REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jak dbać o pralkę?

REKLAMA

REKLAMA

Właściwie konserwowana pralka  będzie działać sprawnie przez długi czas. Trzeba to jednak robić systematycznie.

Jeśli w Twoim domu jest twarda woda - do prania regularnie używaj substancji zmiękczających ją, aby na grzałce me osadzał się kamień.

REKLAMA

Nie obciążaj nadmiernie bębna - większość pralek mieści 5 kg tkanin - nie przekraczaj tej wagi, przeładowanie może grozić awarią.

Po praniu drzwiczki pozostaw otwarte, aby wnętrze mogło dobrze wyschnąć i przewietrzyć się.

Przed czyszczeniem pralki - wyłącz ją z gniazdka.

Szuflada na proszek - często zasychają w niej resztki proszku, które potem trudno usunąć – łatwo wymyjesz ją w zmywarce do naczyń.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Drzwiczki - łatwo zbiera się na nich kurz - plastikową szybkę przetrzyj płynem do mycia szyb, uszczelkę wodą z detergentem i wytrzyj dokładnie do sucha - przedłużysz jej trwałość.

REKLAMA

Filtr - usytuowany jest w dolnej części pralki, zatrzymuje drobne przedmioty (np. monety, guziki), strzępy tkanin, zbity kurz, które mogłyby zatkać węże odpływowe. Wyjmij go (przeważnie przekręca się go w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara) i oczyść przynajmniej raz w miesiącu.

Wyświetlacz i programator - wyczyść szklane okienko miękką szmatką zwilżoną letnią wodą, następnie dokładnie wytrzyj do sucha. Bardzo dobry efekt daje przetarcie wyświetlacza starymi rajstopami - zbierają najmniejsze drobinki kurzu.

Bęben - od czasu do czasu zaprogramuj puste pranie (nie wkładaj niczego do pralki), jedynie wlej do pojemnika na proszek trochę octu - oczyści pralkę i usunie osady.

Obudowa - do jej czyszczenia nie używaj mocnych żrących środków - możesz zastosować delikatne mleczko lub uniwersalny płyn do różnych powierzchni. Osady z mydła skutecznie usuniesz octem.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkanie lub dom. Czy dla kupujących najważniejsza w ofercie jest cena, odpowiedzi są wielkim zaskoczeniem

Wcale nie cena odgrywa kluczową rolę dla kupujących mieszkanie lub dom od dewelopera. Wyniki badania opinii są zaskakujące. Na dodatek inną najważniejszą przy decyzji zakupowej cechą jest ta przy zakupie mieszkania o tej przy nabywaniu na własność domu.

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów?

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów? Jakie mają plany na kolejny rok? Gdzie będzie można kupić mieszkania?

Większy ruch na rynku nieruchomości. Polacy nie chcą już czekać na rządowe dopłaty?

Jak wyglądał trzeci kwartał na rynku mieszkaniowym? Czy Polacy wstrzymywali decyzję o zakupie mieszkania ze wglądu na oczekiwanie na program rządowy, stopy procentowe albo wakacje? 

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

REKLAMA

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

REKLAMA

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

REKLAMA