REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zasady bezpieczeństwa w Internecie – poradnik

Justyna Hek
płatność przez internet
płatność przez internet

REKLAMA

REKLAMA

Jak zachować bezpieczeństwo buszując po Internecie? W dzisiejszych czasach Internet służy nam nie tylko do przeglądania stron, lecz także do wykonywania transakcji bezgotówkowych. W takich sytuacjach bardzo istotne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Niepodawanie haseł do kont, niezapisywanie ich w przeglądarkach, kontrolowanie stanu kont na portalach społecznościowych i internetowych kont bankowych to konieczne minimum, które należy wykonywać aby korzystanie z Internetu było bezpieczne.

REKLAMA

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy posiada dostęp do Internetu. Z Internetu korzystamy w pracy, w szkole, w kawiarniach, a także w komunikacji miejskiej o ile posiadamy np. telefon z dostępem do Internetu. Urządzenia mobilne podbijają rynek – umożliwiają nam dostęp do sieci w każdym możliwym miejscu, w którym mamy zasięg telefoniczny. W takiej sytuacji bardzo ważne staje się również dbanie o bezpieczeństwo w trakcie korzystania z Internetu na każdym z posiadanych urządzeń

Skomplikowane hasło to podstawa i bezpieczeństwo

Pierwszą i podstawową zasadą, o której bezwzględnie należy pamiętać jest tworzenie skomplikowanych haseł do wszystkich kont internetowych – czy to do poczty internetowej, czy do konta bankowego, czy do portali społecznościowych. Trudne do odgadnięcia hasło uniemożliwia osobom trzecim dostanie się do naszych kont. O ile po włamaniu na nasze konto na portalu społecznościowym ktoś złośliwy może napisać wyłącznie kompromitujące komentarze, o tyle po włamaniu na konto bankowe może nas okraść ze wszystkich posiadanych pieniędzy. Pamiętajmy, że hasło zawierające nasze imię, nazwisko, imiona dzieci czy datę urodzenia jest jednym z pierwszych, które sprawdzi osoba włamująca się.

Firewall, antywirus, zabezpieczanie sieci

Należy zwracać uwagę nie tylko na zabezpieczenia w postaci haseł, lecz także na używanie dobrych programów antywirusowych, antyspamowych i antyphishingowych. Te ostatnie kontrolują przeglądane strony internetowe pod kątem wierzytelności ich certyfikatów. Jest to szczególnie istotne w trakcie korzystania ze stron, na których podajemy prywatne dane. Ważne staje się także używanie zabezpieczeń typu firewall i innych rozwiązań służących do zabezpieczania sieci. Warto również zwracać uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa, na przykład niepodłączanie do komputerów pamięci przenośnych o nieznanym pochodzeniu.

Portale społecznościowe a bezpieczeństwo w sieci

Portale społecznościowe stanowią świetne źródło informacji – dla znajomych i niestety również dla nieznajomych. W trakcie korzystania z tego typu portali powinniśmy dla własnego bezpieczeństwa nie podawać takich danych jak na przykład adres zamieszkania. Warto także zastrzec widoczność różnych informacji wyłącznie dla osób, które posiadamy w gronie znajomych, i którym chcemy te informacje udostępniać. Dzięki temu unikniemy ryzyka związanego z możliwością przejęcia konta przez hakerów. W sieci, tak jak i w innej przestrzeni, należy przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także:  Administrowanie siecią – jak sie do tego zabrać?

Zobacz także:  Drukarka do biura. Jaką drukarkę wybrać?

Zobacz także:  Inteligentny system połączeń alarmowych w telefonie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek nieruchomości w Polsce – jakie zmiany czekają nas w IV kwartale 2024 roku? [ANALIZA]

Rynek nieruchomości w Polsce. Trwa ostatni kwartał 2024 r. Czy możemy się jeszcze spodziewać zmian dotyczących cen transakcyjnych mieszkań? A co z rynkiem najmu? Jakie czynniki wpływają na wzrost, a jakie na zahamowanie cen? 

To może być idealny moment na zakup mieszkania z rynku wtórnego

Jakie są prognozy dla mieszkań z rynku wtórnego do końca 2024 r.? Czy jest jeszcze szansa na zakup atrakcyjnej cenowo i lokalizacyjnie nieruchomości? Badanie przeprowadził portal Nieruchomosci-online.pl. 

Jak wygląda rzeczywistość mieszkaniowa w największych miastach w Polsce?

Światowy Dzień Miast to dobra okazja, żeby sprawdzić, czy poprawa standardu mieszkań w Polsce jest widoczna we wszystkich, czy tylko w niektórych największych miastach w Polsce.

Prawo do dzierżawy działki po śmierci działkowicza

Osoby bliskie po śmierci działkowca mogą przejąć jego prawo do dzierżawy gruntu w ROD. Wyjaśniamy, jak wygląda taka procedura, bo działkowe dzierżawy są cenne.

REKLAMA

Korzystne opodatkowanie garaży po zmianach w podatku od nieruchomości. Jak skorzystać w 2025 roku?

Zmiany w podatku od nieruchomości, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., co do zasady nie należą do korzystnych. Niemniej są wśród nich i takie, które można ocenić pozytywnie, jak np. opodatkowanie garaży w budynku mieszkalnym. Należy jednak pamiętać, że na dzień niniejszej publikacji (25 października 2024 r.), ustawa nowelizująca nie została jeszcze uchwalona.

Niektóre miasta wybudowały mniej mieszkań czynszowych niż przeznaczyły do rozbiórki!

Zasoby mieszkaniowe wielu gmin się kurczą. A to oznacza, że maleją szanse na tanie mieszkanie czynszowe, po które czekają w kolejce tysiące gospodarstw domowych. Eksperci portalu GetHome.pl zbadali, w których miastach wojewódzkich te szanse są największe.

Bez Kredytu na start, ale za to z rabatem? Jak wygląda sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Czy wstrzymanie programu Kredyt na start mocno wpłynęło na rynek mieszkaniowy? Czy klienci mogą liczyć na rabaty? Jaka jest obecnie sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Pompa ciepła plus piec na pellet lub kominek na drewno: 25%-45% oszczędności na ogrzewaniu przy takim połączeniu

Jednym z urządzeń grzewczych wybieranych, w ramach dotychczasowych edycji Programu Czyste Powietrze, jest powietrzna pompa ciepła. Mimo wielu zalet, jak każde urządzenie, ona także ma swoje minusy, które jednak łatwo wyeliminować. Wystarczy połączyć pompę ciepła, np. z kominkiem opalanym drewnem lub piecem na pellet. Wsparcie powietrznej pompy ciepła kominkiem na drewno lub piecem na pellet daje sezonową oszczędność rzędu 25-45% - ocenia Krzysztof Woźniak, specjalista ds. energii w Grupie Zdrowego Oddychania.

REKLAMA

Czy dziecko odpowie za czynszowe długi rodziców?

Młodzi lokatorzy zadłużonych mieszkań czynszowych z czasem osiągają pełnoletność. Wyjaśniamy, czy ta zmiana oznacza odpowiedzialność za dług. 

Dlaczego wynajmujemy mieszkania? Nie zawsze chodzi o pieniądze

Brak środków na zakup własnego M niekoniecznie jest jedynym ważnym powodem do wynajmu mieszkania. Eksperci z portalu GetHome.pl przyglądają się ciekawej ankiecie przeprowadzanej przez NBP. Wnioski są interesujące. 

REKLAMA