie Windows XP i Vista?

Czasami wyłączenie wszystkich dźwięków związanych z różnymi "Zdarzeniami" w systemie Windows XP i Vista sprawia, że zamiast domyślnych dźwięków systemu związanych z różnymi "zdarzeniami", słyszeć będziemy irytujące dźwięki z PC Speakera. Jeśli chcesz wyłączyć PC Speakera, postępuj zgodnie z instrukcją.

Czy wiesz jak przyspieszyć działanie systemu Vista?

System Vista w porównaniu z XP chodzi jak żółw, a to dlatego, że zawiera sporo graficznych bajerów. Może są atrakcyjne wizualnie, ale szczerze mówiąc można się bez nich spokojnie obejść. Aby wyłączyć animowane efekty i tym samym przyspieszyć pracę systemu należy:

Czy wiesz jak przywrócić stare sterowniki w systemie XP gdy po zainstalowaniu nowych zawiesza się komputer?

Czasami po zainstalowaniu nowych sterowników, np. do karty graficznej zawiesza się system. Można wrócić w takiej sytuacji do starych sterowników. Zastosuj się do poniższej instrukcji.

Czy wiesz jak zmienić nazwę użytkownika w systemie Windows XP i Vista?

Chciałbyś zmienić nazwę użytkownika systemu XP lub Vista w twoim komputerze? Nic prostszego. Postępuj zgodnie z instrukcją.

Czy wiesz jak wyłączyć tryb raportowania błędów w systemach Windows XP i Vista?

Gdy podczas korzystania z jakiejś aplikacji systemu Windows XP lub Vista pojawi się błąd, system automatycznie wysyła użytkownikowi komunikat z pytaniem, czy nie chce zgłosić błędu Microsoftowi. Denerwuje cię ta nadgorliwość systemu? Jeżeli tak, to zablokuj tryb raportowania błędów według poniższej instrukcji.

Czy wiesz jak przedłuży okres korzystania z Visty za darmo i bez klucza aktywacyjnego?

Standardowo system Windows Vista działa bez podawania klucza przez 30 dni. Później trzeba niestety wykupić dostęp do pełnej wersji. Można jednak przedłużyć ten czas o 120 dni za darmo i bez klucza aktywacyjnego!

Czy wiesz jak wyjść z trybu ograniczonej funkcjonalności bez rejestracji Visty?

Jeżeli w ciągu 30 dni od instalacji nie zaktywujesz systemu Windows Vista, system automatycznie przejdzie w tryb ograniczonej funkcjonalności, co w praktyce oznacza jedynie możliwość uruchomienia Internet Explorer i zakup Visty. Jest jednak sposób, aby to obejść i korzystać z pełnej wersji Visty.

Czy wiesz jak przyspieszyć włączanie komputera?

Długie uruchamianie się komputera denerwuje chyba każdego, zwłaszcza gdy chcemy otworzyć go na moment, przerzucić coś z pulpitu na pendrive'a lub sprawdzić  w internecie i zamknąć. Samo uruchamianie systemu trwa dłużej niż to, co chcemy zrobić. Nie ma co się niecierpliwić i kląć na komputer, lecz zrobić małą modyfikację jednego pliku. W ten sposób można zaoszczędzić nawet 6 sekund przy włączaniu komputera. Sposób sprawdza się w systemie Windows XP.

Czy wiesz jak wyświetlić zawartość własnego pulpitu w oknie?

Wyświetlanie zawartości pulpitu w oknie może ci znacznie ułatwić pracę na komputerze. Sposób sprawdziłam na Windows XP. Działa :D

Czy wiesz jak zamknąć komputer jednym kliknięciem?

Zamykanie komputera trwa dłużej niż jego włączanie. Niejednego z nas to denerwuje, zwłaszcza kiedy się spieszymy. Możesz to sobie jednak znacznie uprościć, tworząc odpowiedni skrót. Działa w Windows XP.

Czy wiesz jak dbać o żelazko?

Aby żelazko posłużyło nam przez lata, należy odpowiednio o nie zadbać. Oto kilka wskazówek, jak właściwie użytkować i konserwować żelazko.

Czy wiesz jak uszczelniać okna, aby zatrzymać ciepło w mieszkaniu?

Uszczelnianie okien jest najtańszą i najskuteczniejszą metodą zatrzymywania ciepła w mieszkaniu. Jak pozalepiać wszystkie szpary w oknach, aby ciepło nie uciekało na zewnątrz?

Czy wiesz jak zredukować hałas we wnętrzach?

Życie w mieście to niestety życie z hałasem za oknem. Można się do tego przyzwyczaić, albo próbować to ograniczyć. Jest kilka możliwości wyciszenia hałasu dochodzącego z zewnątrz.

Czy wiesz na co zwrócić uwagę kupując lodówkę?

Lodówka to zakup na wiele lat, dlatego nie decyduj się zbyt pochopnie. Ważne, aby spełniała wszystkie Twoje oczekiwania i co najważniejsze - była praktyczna. Podczas zakupu powinieneś zwrócić uwagę, czy lodówka posiada tych kilka funkcji.

Czy wiesz jak odkurzać dom szybko, cicho i higienicznie?

Szybkie i dokładne odkurzanie to marzenie niejednej pani domu. Nowoczesne odkurzacze, mimo zaawansowanych funkcji usuwania kurzu, nie gwarantują stuprocentowej czystości. Możną ją jednak osiągnąć montując w domu centralny odkurzacz. Urządzenie to usuwa kurz oraz niewidoczne dla oka roztocza i inne drobnoustroje, wydalając je na zewnątrz budynku, podczas gdy w tradycyjnych odkurzaczach część drobnoustrojów i kurzu wraca poprzez wydmuch do pomieszczenia.

Czy wiesz jak zarabiać przez Internet?

Szukasz dodatkowego dochodu? Spróbuj zarabiać wykorzystując do tego Internet - najbardziej popularne źródło w obecnych czasach.

Czy wiesz jak ekologicznie urządzić mieszkanie?

Nowoczesna architektura ma sprzyjać zbliżeniu człowieka do natury. Modny stał się powrót do tradycyjnego budownictwa - budowanie z tego, co jest pod ręką. Jak urządzić mieszkanie, aby sprostać wymogom ekologii?

Czy wiesz jak urządzić dom przyjazny alergikowi?

Urządzając odpowiednio dom lub mieszkanie możesz sprawić, że objawy uczulenia będą mniej dokuczliwe.

Czy wiesz jak szybko oczyścić kuchenkę mikrofalową?

Kuchenkę mikrofalową należy czyścić regularnie, jednak zdarza się, że podczas podgrzewania posiłku na ściankach pojawi się zatłuszczenia. Oto sposób na szybkie usunięcie tłustych zabrudzeń z mikrofalówki.

Czy wiesz jak wybrać laptopa?

Chciałem napisać kilka porad, czym sugerować się przy zakupie laptopa.

Czy wiesz jak kręcić ostre filmy MACRO za pomocą telefonu NOKIA N95 8 Gb?

Po przejściu w tryb video należy oddalić zoom aparatu (za pomocą przycisków na bocznym panelu aparatu) i zbliżyć (nawet na 1 cm) do filmowanego przedmiotu. Obraz jest nieostry i zoomem nic nie da się już zrobić. Jak to zmienić?

Czy wiesz jak zabezpieczyć drogi aparat lub kamerę przed wilgocią?

Bywasz w ciepłych krajach, tropikach gdzie panuje duża wilgotność powietrza? Aparat fotograficzny zapewne jest częścią twojego bagażu. Jak zadbać o aparat fotograficzny, zwłaszcza gdy jest to droga lustrzanka?

Czy wiesz jak wyłączyć hibernacje w systemie Windows 7?

Plik tworzony przez funkcję hibernacji systemu Windows Vista oraz Windows 7 potrafi urosnąć do gigantycznych rozmiarów. Oto prosty i szybki sposób, jak wyłączyć hibernację i usunąć plik.

Czy wiesz jak zarabiać pieniądze przez internet?

Wielu z was zapewne chciałoby mieć regularny zarobek za tzw. "nicnierobienie". Otóż jest sposób na uzyskanie tego! Opiszę wam kilka ze znanych mi sposobów.

Czy wiesz jak czym się kierować przy wyborze aparatu cyfrowego?

Chcesz kupić aparat fotograficzny i nie wiesz jaki wybrać? Możesz zacząć od cyfrówki w przyzwoitej cenie o dobrych funkcjach. Zobacz czym się kierować przy wyborze aparatu cyfrowego.

Czy wiesz jak zadbać o aparat cyfrowy?

Posiadasz aparat cyfrowy i nie wiesz jak o niego dbać? Przeczytaj kilka praktycznych rady, a uda ci się zachować sprzęt w dobrym stanie na długie lata.

Czy wiesz jak sprawić, aby lampa-lawa nagrzewała się szybciej?

To mit, że po kilku razach lampa-lawa nagrzewa się szybciej. Zamiast czekać, przyspiesz nagrzewanie w taki sposób.

Czy wiesz jak omijać limit czasowy na Megavideo?

Oglądanie teledysków, filmów i zwiastunów na stronie Megavideo.com jest darmowe, jednak istnieją limity czasowe. Pokażę ci jak je obejść. Oto instrukcja dla użytkowników, którzy posiadają Neostradę.

Czy wiesz jak pozbyć się osób promowanych na Naszej Klasie, nie rezygnując ze śledzika?

Masz dość widoku Krzysztofa Ibisza i Kasi Cichopek na portalu Nasza Klasa, ale nie chcesz usuwać śledzika? Jest na to rada! Jeżeli posiadasz przeglądarkę Mozilla Firefox, usuniesz promowane osoby bez blokowania śledzika w taki sposób:

Czy wiesz jak usunąć śledzika z Naszej Klasy, jeżeli korzystasz z przeglądarki Chrome?

Funkcji śledzik na Naszej Klasie nie da się usunąć, lecz można ją skutecznie zablokować. Poniżej przedstawiam sposób pozbycia się śledzika z Naszej Klasy za pomocą zmiany ustawiań w przeglądarce Google Chrome.

Czy wiesz jak usunąć śledzika z Naszej Klasy, jeżeli korzystasz z przeglądarki Safari?

Funkcji śledzik na Naszej Klasie nie da się usunąć, lecz można ją skutecznie zablokować. Poniżej przedstawiam sposób pozbycia się śledzika z Naszej Klasy za pomocą zmiany ustawiań w przeglądarce Safari.

Czy wiesz jak usunąć śledzika z Naszej Klasy, jeżeli masz przeglądarkę Opera?

Odkąd na portalu Nasza Klasa pojawiła się funkcja śledzika, wielu użytkowników zastanawiało się jak go usunąć. Z moją pomocą zablokujesz denerwującego śledzika w przeglądarce Opera.

Czy wiesz jak usunąć śledzika z Naszej Klasy, jeżeli masz wyszukiwarkę Internet Explorer?

Śledzika nie usuniesz z portalu Nasza Klasa, ale możesz go skutecznie ukryć. Nie ma uniwersalnego sposobu usunięcia tej funkcji - wszystko zależy od rodzaju wyszukiwarki, jaką posiadasz. Poniżej przedstawiam sposób na pozbycie się się śledzika dla przeglądarki Internet Explorer.

Czy wiesz jak usunąć śledzika z Naszej Klasy, jeśli masz wyszukiwarkę Mozilla Firefox?

Denerwujący śledzik zaśmieca ci konto na portalu Nasza-Klasa? Pozbądź się go! Jeżeli masz wyszukiwarkę Mozilla Firefox, funkcję śledzika usuniesz w taki sposób:

Czy wiesz jak odpowiednio używać klimatyzację?

Wiele osób nie zna podstawowych zasad używania klimatyzacji w pomieszczeniach, co prowadzi do przykrych niespodzianek.

Czy wiesz jak utrzymać komórkę w dobrym stanie ?

Często niszczysz komórkę - przeczytaj to.

Czy wiesz jak wybierać akcesoria do pokoju dziecka?

Obecnie na rynku jest ogromny wybór akcesoriów dziecięcych. Zobaczymy jakiego wyboru dokonać.

Czy wiesz jak urządzić bezpiecznie pokój dla dzeicka?

Bezpiecznie urządzony pokój to podstawa, aby mogło tram przebywać Twoje dziecko.

Czy wiesz czym kierować się przy wyborze Internetu?

Chcesz założyć stałe łącze do Internetu lub zmienić na inne? Zobacz czym się kierować przy wyborze dostawcy.

Czy wiesz jak szybko pisać na klawiaturze?

Czy w pracy, czy w domu szybkie pisanie na klawiaturze zawsze się przyda.

Czy wiesz jak odświeżyć zapach w lodówce?

Czasami wnętrze lodówki nieprzyjemnie pachnie. Możesz je odświeżyć za pomocą aromatycznego olejku do ciast.

Czy wiesz jak osłonić telefon,aby się nie pobrudził?

Pieczesz ciasto, masz ręce całe w mące i nagle telefon od koleżanki z nowymi ploteczkami - no jak że tu nie odebrać!

REKLAMA