REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Projektujemy kuchnię z Ikea

Kuchnia IKEA. Fot. IKEA
Kuchnia IKEA. Fot. IKEA
Ikea

REKLAMA

REKLAMA

O tym, jak ważny jest dobry projekt kuchni wie chyba każdy. Dobrze zaplanowana kuchnia pozwoli nam w sprawny sposób przygotowywać posiłki. Badania Ikea wykazały, że ok. 70% Polaków ma kuchnie nie większe jak 15m2, a pozostała część, nawet mniejszą. Jak zaprojektować funkcjonalna kuchnię? Na co zwracać uwagę przy zakupie kuchni. Zobacz poradnik.

REKLAMA

Kuchnia, dla Polaków jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, dlatego też każdy stara się ją zaprojektować zgodnie z swoimi marzeniami i pomysłami.

Te marzenia mogą się spełnić dzięki nowemu systemowi mebli kuchennych METOD, który pojawi się w Polsce już 1 kwietnia 2014 roku. Mówiąc „zupełnie nowy”, mamy ma na myśli wymiary modułów, obudowy szafek, drzwi, zawiasy, szuflady, elementy wyposażenia, styl – dosłownie wszystko. Dzięki innowacyjnym zmianom dopasowanie kuchni na miarę własnych potrzeb będzie teraz dużo łatwiejsze.

Zobacz także: Kuchnie w jaskrawych kolorach. Dużo zdjęć

Jakie są kuchnie Polaków?

Wielu z nas mieszka na małych powierzchniach. Z badań przeprowadzonych na zlecenie IKEA wynika, że około 70% Polaków ma kuchnię o wymiarach 6-15 m2, a około 20% nawet mniejszą niż 6 m2. Tylko w co dziesiątym domu jej metraż przekracza 15 m2. Ze względu na ograniczoną powierzchnię tylko co setny Polak ma kuchnię z wyspą, choć wielu o takiej marzy. W niewielu domach jest ona także połączona z jadalnią (tylko u 15% badanych). Polskie kuchnie są w większości zaaranżowane w kształcie litery „I” lub „L” (ponad 60%).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Pomysł na blat kuchenny

Na co zwracamy uwagę przy zakupie kuchni?

Tylko 10% spośród badanych ma względnie nową kuchnię (nie starszą niż 2-letnią), a 1/3 chciałaby zmienić jej aranżację. Przy zakupie mebli kuchennych dużą wagę przywiązujemy do jakości i trwałości – w końcu jest to zakup na lata, ale ważna jest też przystępna cena (czynniki te zostały wskazane jako jedne z kluczowych przy wyborze kuchni przez ponad połowę respondentów). Fakt, że nowa kuchnia ma nam służyć przez długi czas, ma też znaczący wpływ na wybór stylu. Polacy stawiają na nowoczesność i uniwersalność, ponieważ łatwiej jest dopasować taką kuchnię do zmieniających się trendów oraz indywidualnych preferencji poprzez dobór dodatków. Największą popularnością cieszą się drewniane meble w jasnych barwach (dominują białe i beżowe fronty) – wybiera je aż 75% Polaków.

Dodatkowo badania IKEA pokazały, że kobiety (prawie 60%) bardzo cenią sobie możliwość zakupu kuchni „od ręki”. IKEA oferuje więc gotowe moduły wraz z możliwością zaplanowania i aranżacji kuchni oraz jej transportem i montażem na miejscu – dzięki temu klienci oszczędzają czas, a cały proces urządzania kuchni staje się znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy.

Nasza wymarzona kuchnia

Idealna kuchnia Polaka powinna być przede wszystkim funkcjonalna, uporządkowana, dobrze zorganizowana i praktyczna. Chcemy się w niej swobodnie poruszać i mieć łatwy dostęp do potrzebnych rzeczy. Nie lubimy przy tym, jak za dużo przedmiotów stoi na wierzchu, dlatego cenimy sobie możliwość schowania ich do szafek czy szuflad. W polskiej kuchni musi też panować porządek, preferujemy więc meble, które nie brudzą się zbyt szybko i aranżujemy ją tak, aby była łatwa do sprzątania.

Zobacz także: Projekty kuchni: kuchnia w bloku

REKLAMA

Pomimo praktycznego podejścia do urządzania kuchni, mamy do niej również stosunek emocjonalny. Dla większości Polaków kuchnia to znacznie więcej niż pomieszczenie, w którym gotujemy i spożywamy posiłki. Często jest ona miejscem rodzinnych rozmów i spotkań z przyjaciółmi, a także pracy, zabawy czy odpoczynku. W wielu przypadkach odgrywa znaczącą rolę w budowaniu więzi międzyludzkich. Chcemy więc czuć się w niej dobrze i bezpiecznie.

„Kuchnia to dla wielu osób serce domu, dlatego mamy w stosunku do niej bardzo duże oczekiwania. Musi być tak funkcjonalna i wygodna, żebyśmy mogli poruszać się w niej niemal intuicyjnie, trwała i uniwersalna, aby służyła nam na długi czas, a do tego w dobrym stylu i oczywiście w przystępnej cenie” – powiedziała Evelyn Higler, dyrektor generalny IKEA w Polsce.

IKEA METOD odpowiedzią na potrzeby Polaków

Nowy system mebli kuchennych IKEA METOD to świetne rozwiązanie dla Polaków, zwłaszcza że większość z nas ma małe kuchnie. METOD oparty jest na modułach o prostych kształtach i rozmiarach będących wielokrotnością 20 cm, dzięki czemu umożliwia tysiące kombinacji. Moduły można dowolnie dobierać i zestawiać aż powstanie kuchnia, która idealnie dopasuje się do wnętrza, jak ubranie szyte na miarę. Przypomina to zabawę klockami i tak samo uruchamia wyobraźnię. Natomiast swoboda w rozmieszczaniu szuflad i drzwi sprawia, że wygląd zewnętrzny kuchni nie jest zależny od sposobu, w jaki zorganizowane jest wnętrze – można mieć dużo widocznych drzwiczek i szuflad albo schować je za jednym lub kilkoma frontami.  W wymarzonej kuchni nie trzeba iść na kompromis i wybierać pomiędzy wyglądem a funkcjonalnością. METOD ma jeszcze wiele innych zalet i innowacyjnych rozwiązań ułatwiających urządzenie wspaniałej kuchni. Już od 1 kwietnia wszystkie będzie można zobaczyć w sklepach IKEA.

Zobacz także: 10 pomysłów na białą kuchnię

Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi założyciel firmy (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).

IKEA jest innowatorem oraz doradcą w zakresie wyposażenia wnętrz, którego celem jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi. IKEA jest godną zaufania, stabilną finansowo i stale rozwijającą się firmą. IKEA w Polsce posiada obecnie osiem sklepów, które w roku finansowym 2013 odwiedziło ponad 20 milionów osób. Ponadto, poprzez Inter IKEA Centre Group Poland, firma zbudowała i zarządza siedmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Biuro Zakupów współpracuje z producentami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz w regionie Europy Centralnej, dostarczając je do sieci IKEA na całym świecie.

Źródło: IKEA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA