REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy dekoracyjne oświetlenie sprawdzi się w gabinecie?

Gabriela Szuba
biurko, gabinet, wnętrza Fot. Fotolia
biurko, gabinet, wnętrza Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Oświetlenie jest niezbędnym elementem każdego biura, poza tym może też podkreślać atrakcyjne elementy aranżacji, a także być skutecznym sposobem ochrony wzroku.

Co w gabinecie warto podkreślić światłem?

Główną zasadą aranżacji oświetlenia w gabinecie, jest stworzenie kilku, niezależnych źródeł światła. Nie należy opierać się jedynie na górnym oświetleniu. Ponad to, w miejscu pracy bardzo ważną rolę odgrywa punktowe światło, skierowane na poszczególne części gabinetu. Niezbędne jest doświetlenie biurka i miejsca, w którym znajduje się komputer. Dopiero, przy tak stworzonej aranżacji, możemy pozwolić sobie na zamontowanie dodatkowego – dekoracyjnego oświetlenia. Oczywiście, również w przypadku światła, powinniśmy znać umiar. Zbyt wiele źródeł o różnych wiązkach, może przyczynić się do szybkiego zmęczenia wzroku w trakcie pracy. Dekoracyjne światło pozwala przede wszystkim podkreślić godne uwagi elementy aranżacji. Może to być wnęka z regałem pełnym książek lub podświetlenie kominka, który, w tym wypadku, jest centralną częścią wystroju.

REKLAMA

Zobacz także: Jak urządzić gabinet w domu?

Relaksująca funkcja oświetlenia

Dodatkowe źródło oświetlenia gabinetu, powinno rzucać ciepłe, niezbyt jasne światło. Często stosuje się, więc punktowe lampy z kolorową żarówką. W ten sposób możemy dodać wnętrzu ciepła i sprawić, że aranżacja stanie się bardziej wyraźna. Ponad to, dekoracyjne oświetlenie znakomicie wpływa na samopoczucie osoby przebywającej na rozświetlanej powierzchni. Ciepłe i miękkie tony światła, pozwolą nam odprężyć się, nie zaburzając koncentracji przy pracy.

Oświetlenie. Fot. www.atakdesign.pl

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak dobrać odpowiednie biurko do wnętrza?

Dodatkowe źródło światła

Jednostką oddającą moc światła potrzebną do wykonywania danych czynności, są luksy. Do ogólnego oświetlenia potrzebnych jest ich dużo mniej, niż do punktowych lampek przy biurku. W związku z tym, dekoracyjne oświetlenie powinno mieć wyważoną moc. Dzięki temu, kontrast nie jest aż tak duży, przez co skutecznie chronimy wzrok.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stal koroduje a materiały kompozytowe nie. W czym jeszcze są lepsze od tradycyjnych materiałów?

W dziedzinach takich jak inżynieria, budownictwo czy projektowanie, materiały kompozytowe zrewolucjonizowały sposób, w jaki myślimy o wytrzymałości, lekkości i trwałości konstrukcji. Te niezwykłe cechy czynią je jednymi z coraz powszechniej stosowanych materiałów, wykorzystywanych z powodzeniem w wielu branżach. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego są tak wyjątkowe? O tym poniżej.

Nieruchomości w Tajlandii kuszą niską ceną, ale jest pewien haczyk

Nieruchomości za granicą stają się coraz bardziej pożądane. To z jednej strony inwestycja, a z drugiej własne miejsce na urlop. Jednym z popularniejszych krajów do zakupu nieruchomości jest Tajlandia. 

Jakie udogodnienia cenią mieszkańcy i poszukują ich nabywcy nowych mieszkań od deweloperów

Oceniając przydatność rozwiązań funkcjonalnych stosowanych na osiedlach mieszkaniowych, Polacy na równi z zaawansowanymi innowacjami z obszaru automatyki mieszkaniowej cenią prostsze elementy poprawiające komfort codziennego życia, np. filtry zmiękczające i uzdatniające wodę czy stojaki rowerowe. Deweloperzy biorą to coraz częściej pod uwagę budując nowe osiedla.

Wsparcie na wymianę dachów z azbestem. Masz czas do 30 września 2025 r.

Rolnicy zyskają dodatkowe 6 miesięcy na wymianę pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. 

REKLAMA

Skąd deweloperzy biorą pieniądze

Jak deweloperzy finansują inwestycje mieszkaniowe? Czy korzystają ze środków własnych, finansowania bankowego czy wchodzą w partnerstwo inwestycyjne? 

Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

REKLAMA

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

REKLAMA