REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Sypialnia pod skosami – rzecz o łóżkach japońskich

BEDS. pl
Łóżko w japońskim stylu. Fot. Beds.pl
Łóżko w japońskim stylu. Fot. Beds.pl
Beds.pl

REKLAMA

REKLAMA

Właściciele jednorodzinnych domów piętrowych oraz mieszkań z zaadaptowanym strychem borykają się z problemem obniżonych sufitów i skosów. Problem ten jednak można przekształcić w atut pomieszczenia. Najczęściej „na górze” znajdują się sypialnie. Skosy, o których mowa wcale nie muszą ograniczać sypialnianej przestrzeni. Wręcz przeciwnie, otwierają nam morze pomysłów dotyczące jej aranżacji.

REKLAMA

Łóżko japońskie. Fot. Beds.pl

Pewne jest jedno. Przy ścianie, przy której znajduje się obniżony sufit, nie możemy ustawić ani szafy, ani wyższej komody. Wybór łóżka także stawia pewne ograniczenia i nie jest prosty. Nie wszystkie meble do spania nadają się do tego, aby stanąć w tym miejscu. Tradycyjne, wysokie łóżka z pewnością nie są tymi odpowiednimi. Jednak producenci mebli, znając potrzeby klientów stworzyli łóżka, które są niższe niż te standardowe, a co za tym idzie idealnie nadają się na meble, które mogą stanąć pod obniżonym sufitem.

Zobacz też:  Sypialnia w kolorze niebieskim

Mebel jak z kraju kwitnącej wiśni

Łóżka japońskie, tak w nomenklaturze salonów meblarskich nazywają się meble do spania, których wysokość jest niższa od tej, spotykanej tradycyjnie. Modele te zyskują coraz więcej zwolenników, którzy doceniają wysoki komfort ich użytkowania. Nowoczesny design, jest tym, co przede wszystkim cechuje owe łóżka. Sen na takim łóżku, które dodatkowo wykonane będzie z naturalnego drewna to prawdziwa przyjemność. Dzięki temu, że wysokość mebla nie jest zbyt duża, unikniemy niechcianego i niezbyt miłego w skutkach „kontaktu” z sufitem. Nie będziemy czuć się także skrępowani, mając tuż przy głowie sufit.  Natomiast spore rozmiary takich mebli dają niezwykły komfort i sprawiają, że sen na nich jest wyjątkową przyjemnością.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Łóżko japońskie. Fot. Beds.pl

Niskie wersje łóżek mają zagorzałych zwolenników oraz przeciwników, którzy są nimi dopóty, dopóki sami, na własnej skórze nie przekonają się, jak wygodne są łóżka japońskie. Niestety modele japońskie mebli do spania to łóżka, które niosą za sobą pewne ograniczenia. Stanowczo odradzamy je osobom w sile wieku, którym wstawanie z niskiego mebla będzie sprawiało kłopoty. Łóżka japońskie nie sprawdzą się ponadto w sypialniach o niewielkim metrażu. Jeśli natomiast dysponujemy alkową o dość dużych wymiarach to są one dla nas idealne. Dodatkowo, jeśli sypialnia znajduje się w pomieszczeniu ze skosami, na poddaszu to dzięki ustawieniu w niej niższego niż standardowe mebla do spania uzyskamy efekt, który nie będzie przytłaczał.

Zobacz też: Sypialnia w białym kolorze - inspiracje. Dużo zdjęć

Według ogólnie przyjętej zasady im bliżej ziemi się śpi tym lepiej, jednak należy unikać bezpośredniego kontaktu materaca, na którym śpimy z podłogą. Jemu należy zapewnić odpowiednią wentylację.  Tę gwarantuje odpowiednio dobrany stelaż spoczywający na ramie łóżka, który umożliwia swobodny przepływ powietrza.

Łóżko japońskie. Fot. Beds.pl

Oprawa łóżek japońskich

Meble do spania o japońskiej stylistyce charakteryzuje piękny design, jednak jest on bardzo wymagający. Wymaga wyjątkowej oprawy, która podkreśli niecodzienny wygląd łóżka. Ustawienie obok nich pasujących szafek nocnych, które na przykład wiesza się na ramie to doskonałe uzupełnienie całości. Na uznanie zasługują także niskie meble z niestandardowymi elementami. Na przykład takie, które nie posiadają zagłówka, a jedynie ramę łóżka lub takie, w których drewniany szczyt zastąpiony został tapicerowanym panelem ściennym.

Łóżko japońskie. Fot. Beds.pl

Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego łóżko zostanie wykonane. Obecnie najbardziej cenimy rozwiązania „w zgodzie z natura”, a do niej przybliżają nas naturalne surowce. Drewno to ekologiczne rozwiązanie, które, dodatkowo, jest gwarancją wysokiej jakości, co pozwoli cieszyć się z posiadania mebla przez długi czas.

Zobacz też: Elegancka sypialnia w stylu skandynawskim

Choć łóżka japońskie wzbudzają wśród części osób mieszane uczucia, to dla większości są meblami, jedynymi w swoim rodzaju, w których zakochują się bez reszty już przy pierwszym kontakcie. Zaaranżowanie sypialni w nowoczesnym stylu to doskonały pomysł szczególnie dla osób młodych i niebojących się wyzwań oraz dla wszystkich, którzy mieszkają w domach, a na pomieszczenie na swoją sypialnię wybrali pokój na piętrze.

Łóżko japońskie. Fot. Beds.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA