REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ergonomiczne biuro w budownictwie modułowym

REKLAMA

Do "Nowoczesnych biur" śmiało możemy zaliczyć biura aranżowane w budownictwie modułowym. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, można je np. w dowolnym momencie rozbudować i zmienić jego konfigurację.

Czy takie biuro można stworzyć w krótkim czasie i w niemal każdym dostępnym miejscu?

Warunki pracy mają istotny wpływ na optymalne spożytkowanie umiejętności i potencjału pracowników. Wymaga to nie tylko ergonomicznych mebli i wyposażenia stanowiska pracy czy właściwego oświetlenia. Warto też zadbać o przyjemne dla oka wykończenie wnętrz, jasne kolory ścian i sufitów oraz ustawienie roślin doniczkowych. Równie istotna jest organizacja przestrzeni i konfiguracja pomieszczeń. Jak w krótkim czasie stworzyć zatrudnionym osobom odpowiednie warunki pracy?

Naprzeciw takim potrzebom wychodzi budownictwo modułowe, które pozwala wznieść nowe biuro szybko i po rozsądnych kosztach, utrzymując przy tym wysokie standardy oraz spełniając wszystkie normy budowlane. Dodatkowo, biura modułowego nie trzeba kupować – wystarczy je wynająć na odpowiedni czas, nie obciążając bilansu firmy środkami trwałymi. Krótki czas realizacji budowy zapewnia flota Touax, licząca ponad 10 000 modułów wyjaśnia Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny firmy Touax Sp. z o.o., ekspert w budownictwie modułowym.

Technologia modułowa pozwala na wykorzystanie istniejących konstrukcji lub ich szybką produkcję w fabryce, a następnie przewiezienie gotowych elementów na miejsce budowy. Dzięki temu – w przypadku wynajmu – proces stawiania budynków modułowych trwa zaledwie kilkanaście dni, a przy zakupie – najwyżej kilka tygodni. Powstałe w ten sposób budynki spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i podlegają tym samym przepisom, co tradycyjne biura. Jedyną różnicą jest fakt, że ściany wznoszone są z gotowych elementów, które można następnie wykończyć zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Wizualną atrakcyjność budynku i jego pomieszczeń mogą podkreślić przeszklenia wewnętrzne i zewnętrzne, a także różnorodne typy elewacji, które klienci znajdą w ofercie Touax. Ta szeroka oferta poziomu wykończenia zdecydowanie wyróżnia nas na rynku. Dzięki dużym oknom do biura wpada naturalne światło, przy którym pracuje się łatwiej i przyjemniej. Podłogi mogą być wykończone w dowolny, wskazany przez klienta, sposób: wykładziną, panelami i drewnem. W modułowym budynku działa sprawny system klimatyzacji i wentylacji, a na życzenie nabywcy instalujemy sieć komputerową, system wykrywania pożarów czy kontrolę dostępu podkreśla Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny firmy Touax Sp. z o.o.

Biuro modułowe wyglądem, standardem czy funkcjonalnością w żaden sposób nie musi odbiegać od biur w zwykłych budynkach – wystarczy je odpowiednio wykończyć. Przy właściwej konserwacji jest to rozwiązanie na lata, porównywalne z okresem użytkowania budynków stawianych tradycyjnymi metodami. Dodatkowym atutem biur modułowych jest elastyczność ich aranżacji. Elementy technologii Touax pozwalają na wprowadzenie szybkich i szerokich zmian, zarówno w przypadku powiększenia powierzchni na określony czas, dobudowy piętra lub schodów, zmiany elewacji w związku z rebrandingiem czy przeniesienia biura na sąsiednią działkę. Moduły stanowią więc doskonałą alternatywę dla każdego rodzaju budownictwa.

Zobacz także:  Jak zaprojektować biuro dla freelancera?

Zobacz także:  Jak bardzo istotne jest oświetlenie w miejscu pracy?

Zobacz także:   Hałas w open space – jak sobie z nim radzić?

Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny firmy Touax Sp. z o.o.

REKLAMA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

REKLAMA

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

REKLAMA