REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Baterie natryskowe podtynkowe – wszystko co trzeba o nich wiedzieć

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Baterie natryskowe podtynkowe świetnie sprawdzą się w minimalistycznych łazienkach. W takich pomieszczeniach pożądane jest minimalistyczne wyposażenie łazienki, subtelne i estetyczne. Ze względu na niewidzialne elementy montażu, baterie podtynkowe świetnie nadają się do małych łazienek.

REKLAMA

Styl minimalistyczny już od kilku sezonów cieszy się niebywałą popularnością. Ograniczenie liczby elementów wyposażenia i dobór najoszczędniejszych w formie sprzętów nadaje wnętrzu przejrzystości i lekkości. Coraz większe zainteresowanie wzbudzają inspirowane tym trendem podtynkowe zestawy natryskowe. Ich oryginalna forma i elegancki, designerski charakter podkreślają nowoczesny wystrój łazienki. Dzięki ukryciu w procesie montażu mieszacza i podłączeń, widoczny pozostaje jedynie uchwyt baterii i ozdobna rozeta. Zabudowane elementy instalacyjne nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Ograniczona jest również ich ekspozycja na długotrwałe oddziaływanie wilgoci. Fakt, że wszelkie podłączenia są schowane pod tynkiem, znacząco ułatwia także utrzymanie czystości. Części o najbardziej skomplikowanych kształtach pozostają niewidoczne i nie wymagają mycia.

Polecany produkt: Związki partnerskie - prawa, majątek, podatki - PDF

Polecany produkt: 30 pomysłów na zarabianie w domu

Dodatkowo, tego typu armatura podłączona do talerza lub głowicy natryskowej, pozwala na istotne oszczędności miejsca, przydając przestronności kabinie prysznicowej. W związku z tym, rozwiązanie często znajduje zastosowanie w pomieszczeniach o ograniczonym metrażu, w których zwiększenie ilości wolnego miejsca znacząco przekłada się na poprawę komfortu użytkowników. Jednak by osiągnąć pełnię korzyści wynikających z zamontowania natryskowego zestawu podtynkowego, konieczny jest właściwy dobór jego elementów. Na co zwrócić uwagę przy zakupie i o czym pamiętać przy montażu tego typu urządzenia?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Natryski i deszczownice

Samodzielne kompletowanie zestawu podtynkowego pozwala na swobodę aranżacyjną, jakiej nie daje nam zakup gotowego natrysku lub deszczowni. Dobierając głowicę lub talerz natryskowy, mocujące ramię sufitowe oraz baterię, możemy dopasować wyposażenie do indywidualnych preferencji domowników oraz stylu, w jakim urządzona jest łazienka. Aby uniknąć ryzyka niedopasowania pod względem parametrów technicznych lub walorów estetycznych, warto zdecydować się na zakup wszystkich elementów od jednego producenta. - Zabudowanie połączeń i mieszacza, a co za tym idzie – późniejsze utrudnienia w dostępie do tych części, determinuje konieczność wyboru modeli trwałych i niezawodnych. Dużą solidnością charakteryzują się mieszacze z odporną na rozszczelnienia głowicą ceramiczną – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Przy zakupie głowicy lub talerza natryskowego warto natomiast sprawdzić, czy są  one wyposażone w system typu easy clean, który ułatwia oczyszczenie z osadu spowodowanego twardą wodą – dodaje ekspert. Przy wyborze tego elementu zwróćmy uwagę na możliwość regulacji rodzajów strumieni. W sytuacji gdy z natrysku korzysta większa liczba domowników, tego typu rozwiązanie pozwoli na dopasowanie parametrów do ich indywidualnych preferencji.

Polecany produkt: Emerytury na nowych i starych zasadach

Polecany produkt:  Testamenty, spadki, darowizny - PDF

Montaż baterii podtynkowych - krok po kroku

Proces mocowania natryskowego zestawu podtynkowego przeprowadzamy jeszcze przed położeniem glazury. Pierwszym krokiem jest wybór miejsca montażu baterii, a następnie – doprowadzenie tam przewodów z zimną (z prawej strony) i ciepłą wodą (z lewej strony). Za optymalną wysokość umiejscowienia korpusu armatury natryskowej uznaje się ok. 120 cm. - Aby umieścić korpus baterii w ścianie, należy wykuć wnękę o dostosowanych do wielkości armatury wymiarach. Informacji o dopuszczalnej głębokości montażu szukać powinniśmy w informacjach udzielanych przez producenta, dołączonych do opakowania zakupionej baterii – podpowiada Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. – Następnie przystępujemy do zamocowania przewodu instalacyjnego z natryskiem. Aby zapewnić komfort użytkowania wszystkim domownikom, głowica lub talerz natryskowy powinny być zamontowane na wysokości ok. 210 cm, od dna brodzika – dodaje ekspert. Elementy natynkowe – uchwyt baterii natryskowej i zewnętrzną osłonę, mocujemy dopiero po zakończeniu wszelkich prac wykończeniowych. Z tego powodu, jeszcze przed położeniem glazury, warto sprawdzić działanie instalacji i szczelność poszczególnych elementów. Jeśli moduły podtynkowe zostały umiejscowione zbyt głęboko, pomocny okaże się zestaw przedłużający.

Zobacz także: Baterie bezdotykowe są drogie – czy to prawda?

Źródło: Grupa Armatura

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA