REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kuchnia z wyspą - aranżacyjny przebój ostatnich lat

Häfele Polska
Producent okuć meblowych i budowlanych, a także elektronicznych systemów kontroli dostępu

REKLAMA

Kuchnia z wyspa to bardzo popularne rozwiązanie aranżacyjne ostatnich lat. Może być sercem domu lub samej kuchni, a także funkcjonalnym łącznikiem pomiędzy pomieszczeniami. Kuchnia z wyspą to aranżacyjny przebój ostatnich lat. Jak ją zaplanować, by była estetyczna, wygodna i nowoczesna - radzi Marcin Małecki, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele Polska.

REKLAMA

Wyspa kuchenna to przeważnie zespół wolnostojących szafek, przykrytych blatem z tworzywa, drewna lub kamienia. Jej funkcjonalny charakter i szereg korzyści, które oferuje sprawiły, że jest chętnie stosowana tam, gdzie kuchnia łączy się za salonem lub w pomieszczeniach o większym metrażu. Może występować w kilku głównych wariantach.

Zobacz: Kuchnia w drewnie. Przykładowe aranżacje

- Najczęściej spotkamy wyspy z samym blatem, z płytą indukcyjną, zlewozmywakiem lub posiadające jedno i drugie. Niezależnie od formy, wyspa kuchenna jest doskonałym wyborem, jeżeli chcemy przygotowywać posiłki komfortowo i szybko, a kuchni nadać unikalnego charakteru – mówi Marcin Małecki, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele, będącej renomowanym producentem i dystrybutorem akcesoriów meblowych, budowlanych i oświetlenia LED.

Polecany produkt: Związki partnerskie - prawa, majątek, podatki - PDF

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecany produkt: 30 pomysłów na zarabianie w domu

Jak zaprojektować kuchnię z wyspą?

Wybierając rozwiązanie dla siebie, musimy odpowiedzieć na kilka pytań. Jakiej kuchni chcemy? Jak lubimy gotować? Ile czasu spędzamy w kuchni? Które korzyści są dla nas najważniejsze? Chodzi o to, by wnętrze było doskonale dopasowane do potrzeb domowników.

Zobacz: Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

- To pierwszy krok do aranżacji kuchni z wyspą. Następnym jest zaplanowanie układu mebli, który da nam wygodę poruszania się i sięgania po najpotrzebniejsze akcesoria – tłumaczy Marcin Małecki.

Projekt kuchni

REKLAMA

Pamiętajmy, że jeżeli wyspę ustawiamy w zamkniętym pomieszczeniu, to nie mniejszym niż 15-20 mkw. Jaka powinna być minimalna odległość wyspy od reszty zabudowy? Dopuszcza się 90 cm, ale o wiele bezpieczniej będzie zachować od 100 do 120 cm wolnego miejsca. Decydując się na instalację płyty indukcyjnej lub komory zlewozmywaka, zostawmy jeszcze 100 cm wolnego blatu, na którym wykonamy kuchenne prace.

- Tę przestrzeń można łatwo powiększyć, jeżeli wykorzystamy rozwiązania w stylu Accuride. To prowadnice, które odpowiednio przystosowane, umożliwiają przesuwanie blatów, odsłanianie lub zasłanianie płyt grzewczych i zlewozmywaków – podpowiada Marcin Małecki.

Polecany produkt: Emerytury na nowych i starych zasadach

Polecany produkt:  Testamenty, spadki, darowizny - PDF

Drzwi i systemy przesuwne

Warto skorzystać np. z systemów drzwi przesuwnych, które pozwalają na otwieranie drzwi szafek w jednej płaszczyźnie. Dzięki temu unikniemy zajmowania miejsca wokół wyspy przez fronty uchylane po łuku. Łatwiej też będzie zamknąć bryłę kuchennej zabudowy i dopasować ją do charakteru reszty pomieszczenia.   

- Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są zawiasy z funkcją cichego domykania. Zabezpieczą one fronty wyspy przed trzaskaniem, a tym samym zapewnią komfort domownikom – mówi Marcin Małecki. W przypadku kuchni otwartych, sąsiadujących z salonem, to szczególnie istotne, ponieważ w ten sposób ograniczamy hałas w mieszkaniu.

Nie zapomnij o pochłaniaczu zapachów i innych akcesoriach

Prócz głośnych odgłosów, warto też zmniejszyć ilość zapachów po gotowaniu. Dlatego żadna kuchnia z wyspą nie obejdzie się bez dobrego pochłaniacza. Przydatne będą też rozwiązania chroniące okolice płyty grzewczej przed bryzganiem oleju oraz potraw. Co króluje w temacie wyglądu wysp kuchennych? Dobrym wyborem będą połączenia bieli i pastelowych kolorów – szczególnie w obszarze frontów. Osoby śledzące najnowsze wnętrzarskie trendy, powinny też zrezygnować z uchwytów meblowych na rzecz rozwiązań typu push, gdzie otwieranie i zamykanie odbywa się poprzez nacisk na przód szafki lub szuflady.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA