REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Sypialnia pod skosami – rzecz o łóżkach japońskich

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
BEDS. pl
Łóżko w japońskim stylu. Fot. Beds.pl
Łóżko w japońskim stylu. Fot. Beds.pl
Beds.pl

REKLAMA

REKLAMA

Właściciele jednorodzinnych domów piętrowych oraz mieszkań z zaadaptowanym strychem borykają się z problemem obniżonych sufitów i skosów. Problem ten jednak można przekształcić w atut pomieszczenia. Najczęściej „na górze” znajdują się sypialnie. Skosy, o których mowa wcale nie muszą ograniczać sypialnianej przestrzeni. Wręcz przeciwnie, otwierają nam morze pomysłów dotyczące jej aranżacji.

REKLAMA

Łóżko japońskie. Fot. Beds.pl

Pewne jest jedno. Przy ścianie, przy której znajduje się obniżony sufit, nie możemy ustawić ani szafy, ani wyższej komody. Wybór łóżka także stawia pewne ograniczenia i nie jest prosty. Nie wszystkie meble do spania nadają się do tego, aby stanąć w tym miejscu. Tradycyjne, wysokie łóżka z pewnością nie są tymi odpowiednimi. Jednak producenci mebli, znając potrzeby klientów stworzyli łóżka, które są niższe niż te standardowe, a co za tym idzie idealnie nadają się na meble, które mogą stanąć pod obniżonym sufitem.

Zobacz też:  Sypialnia w kolorze niebieskim

Mebel jak z kraju kwitnącej wiśni

Łóżka japońskie, tak w nomenklaturze salonów meblarskich nazywają się meble do spania, których wysokość jest niższa od tej, spotykanej tradycyjnie. Modele te zyskują coraz więcej zwolenników, którzy doceniają wysoki komfort ich użytkowania. Nowoczesny design, jest tym, co przede wszystkim cechuje owe łóżka. Sen na takim łóżku, które dodatkowo wykonane będzie z naturalnego drewna to prawdziwa przyjemność. Dzięki temu, że wysokość mebla nie jest zbyt duża, unikniemy niechcianego i niezbyt miłego w skutkach „kontaktu” z sufitem. Nie będziemy czuć się także skrępowani, mając tuż przy głowie sufit.  Natomiast spore rozmiary takich mebli dają niezwykły komfort i sprawiają, że sen na nich jest wyjątkową przyjemnością.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Łóżko japońskie. Fot. Beds.pl

Niskie wersje łóżek mają zagorzałych zwolenników oraz przeciwników, którzy są nimi dopóty, dopóki sami, na własnej skórze nie przekonają się, jak wygodne są łóżka japońskie. Niestety modele japońskie mebli do spania to łóżka, które niosą za sobą pewne ograniczenia. Stanowczo odradzamy je osobom w sile wieku, którym wstawanie z niskiego mebla będzie sprawiało kłopoty. Łóżka japońskie nie sprawdzą się ponadto w sypialniach o niewielkim metrażu. Jeśli natomiast dysponujemy alkową o dość dużych wymiarach to są one dla nas idealne. Dodatkowo, jeśli sypialnia znajduje się w pomieszczeniu ze skosami, na poddaszu to dzięki ustawieniu w niej niższego niż standardowe mebla do spania uzyskamy efekt, który nie będzie przytłaczał.

Zobacz też: Sypialnia w białym kolorze - inspiracje. Dużo zdjęć

Według ogólnie przyjętej zasady im bliżej ziemi się śpi tym lepiej, jednak należy unikać bezpośredniego kontaktu materaca, na którym śpimy z podłogą. Jemu należy zapewnić odpowiednią wentylację.  Tę gwarantuje odpowiednio dobrany stelaż spoczywający na ramie łóżka, który umożliwia swobodny przepływ powietrza.

Łóżko japońskie. Fot. Beds.pl

Oprawa łóżek japońskich

Meble do spania o japońskiej stylistyce charakteryzuje piękny design, jednak jest on bardzo wymagający. Wymaga wyjątkowej oprawy, która podkreśli niecodzienny wygląd łóżka. Ustawienie obok nich pasujących szafek nocnych, które na przykład wiesza się na ramie to doskonałe uzupełnienie całości. Na uznanie zasługują także niskie meble z niestandardowymi elementami. Na przykład takie, które nie posiadają zagłówka, a jedynie ramę łóżka lub takie, w których drewniany szczyt zastąpiony został tapicerowanym panelem ściennym.

Łóżko japońskie. Fot. Beds.pl

Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego łóżko zostanie wykonane. Obecnie najbardziej cenimy rozwiązania „w zgodzie z natura”, a do niej przybliżają nas naturalne surowce. Drewno to ekologiczne rozwiązanie, które, dodatkowo, jest gwarancją wysokiej jakości, co pozwoli cieszyć się z posiadania mebla przez długi czas.

Zobacz też: Elegancka sypialnia w stylu skandynawskim

Choć łóżka japońskie wzbudzają wśród części osób mieszane uczucia, to dla większości są meblami, jedynymi w swoim rodzaju, w których zakochują się bez reszty już przy pierwszym kontakcie. Zaaranżowanie sypialni w nowoczesnym stylu to doskonały pomysł szczególnie dla osób młodych i niebojących się wyzwań oraz dla wszystkich, którzy mieszkają w domach, a na pomieszczenie na swoją sypialnię wybrali pokój na piętrze.

Łóżko japońskie. Fot. Beds.pl

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wymeldowanie małżonka przed rozwodem

W okresie poprzedzającym rozwód, często pojawiają się pytania o status prawny wspólnego mieszkania. Jednym z najczęstszych dylematów jest to, możliwe jest wymeldowanie małżonka przed rozwodem. Klienci często mylą administracyjną czynność wymeldowania z prawem do korzystania z mieszkania czy możliwością eksmisji.

Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

REKLAMA

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

REKLAMA

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA