REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kuchnia z wyspą - aranżacyjny przebój ostatnich lat

Häfele Polska
Producent okuć meblowych i budowlanych, a także elektronicznych systemów kontroli dostępu

REKLAMA

Kuchnia z wyspa to bardzo popularne rozwiązanie aranżacyjne ostatnich lat. Może być sercem domu lub samej kuchni, a także funkcjonalnym łącznikiem pomiędzy pomieszczeniami. Kuchnia z wyspą to aranżacyjny przebój ostatnich lat. Jak ją zaplanować, by była estetyczna, wygodna i nowoczesna - radzi Marcin Małecki, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele Polska.

REKLAMA

Wyspa kuchenna to przeważnie zespół wolnostojących szafek, przykrytych blatem z tworzywa, drewna lub kamienia. Jej funkcjonalny charakter i szereg korzyści, które oferuje sprawiły, że jest chętnie stosowana tam, gdzie kuchnia łączy się za salonem lub w pomieszczeniach o większym metrażu. Może występować w kilku głównych wariantach.

Zobacz: Kuchnia w drewnie. Przykładowe aranżacje

- Najczęściej spotkamy wyspy z samym blatem, z płytą indukcyjną, zlewozmywakiem lub posiadające jedno i drugie. Niezależnie od formy, wyspa kuchenna jest doskonałym wyborem, jeżeli chcemy przygotowywać posiłki komfortowo i szybko, a kuchni nadać unikalnego charakteru – mówi Marcin Małecki, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele, będącej renomowanym producentem i dystrybutorem akcesoriów meblowych, budowlanych i oświetlenia LED.

Polecany produkt: Związki partnerskie - prawa, majątek, podatki - PDF

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecany produkt: 30 pomysłów na zarabianie w domu

Jak zaprojektować kuchnię z wyspą?

Wybierając rozwiązanie dla siebie, musimy odpowiedzieć na kilka pytań. Jakiej kuchni chcemy? Jak lubimy gotować? Ile czasu spędzamy w kuchni? Które korzyści są dla nas najważniejsze? Chodzi o to, by wnętrze było doskonale dopasowane do potrzeb domowników.

Zobacz: Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

- To pierwszy krok do aranżacji kuchni z wyspą. Następnym jest zaplanowanie układu mebli, który da nam wygodę poruszania się i sięgania po najpotrzebniejsze akcesoria – tłumaczy Marcin Małecki.

Projekt kuchni

REKLAMA

Pamiętajmy, że jeżeli wyspę ustawiamy w zamkniętym pomieszczeniu, to nie mniejszym niż 15-20 mkw. Jaka powinna być minimalna odległość wyspy od reszty zabudowy? Dopuszcza się 90 cm, ale o wiele bezpieczniej będzie zachować od 100 do 120 cm wolnego miejsca. Decydując się na instalację płyty indukcyjnej lub komory zlewozmywaka, zostawmy jeszcze 100 cm wolnego blatu, na którym wykonamy kuchenne prace.

- Tę przestrzeń można łatwo powiększyć, jeżeli wykorzystamy rozwiązania w stylu Accuride. To prowadnice, które odpowiednio przystosowane, umożliwiają przesuwanie blatów, odsłanianie lub zasłanianie płyt grzewczych i zlewozmywaków – podpowiada Marcin Małecki.

Polecany produkt: Emerytury na nowych i starych zasadach

Polecany produkt:  Testamenty, spadki, darowizny - PDF

Drzwi i systemy przesuwne

Warto skorzystać np. z systemów drzwi przesuwnych, które pozwalają na otwieranie drzwi szafek w jednej płaszczyźnie. Dzięki temu unikniemy zajmowania miejsca wokół wyspy przez fronty uchylane po łuku. Łatwiej też będzie zamknąć bryłę kuchennej zabudowy i dopasować ją do charakteru reszty pomieszczenia.   

- Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są zawiasy z funkcją cichego domykania. Zabezpieczą one fronty wyspy przed trzaskaniem, a tym samym zapewnią komfort domownikom – mówi Marcin Małecki. W przypadku kuchni otwartych, sąsiadujących z salonem, to szczególnie istotne, ponieważ w ten sposób ograniczamy hałas w mieszkaniu.

Nie zapomnij o pochłaniaczu zapachów i innych akcesoriach

Prócz głośnych odgłosów, warto też zmniejszyć ilość zapachów po gotowaniu. Dlatego żadna kuchnia z wyspą nie obejdzie się bez dobrego pochłaniacza. Przydatne będą też rozwiązania chroniące okolice płyty grzewczej przed bryzganiem oleju oraz potraw. Co króluje w temacie wyglądu wysp kuchennych? Dobrym wyborem będą połączenia bieli i pastelowych kolorów – szczególnie w obszarze frontów. Osoby śledzące najnowsze wnętrzarskie trendy, powinny też zrezygnować z uchwytów meblowych na rzecz rozwiązań typu push, gdzie otwieranie i zamykanie odbywa się poprzez nacisk na przód szafki lub szuflady.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

REKLAMA

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

REKLAMA

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

REKLAMA