REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak zaprojektować sypialnię? Radzi ekspert Homebook

REKLAMA

Jak zaprojektować wymarzoną, funkcjonalną i modną sypialnię, w której będziemy mogli wypocząć po ciężkim dniu pracy? Jak się do tego zabrać? Na co zwracać uwagę - radzi ekspert z serwisu Homebook.

REKLAMA

Fot. KAEEL GROUP ARCHITEKCI/www.homebook.pl

REKLAMA

Każdy, kto choć raz obudził się niewyspany wie, że zdrowy, niezakłócony sen to najlepsza rekomendacja dobrze urządzonej sypialni. Nadmiar światła i hałas dobiegający z innych kondygnacji lub też z zewnątrz uniemożliwi nam zasłużony odpoczynek. Zaburzyć sen może również niewygodne łóżko, materac, poduszki, ale też źle ustawione meble czy zbyt jaskrawa kolorystyka, w której utrzymane są dodatki we wnętrzu. Ekspert z Homebook.pl wyjaśnia, dlaczego każdy z tych elementów ma znaczenie i jak, zwłaszcza latem, warto urządzić sypialnię.

„Kluczową kwestią jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Róbmy to, mając na uwadze metraż i układ pokoju, ale też jego umiejscowienie w całym planie mieszkania lub domu. Jeśli dopiero planujemy przeprowadzkę i mamy możliwość wyboru pomieszczenia, które przeznaczymy na sypialnię, warto zadać sobie pytanie, od której strony najlepiej ją urządzić. Po wschodniej będzie ona bardziej słoneczna, po zachodniej snem cieszyć będziemy się znacznie dłużej. Kolejnym krokiem do zapewnienia sobie wymarzonego odpoczynku każdej nocy, jest zakup odpowiedniego materaca. By należycie spełnił on swoją funkcję powinien być wręcz „uszyty na miarę”. Liczy się zarówno jego wielkość, twardość, jak i jakość włókien, z których jest wykonany. Warto zatem zainwestować więcej, bo ten element wyposażenia, będzie naszej wygodzie służyć przez lata.” – mówi ekspert z Homebook.pl.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. D-ZONE Beata Bielawska/zdj.Tomirri Photography Tom Kurek/www.homebook.pl

Kolejnym krokiem jest określenie charakteru dekoracji, a co za tym idzie mebli, dodatków i dominującej w pomieszczeniu kolorystyki. Osią projektu powinno być łóżko, które stanowić będzie wyznacznik stylu dla całego wnętrza.

„Łóżko, a dokładnie jego rama może być wykonana z metalu lub drewna. To wersja klasyczna. Bardziej niestandardowe są modele z zagłówkiem, który obudowany jest np. materiałem o wytłaczanej lub gładkiej fakturze. Opcji do wyboru jest wiele. Jeśli chcemy, by było oryginalnie sięgnijmy po odważniejsze i bardziej niekonwencjonalne zestawienia. Bawiąc się aranżacją wnętrz zachowajmy jednak umiar, zwłaszcza w przypadku doboru kolorystyki. Latem wykorzystajmy sprzyjającą aurę i dosłownie wpuśćmy słońce do wnętrza. W tym celu zdecydujmy się na jaśniejszą paletę barw, urozmaiconą jednym lub dwoma kolorami. Efektownie prezentować będą się zwłaszcza lekkie, półprzeźroczyste zasłony wykonane ze zwiewnych materiałów. Zwolennicy bardziej nowoczesnego, nowatorskiego stylu mogą oczywiście zdecydować się na wersję „dark room”, ale wtedy należy zadbać o odpowiednie oświetlenie, które stworzy intymny, przytulny nastrój. W pomieszczeniach pozbawionych klimatyzacji dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie rolet typu „blackout”, które rozwijane są tylko w razie potrzeby. Doskonale zacienią pokój, pozwalając nawet w środku dnia na przyjemną sjestę i wytchnienie od intensywnego słońca.” – wskazuje ekspert z Homebook.pl i podkreśla uniwersalną zasadę, którą warto się kierować przy urządzaniu domowej sypialni – „Nie zastawiajmy pokoju niepotrzebnymi meblami. Jeśli mamy odpowiednie warunki lokalowe to nie róbmy tam biura czy mini salonu z salą kinową. Ograniczmy się do podręcznego stolika ustawionego przy łóżku i szafy na ubrania lub toaletki. Subtelną i gustowną ozdobą może być wazon ze świeżymi kwiatami, fantazyjna lampa czy ciekawe grafiki na ścianie lub też bardzo modne w tym sezonie trójwymiarowe panele dekoracyjne. Pamiętajmy, że w umiejętnie zagospodarowanym pomieszczeniu przepływ świeżego powietrza będzie znacznie lepszy. Nic też nie będzie nas niepotrzebnie absorbować, odciągając uwagę od snu.”

Fot. Safranow/www.homebook.pl

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu. Służyć ma wyciszeniu i odpoczynkowi. Znaczenie ma zatem sposób, w jaki pokój ten został zaaranżowany. Poczynając od wyboru materiałów wykończeniowych i ich wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie, aż po kwestie estetyczne, które również będą oddziaływać na nas sprzyjając lub też przeciwnie, uniemożliwiając odprężenie. Warto zatem zaprowadzić nowe porządki w domowej sypialni. Udekorujmy ją w zgodzie z naszymi upodobaniami, ale też korzystajmy z ciekawych rozwiązań aranżacyjnych. Bogatą bazę inspiracji dostarczy nam portal Homebook.pl. Znajdziemy tam zarówno przykłady gotowych projektów, adresy sklepów z efektownymi materiałami wykończeniowymi i dodatkami, ale też wykaz pracowni architektonicznych, z których usług możemy skorzystać przy urządzaniu własnej, wręcz wyśnionej sypialni.

Zobacz także: Designerskie wezgłowie w sypialni. Inspiracje

Zobacz także:Sypialnia w szarościach. DUŻO ZDJĘĆ

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA