REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bombki z piernika - krok po kroku. Przepis

AB Redakcja dom
Bombki z piernika - przepis
Bombki z piernika - przepis
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Bombki z piernika będą smacznym akcentem na bożonarodzeniowej choince. Jak zrobić bombki z piernika, jakie składniki będą potrzebne? Zobacz przepis oraz zdjęcia, jak ozdobić pierniki na choinkę.

Bombki z piernika - przepis

Aby przygotować bombki z piernika będziemy potrzebować następujące składniki:

REKLAMA

Składniki

- 40-50 dkg mąki

- ok. 12 dkg cukru pudru

- kilka łyżek miodu

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- 1 łyżkę masła lub margaryny

- 2 jajka

- 1 łyżeczkę sody oczyszczonej

- 2 łyżeczki przyprawy do piernika

- 2 łyżeczki kakao

Przygotowanie ciasta

Wszystkie suche wcześniej przygotowane składniki należy wymieszać. Następnie wykonać dołek i wlać do niego roztopione i ostudzone masło. Następnie wszystko ugnieść na jednolita masę. Wyrobione ciasto należy zawinąć w folie spożywczą i wsadzić do lodówki na ok. 12 h. Po wyjęciu ciasta należy je rozwałkować na gr. ok 2-3 cm. Teraz możemy przystąpić do wykrawania przeróżnych wzorów. Do tego przydadzą się nam specjalne foremki do wycinania ciastek.

Przygotowane ciasta należy ułożyć na wyłożonej papierem i natłuszczonej formie, posmarować białkiem i wstawić do nagrzanego piekarnika do temperatury 200 st.C.

Ciasta pieczemy krótko: od 8 do 10 min.

Po upieczeniu ciasta należy zdjąć z blachy i odstawić do ostygnięcia.

Świetnym pomysłem na ozdobienie ciastek będzie ich pokrycie lukrem, a także dodatkowo ozdobienie kolorowa posypką, koralikami lub innymi ozdobami stosowanymi do ciast.

Jak zrobić lukier? Przepis

REKLAMA

Aby przygotować lukier wystarczy wymieszać cukier puder i odrobinę wody. Wodę należy dodawać do lukru bardzo po woli, inaczej lukier może nam się nie udać. Jako dodatkowy walor smakowy, możemy dodać do lukry odrobinę soku z cytryny lub pomarańczy.

Lukier możemy też przygotować w inny sposób. Ubić białko, a następnie dodawać do niego przesiany na sitku cukier puder. Ilość dodanego cukru należy dobierać w zależności ile wcześniej przygotowaliśmy białka. Kiedy masa nabierze odpowiedniej konsystencji możemy dodać do niej kilka kropel np. soku z cytryny i dokładne wymieszać. Tak przygotowany lukier świetnie nadaje się do robienia wzorków na ciastkach. Wystarczy nałożyć do foliowego worka z odciętym rogiem i można przystąpić do ozdabiania ciastek.

Smacznego!

Zobacz także: Bombki ze sznurka - krok po kroku

Zobacz także: Babka bożonarodzeniowa – najlepsze ciasto na święta

Zobacz także: List od Świętego Mikołaja - jak go napisać? Na jaki adres wysłać?

Fotolia
Fotolia
Fotolia
Fotolia
Fotolia
Fotolia
Fotolia
Fotolia
Fotolia
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek nieruchomości w Polsce – jakie zmiany czekają nas w IV kwartale 2024 roku? [ANALIZA]

Rynek nieruchomości w Polsce. Trwa ostatni kwartał 2024 r. Czy możemy się jeszcze spodziewać zmian dotyczących cen transakcyjnych mieszkań? A co z rynkiem najmu? Jakie czynniki wpływają na wzrost, a jakie na zahamowanie cen? 

To może być idealny moment na zakup mieszkania z rynku wtórnego

Jakie są prognozy dla mieszkań z rynku wtórnego do końca 2024 r.? Czy jest jeszcze szansa na zakup atrakcyjnej cenowo i lokalizacyjnie nieruchomości? Badanie przeprowadził portal Nieruchomosci-online.pl. 

Jak wygląda rzeczywistość mieszkaniowa w największych miastach w Polsce?

Światowy Dzień Miast to dobra okazja, żeby sprawdzić, czy poprawa standardu mieszkań w Polsce jest widoczna we wszystkich, czy tylko w niektórych największych miastach w Polsce.

Prawo do dzierżawy działki po śmierci działkowicza

Osoby bliskie po śmierci działkowca mogą przejąć jego prawo do dzierżawy gruntu w ROD. Wyjaśniamy, jak wygląda taka procedura, bo działkowe dzierżawy są cenne.

REKLAMA

Korzystne opodatkowanie garaży po zmianach w podatku od nieruchomości. Jak skorzystać w 2025 roku?

Zmiany w podatku od nieruchomości, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., co do zasady nie należą do korzystnych. Niemniej są wśród nich i takie, które można ocenić pozytywnie, jak np. opodatkowanie garaży w budynku mieszkalnym. Należy jednak pamiętać, że na dzień niniejszej publikacji (25 października 2024 r.), ustawa nowelizująca nie została jeszcze uchwalona.

Niektóre miasta wybudowały mniej mieszkań czynszowych niż przeznaczyły do rozbiórki!

Zasoby mieszkaniowe wielu gmin się kurczą. A to oznacza, że maleją szanse na tanie mieszkanie czynszowe, po które czekają w kolejce tysiące gospodarstw domowych. Eksperci portalu GetHome.pl zbadali, w których miastach wojewódzkich te szanse są największe.

Bez Kredytu na start, ale za to z rabatem? Jak wygląda sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Czy wstrzymanie programu Kredyt na start mocno wpłynęło na rynek mieszkaniowy? Czy klienci mogą liczyć na rabaty? Jaka jest obecnie sytuacja na rynku nowych mieszkań?

25%-45% oszczędności na ogrzewaniu w sezonie grzewczym: Pompa ciepła współpracująca z piecem na pellet lub kominkiem na drewno

Jednym z urządzeń grzewczych wybieranych, w ramach dotychczasowych edycji Programu Czyste Powietrze, jest powietrzna pompa ciepła. Mimo wielu zalet, jak każde urządzenie, ona także ma swoje minusy, które jednak łatwo wyeliminować. Wystarczy połączyć pompę ciepła, np. z kominkiem opalanym drewnem lub piecem na pellet. Wsparcie powietrznej pompy ciepła kominkiem na drewno lub piecem na pellet daje sezonową oszczędność rzędu 25-45% - ocenia Krzysztof Woźniak, specjalista ds. energii w Grupie Zdrowego Oddychania.

REKLAMA

Czy dziecko odpowie za czynszowe długi rodziców?

Młodzi lokatorzy zadłużonych mieszkań czynszowych z czasem osiągają pełnoletność. Wyjaśniamy, czy ta zmiana oznacza odpowiedzialność za dług. 

Dlaczego wynajmujemy mieszkania? Nie zawsze chodzi o pieniądze

Brak środków na zakup własnego M niekoniecznie jest jedynym ważnym powodem do wynajmu mieszkania. Eksperci z portalu GetHome.pl przyglądają się ciekawej ankiecie przeprowadzanej przez NBP. Wnioski są interesujące. 

REKLAMA