REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ergonomiczne biuro w budownictwie modułowym

REKLAMA

Do "Nowoczesnych biur" śmiało możemy zaliczyć biura aranżowane w budownictwie modułowym. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, można je np. w dowolnym momencie rozbudować i zmienić jego konfigurację.

Czy takie biuro można stworzyć w krótkim czasie i w niemal każdym dostępnym miejscu?

Warunki pracy mają istotny wpływ na optymalne spożytkowanie umiejętności i potencjału pracowników. Wymaga to nie tylko ergonomicznych mebli i wyposażenia stanowiska pracy czy właściwego oświetlenia. Warto też zadbać o przyjemne dla oka wykończenie wnętrz, jasne kolory ścian i sufitów oraz ustawienie roślin doniczkowych. Równie istotna jest organizacja przestrzeni i konfiguracja pomieszczeń. Jak w krótkim czasie stworzyć zatrudnionym osobom odpowiednie warunki pracy?

Naprzeciw takim potrzebom wychodzi budownictwo modułowe, które pozwala wznieść nowe biuro szybko i po rozsądnych kosztach, utrzymując przy tym wysokie standardy oraz spełniając wszystkie normy budowlane. Dodatkowo, biura modułowego nie trzeba kupować – wystarczy je wynająć na odpowiedni czas, nie obciążając bilansu firmy środkami trwałymi. Krótki czas realizacji budowy zapewnia flota Touax, licząca ponad 10 000 modułów wyjaśnia Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny firmy Touax Sp. z o.o., ekspert w budownictwie modułowym.

Technologia modułowa pozwala na wykorzystanie istniejących konstrukcji lub ich szybką produkcję w fabryce, a następnie przewiezienie gotowych elementów na miejsce budowy. Dzięki temu – w przypadku wynajmu – proces stawiania budynków modułowych trwa zaledwie kilkanaście dni, a przy zakupie – najwyżej kilka tygodni. Powstałe w ten sposób budynki spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i podlegają tym samym przepisom, co tradycyjne biura. Jedyną różnicą jest fakt, że ściany wznoszone są z gotowych elementów, które można następnie wykończyć zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Wizualną atrakcyjność budynku i jego pomieszczeń mogą podkreślić przeszklenia wewnętrzne i zewnętrzne, a także różnorodne typy elewacji, które klienci znajdą w ofercie Touax. Ta szeroka oferta poziomu wykończenia zdecydowanie wyróżnia nas na rynku. Dzięki dużym oknom do biura wpada naturalne światło, przy którym pracuje się łatwiej i przyjemniej. Podłogi mogą być wykończone w dowolny, wskazany przez klienta, sposób: wykładziną, panelami i drewnem. W modułowym budynku działa sprawny system klimatyzacji i wentylacji, a na życzenie nabywcy instalujemy sieć komputerową, system wykrywania pożarów czy kontrolę dostępu podkreśla Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny firmy Touax Sp. z o.o.

Biuro modułowe wyglądem, standardem czy funkcjonalnością w żaden sposób nie musi odbiegać od biur w zwykłych budynkach – wystarczy je odpowiednio wykończyć. Przy właściwej konserwacji jest to rozwiązanie na lata, porównywalne z okresem użytkowania budynków stawianych tradycyjnymi metodami. Dodatkowym atutem biur modułowych jest elastyczność ich aranżacji. Elementy technologii Touax pozwalają na wprowadzenie szybkich i szerokich zmian, zarówno w przypadku powiększenia powierzchni na określony czas, dobudowy piętra lub schodów, zmiany elewacji w związku z rebrandingiem czy przeniesienia biura na sąsiednią działkę. Moduły stanowią więc doskonałą alternatywę dla każdego rodzaju budownictwa.

Zobacz także:  Jak zaprojektować biuro dla freelancera?

Zobacz także:  Jak bardzo istotne jest oświetlenie w miejscu pracy?

Zobacz także:   Hałas w open space – jak sobie z nim radzić?

Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny firmy Touax Sp. z o.o.

REKLAMA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA