REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Meble kuchenne: gotowe czy zabudowa kuchenna? Co wybrać?

Kuchnia. Fot. Meble Artane
Kuchnia. Fot. Meble Artane
Meble Artane

REKLAMA

REKLAMA

Meble kuchenne to najważniejszy element w projektowanej kuchni. Do wyboru mamy gotowe meble kuchenne lub też zabudowę kuchenną robioną na zamówienie. Oba rozwiązania mają zarówno swoje zalety jak i wady. zobacz, które rozwiązanie będzie najlepsze.

Kuchnia to miejsce szczególne. Miejsce, w którym spotyka się cała rodzina i goście z którymi chcemy cieszyć się wspólnie przygotowanymi potrawami. Dlatego też wystrój i funkcjonalność kuchni mają znaczenie i zanim zdecydujemy się na zakup gotowych mebli kuchennych zastanówmy się nad indywidualną aranżacją wnętrza tego pomieszczenia.

REKLAMA

Zabudowa kuchenna. Fot. Meble Artane

Zobacz także: Kuchnia: meble kuchenne - przykładowe aranżacje

Kuchnia gotowa

Producenci gotowych mebli fabrycznych oferują klientom zestawy szafek w modułach, które można dopasować do własnych potrzeb i upodobań. Wybór jest ograniczony, jednak walorami takiego rozwiązania są przyznane certyfikaty, krótszy niż w przypadku mebli na zamówienie czas montażu od momentu zakupu i przede wszystkim cena. Niestety, częstą wadą mebli seryjnych jest gorsza jakość materiałów czy wykonania i brak możliwości ich adaptacji do każdego pomieszczenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wybieramy meble do kuchni

REKLAMA

Zanim podejmiemy decyzję o aranżacji wnętrza kuchennego warto zastanowić się nad zamówieniem kuchni wykonanej zamówienie. Szafki mogą mieć dowolny kształt i wymiar, a klient może sam wybrać kolor frontów i materiał z jakiego meble będą wykonane. Bogatsza oferta w tym przypadku dotyczy także systemów wyposażenia wewnętrznego szafek czy szuflad kuchennych. Meble na zamówienie to także rozwiązanie, które sprawdzi się w nietypowych pomieszczeniach lub gdy postawiliśmy na oryginalną aranżację kuchni. W takim wypadku należy w pierwszej kolejności zamówić projekt mebli, a potem zdecydować się na wybór odpowiedniego sprzętu AGD.

Meble wykonane na zamówienie to idealne rozwiązanie w pomieszczeniach nietypowych, na przykład w mieszkaniach na poddaszach, w których skosy ograniczają powierzchnię użytkową. W takim przypadku naszym klientom rekomendujemy niską zabudowę z głębokimi szafkami. W tego typu pomieszczeniach bardzo trudno byłoby skorzystać z gotowych na rynku rozwiązań. Podobnie jest w przypadku kuchni połączonych z salonem – polecamy wtedy nisko zabudowane szafki , których nie widać z salonu. mówi Artur Krasuski z Meble Artane, firmy która ostatnio zdecydowała się na poszerzenie oferty o sprzedaż mebli kuchennych na zamówienie.

Meble kuchenne. Fot. Meble Artane

Zobacz także: Kuchnia połączona z jadalnią - inspiracje

Meble robione na wymiar – zalety

Zaletą mebli robionych na wymiar, jak podkreślają projektanci i producenci, jest przede wszystkim dowolność w projektowaniu kuchni marzeń. Jedynym ograniczeniem jest powierzchnia oraz zasobność portfela. W ostatnich latach powodzeniem cieszą się głównie proste meble w kolorach ecru lub klasycznej bieli. Często też klienci decydują się na kuchnie w drewnie lub z frontami na wysoki połysk.

Klient, który chce, aby jego kuchnia była niepowtarzalna przychodzi do nas ze wstępnym projektem. Oczywiście projekt ten podlega licznym modyfikacjom na dalszych etapach prac, pilnujemy jednak tego, aby nie odbiegał on znacznie od pierwowzoru dodaje Artur Krasuski z Artane Meble.

Zabudowa kuchenna. Fot. Meble Artane

Najważniejszym problemem dla osób decydujących się na meble w zabudowie jest wybór odpowiedniego wykonawcy, koszt, czas realizacji (zwykle ok. 6–8 tygodni). Szczególnie czas realizacji może być zniechęcający dla osób, które chcą jak najszybciej wprowadzić się do swojego gniazdka. Na co należy zwracać uwagę decydując się na właściwą firmę? Przede wszystkim należy sprawdzić jakich używa materiałów i zapoznać się ze zrealizowanymi wcześniej projektami. Istotne jest również to, aby podpisać umowę, w której zostanie zawarty czas realizacji zlecenia, kosztorys oraz informacje dotyczące ewentualnych reklamacji. Ważne jest również, aby wykonawca współpracował z gazownikiem i hydraulikiem, którzy podczas montażu podłączą sprzęt AGD.

Zobacz także: Modne kuchnie, czyli dwukolorowe meble kuchenne

Zobacz także: Stół w jadalni - inspiracje

Zobacz także: Aneksy kuchenne - inspiracje

Źródło: Meble Artane

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ceny mieszkań 2025: Dla singla, pary, rodziny. Będzie drożej, taniej, czy bez większych zmian? [prognoza]

Ceny mieszkań w Polsce od lat stale i konsekwentnie rosną, ale ten wzrost ten nie jest równomierny. Wpływa na niego wiele czynników – niektóre z nich przewidzieć łatwo, inne trudniej. Od kilku miesięcy rynek nieruchomości cechuje stabilizacja. Czy tak będzie także w 2025 roku? Z jakimi wydatkami muszą liczyć się single, pary, a także większe rodziny, planujący zakup nowego „M” w najbliżej przyszłości i co ostatecznie może wpłynąć na te stawki? Sprawdziliśmy.

Świąteczne promocje u deweloperów. Można liczyć na duże rabaty i atrakcyjne bonusy przy zakupie mieszkania

Świąteczne promocje u deweloperów. Jakie bonusy przygotowali deweloperzy dla swoich klientów? Czy kupując mieszkanie na koniec roku można liczyć na duży rabat? Duża podaż mieszkań to szansa na atrakcyjny zakup. 

Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

REKLAMA

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA