REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak zaprojektować sypialnię? Radzi ekspert Homebook

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Jak zaprojektować wymarzoną, funkcjonalną i modną sypialnię, w której będziemy mogli wypocząć po ciężkim dniu pracy? Jak się do tego zabrać? Na co zwracać uwagę - radzi ekspert z serwisu Homebook.

REKLAMA

Fot. KAEEL GROUP ARCHITEKCI/www.homebook.pl

REKLAMA

Każdy, kto choć raz obudził się niewyspany wie, że zdrowy, niezakłócony sen to najlepsza rekomendacja dobrze urządzonej sypialni. Nadmiar światła i hałas dobiegający z innych kondygnacji lub też z zewnątrz uniemożliwi nam zasłużony odpoczynek. Zaburzyć sen może również niewygodne łóżko, materac, poduszki, ale też źle ustawione meble czy zbyt jaskrawa kolorystyka, w której utrzymane są dodatki we wnętrzu. Ekspert z Homebook.pl wyjaśnia, dlaczego każdy z tych elementów ma znaczenie i jak, zwłaszcza latem, warto urządzić sypialnię.

„Kluczową kwestią jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Róbmy to, mając na uwadze metraż i układ pokoju, ale też jego umiejscowienie w całym planie mieszkania lub domu. Jeśli dopiero planujemy przeprowadzkę i mamy możliwość wyboru pomieszczenia, które przeznaczymy na sypialnię, warto zadać sobie pytanie, od której strony najlepiej ją urządzić. Po wschodniej będzie ona bardziej słoneczna, po zachodniej snem cieszyć będziemy się znacznie dłużej. Kolejnym krokiem do zapewnienia sobie wymarzonego odpoczynku każdej nocy, jest zakup odpowiedniego materaca. By należycie spełnił on swoją funkcję powinien być wręcz „uszyty na miarę”. Liczy się zarówno jego wielkość, twardość, jak i jakość włókien, z których jest wykonany. Warto zatem zainwestować więcej, bo ten element wyposażenia, będzie naszej wygodzie służyć przez lata.” – mówi ekspert z Homebook.pl.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. D-ZONE Beata Bielawska/zdj.Tomirri Photography Tom Kurek/www.homebook.pl

Kolejnym krokiem jest określenie charakteru dekoracji, a co za tym idzie mebli, dodatków i dominującej w pomieszczeniu kolorystyki. Osią projektu powinno być łóżko, które stanowić będzie wyznacznik stylu dla całego wnętrza.

„Łóżko, a dokładnie jego rama może być wykonana z metalu lub drewna. To wersja klasyczna. Bardziej niestandardowe są modele z zagłówkiem, który obudowany jest np. materiałem o wytłaczanej lub gładkiej fakturze. Opcji do wyboru jest wiele. Jeśli chcemy, by było oryginalnie sięgnijmy po odważniejsze i bardziej niekonwencjonalne zestawienia. Bawiąc się aranżacją wnętrz zachowajmy jednak umiar, zwłaszcza w przypadku doboru kolorystyki. Latem wykorzystajmy sprzyjającą aurę i dosłownie wpuśćmy słońce do wnętrza. W tym celu zdecydujmy się na jaśniejszą paletę barw, urozmaiconą jednym lub dwoma kolorami. Efektownie prezentować będą się zwłaszcza lekkie, półprzeźroczyste zasłony wykonane ze zwiewnych materiałów. Zwolennicy bardziej nowoczesnego, nowatorskiego stylu mogą oczywiście zdecydować się na wersję „dark room”, ale wtedy należy zadbać o odpowiednie oświetlenie, które stworzy intymny, przytulny nastrój. W pomieszczeniach pozbawionych klimatyzacji dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie rolet typu „blackout”, które rozwijane są tylko w razie potrzeby. Doskonale zacienią pokój, pozwalając nawet w środku dnia na przyjemną sjestę i wytchnienie od intensywnego słońca.” – wskazuje ekspert z Homebook.pl i podkreśla uniwersalną zasadę, którą warto się kierować przy urządzaniu domowej sypialni – „Nie zastawiajmy pokoju niepotrzebnymi meblami. Jeśli mamy odpowiednie warunki lokalowe to nie róbmy tam biura czy mini salonu z salą kinową. Ograniczmy się do podręcznego stolika ustawionego przy łóżku i szafy na ubrania lub toaletki. Subtelną i gustowną ozdobą może być wazon ze świeżymi kwiatami, fantazyjna lampa czy ciekawe grafiki na ścianie lub też bardzo modne w tym sezonie trójwymiarowe panele dekoracyjne. Pamiętajmy, że w umiejętnie zagospodarowanym pomieszczeniu przepływ świeżego powietrza będzie znacznie lepszy. Nic też nie będzie nas niepotrzebnie absorbować, odciągając uwagę od snu.”

Fot. Safranow/www.homebook.pl

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu. Służyć ma wyciszeniu i odpoczynkowi. Znaczenie ma zatem sposób, w jaki pokój ten został zaaranżowany. Poczynając od wyboru materiałów wykończeniowych i ich wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie, aż po kwestie estetyczne, które również będą oddziaływać na nas sprzyjając lub też przeciwnie, uniemożliwiając odprężenie. Warto zatem zaprowadzić nowe porządki w domowej sypialni. Udekorujmy ją w zgodzie z naszymi upodobaniami, ale też korzystajmy z ciekawych rozwiązań aranżacyjnych. Bogatą bazę inspiracji dostarczy nam portal Homebook.pl. Znajdziemy tam zarówno przykłady gotowych projektów, adresy sklepów z efektownymi materiałami wykończeniowymi i dodatkami, ale też wykaz pracowni architektonicznych, z których usług możemy skorzystać przy urządzaniu własnej, wręcz wyśnionej sypialni.

Zobacz także: Designerskie wezgłowie w sypialni. Inspiracje

Zobacz także:Sypialnia w szarościach. DUŻO ZDJĘĆ

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA