REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Podział mieszkania na strefy z wykorzystaniem drzwi przesuwnyuch

REKLAMA

Jednym ze sposobów podzielenia mieszkania na strefy jest zastosowanie drzwi przesuwnych. Z ich pomocą można tak podzielić przestrzeń, z jednoczesnym zachowaniem estetyki i funkcjionalności.

Małe mieszkanie z potencjałem 

Nawet małe mieszkanie kryje w sobie potencjał. Nieraz wystarczające będzie umiejętne rozplanowanie przestrzeni za pomocą stosunkowo niedrogich, lecz funkcjonalnych, dodatkowych elementów, jak odpowiednio ulokowana szafa, regał lub parawan. W innych natomiast bardziej zaawansowane podziały przestrzeni, jak ścianki działowe, drzwi podwieszane lub przesuwne, które zadbają jako odpowiednią scenografię naszego mieszkania.

REKLAMA

REKLAMA

Nawet przy aranżacji wnętrz niewielkiego mieszkania, aby na co dzień czuć się komfortowo  przede wszystkim warto pamiętać o podziale strefowym. W mieszkaniu powinna znajdować się strefa dzienna (salon), nocna (sypialnia) oraz miejsce na kuchnię, także w zależności od możliwości przestrzennych - jadalnia informuje Monika Szczęsny, projektantka firmy Komandor.

Przy aranżacji wnętrza nie powinniśmy zapominać o względach estetycznych, ale także o praktycznym aspekcie poszczególnych stref, które powinny się sprawdzić podczas codziennej eksploatacji.

Drzwi przesuwne – rozwiązanie nie tylko do szafy

Choć systemy drzwi przesuwnych przede wszystkim utożsamiane są z zabudową szaf oraz garderób, nie jest to ich jedyna funkcja – informuje Katarzyna Drabik specjalista z firmy Komandor. – Tego typu rozwiązanie doskonale sprowadzi się również w niestandardowych aranżacjach. Przykładowo w aranżacji podziału przestrzeni kuchenno-jadalnianej, salonowo-sypialnianej, czy sypialniano-garderobianej oraz wielu innych – dodaje Szczęsny z Komandor.

Tego typu rozwiązanie, jest na tyle praktyczne, że nie zabiera dodatkowej przestrzeni ale i stylowe, gdyż wybór materiałów, z których mogą być wykonane drzwi jest niemal nieograniczony. Teoretycznie ciężkie drzwi bez problemu płynnie przesuwają się po systemach prowadnic górnych i (opcjonalnie) dolnych.  Sporym atutem tego typu rozwiązań, jest również fakt, że ich szerokość jest stosunkowo niewielka, wiec nie zajmują dodatkowej przestrzeni.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podział otwartej przestrzeni

REKLAMA

Jeśli nasza kuchnia ma charakter otwarty, ale jednocześnie chcemy zachować podział przestrzeni między kuchnią a jadalnią, warto przemyśleć opcję jej funkcjonalnego podziału. W tym przypadku sprawdzą się drzwi podwieszane lub przesuwne. Dzięki nim możemy podzielić jedno większe pomieszczenie na dwa mniejsze z określonymi funkcjami. Skutkiem czego, będzie odpowiednie dostosowanie przestrzeni w zależności od sytuacji. Po otwarciu drzwi kuchnia może stanowić cześć większej całości tj. tworzyć kuchnię otwartą połączoną z salonem, lub z drugiej strony stworzyć osobne, zamknięte pomieszczenie odpowiednie podczas przygotowywania posiłków.

Drzwi podwieszane są idealne, jeśli chodzi o możliwości oddzielenia dwóch pomieszczeń przy jednoczesnym zachowaniu wygodnego przejścia między nimi.  Ich system nie wymaga montowania prowadnicy dolnej, a zatem nie ingerujemy w strukturę podłogi i jej jednolity wygląd. Tego rodzaju rozwiązanie jest dobrym sposobem aranżacji wnętrz, umożliwiającym powiększanie lub zmniejszanie przestrzeni – komentuje Katarzyna Drabik z firmy Komandor.

Drzwi oddzielające sypialnie i salon, czy kuchnie i jadalnie mogą być z jednej strony wypełnione płytą, a z drugiej lacobelem, czyli specjalnym rodzaj szkła pokrytego lakierem w różnorodnych kolorach.  Z drugiej strony wypełnienie może być jednolite, ale jednocześnie oryginalne, przykładowo może być to lustro, które optycznie powiększy dzieloną przestrzeń. Zastosowanie szyby mlecznej (zastosowana przykładowo w oddzieleniu przestrzeni kuchenno-spiżarniane.) pozwoli mieć kontrolę nad zawartością spiżarni, a jednocześnie ukryć możliwy nieporządek przed oczyma gości. Kolejną opcją jest wybranie drzwi wyglądem przypominających harmonijkę, które można w każdej chwili złożyć, aby nie zajmowały miejsca. Jest to doskonałe wyjście dla osób lubiących komfort, ład i wygodę.

Wydzielone strefy

W każdym mieszkaniu musi się również znaleźć miejsce, w którym możemy odpoczywać, spędzać czas z rodziną lub przyjmować gości. Zaszczyt ten przypada zazwyczaj salonowi. Przestrzeń ta powinna być przestronna, a zarazem przytulna.

Jeśli salon jest połączony z holem lub innym pokojem, możemy sprawić, że główny pokój będzie pełnił nowe funkcję. W połączeniu z jadalnią stworzy miejsce otwarte dla gości, a przypadku połączenia z korytarzem ułatwi łatwe poruszanie się głównymi przejściami – informuje Monika Szczęsny, projektantka firmy Komandor.

W niektórych przypadkach sprawdzi się również oddzielenie stref stylowym regałem z książkami, a nawet oryginalnym parawanem. Takie rozwiązanie ma wiele zalet ze względu na budowę. Składa się z kilku połączonych ze sobą części, dzięki czemu można go składać, a co najważniejsze – bardzo łatwo można go przenieść w inne miejsce. Producenci oferuję ogromny wybór tego typu akcesoriów.

Wiele osób marzy o oddzielnej garderobie. Nie w każdym mieszkaniu jednak jest to możliwe ze względu na ograniczoną przestrzeń. Zdarza się jedna, że wystarczy oddzielić przestrzeń, w którym znajdują się ubrania, od miejsca, w którym śpimy. W tym przypadku najbardziej praktyczne byłoby oddzielenie tych dwóch obszarów szafą, bądź regałem, gdzie znajdują się nasze ubrania.

Zobacz także: Jak niewielkim kosztem można zmienić wystrój mieszkania?

Zobacz także: Zrób to sam: stolik śniadaniowy

Źródło: Komandor

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA