REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Łazienka na poddaszu

arch. wnętrz Kinga Śliwa
Projektowanie łazienki na poddaszu wiąże się z funkcjonalnym wykorzystaniem skosów. Dowiedz się, jak zaaranżować wnętrze Twojej łazienki, by jak najlepiej wykorzystać przestrzeń poddasza. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl
Projektowanie łazienki na poddaszu wiąże się z funkcjonalnym wykorzystaniem skosów. Dowiedz się, jak zaaranżować wnętrze Twojej łazienki, by jak najlepiej wykorzystać przestrzeń poddasza. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl

REKLAMA

REKLAMA

Projektowanie łazienki na poddaszu wiąże się z funkcjonalnym wykorzystaniem skosów. Dowiedz się, jak zaaranżować wnętrze Twojej łazienki, by jak najlepiej wykorzystać przestrzeń poddasza.

W najbliższym czasie czeka nas ostatni etap budowy domu prace wykończeniowe we wnętrzach. Pomieszczenia na piętrze mają ciekawe skosy wynikające, z formy dachu. W tej strefie domu zaplanowaliśmy z mężem naszą sypialnię i pokój córeczki. Na tej kondygnacji, mamy jeszcze dwa pokoje i niewielkie pomieszczenie na łazienkę. Znając nasze potrzeby, wiem że łazienka będzie za mała.
Marzymy o przestronnej łazience, a właściwie pokoju kąpielowym z dużą wanną i kabiną prysznicową. W tym pomieszczeniu nie powinno zabraknąć miejsca do przechowywania ręczników i szlafroków.
Zależy nam na dwóch umywalkach z blatem, jak największym lustrze i ciekawych oryginalnych meblach. Zastanawiamy się, w jaki sposób zaaranżować wnętrze pokoju kąpielowego, aby optymalnie wykorzystać walory pomieszczenia na poddaszu. W planowanym wnętrzu chciałabym wydzielić przestrzeń dla pralki oraz szafkę na środki czystości, nie tracąc walorów estetycznych. Prosiłabym o podpowiedź, jak pogodzić wygodę i funkcjonalność z elegancją w łazience na poddaszu.
Agnieszka

REKLAMA

Zobacz także: Jak szafa sprawdzi się w łazience?

W pomieszczeniach na poddaszu ograniczenie stanowią skośne płaszczyzny dachu. Planując łazienkę musimy usytuować elementy wyposażenia tak, aby ich użytkowanie było wygodne, dostosowane do warunków przestrzennych. Strefa pod skosami może być z powodzeniem przeznaczona dla wanny lub pralki. Planując miejsce dla miski ustępowej i bidetu, należy stosownie odsunąć się od ścianki kolankowej, aby zapewnić jak najwyższą przestrzeń użytkową, jednocześnie dystans umożliwia zabudowanie systemu spłukiwania.

Strefa umywalek

Lustro nad umywalką wymaga wysokiej ściany bez skosu. Rozwiązanie podwójnej umywalki na blacie oraz podręcznych szafek może wykorzystywać naturalne materiały, np. naturalny kamień i ciepłe drewno. Wówczas klimat pomieszczenia będzie przytulny, łazienka stanie się bardziej pokojem kąpielowym i relaksacyjnym, niż miejscem codziennych czynności związanych z higieną. Strefa umywalek powinna być dobrze doświetlone kinkietami z boku i z góry.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kabina prysznicowa

Ściana, przy której chcemy usytuować kabinę prysznicową, musi posiadać odpowiednią wysokość. System otwierania kabiny nie powinien kolidować ze skosem, dlatego w łazienkach na poddaszu z powodzeniem można polecać drzwi przesuwne, najlepiej ze szkła hartowanego. 

Strefa pralki i wanna

W pomieszczeniu można przewidzieć dekoracyjną ściankę działową, zasłaniającą strefę pralki. Będzie ona bardziej dekoracyjna, jeżeli wykorzystamy pustaki szklane przepuszczające światło. Wanna o wymiarach 150x150cm jest proporcjonalna do wielkości łazienki, jej miękki kształt łagodnie wyznacza łuk na podłodze, można go dekoracyjnie podkreślić oświetleniem przypodłogowym okrytym w obudowie wanny. Jednocześnie narożna forma nie utrudnia komunikacji w przestronnym wnętrzu, a jej wielkość pozwala na swobodną kąpiel. Wanna jest otoczona półeczką, dzięki czemu miejsce kąpieli jest wygodnie wysunięte na środek pomieszczenia. Półeczka może być dobrym miejscem dla usytuowania baterii wannowej.

Zobacz także: Jak dostosować łazienkę do indywidualnych potrzeb?

W pomieszczeniu łazienkowym strefa pralki jest zintegrowana z szafkami zabudowującymi skos. Może to być miejsce przechowywania zarówno kosmetyków, jak i środków czystości. Pomieszczenie łazienki, urządzone jako pokój kąpielowy, spełni swoją funkcję, jeśli obok elementów wyposażenia - pojawią się w nim podświetlone wnęki, oryginalne meble i detale dekoracyjne. Ciepła kolorystyka ścian i podłogi, akcenty świetlne i ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni mogą sprawić, że będzie to ulubione wnętrze domowników.

Kinga Śliwa
architekt wnętrz

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA