REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Meble kuchenne: gotowe czy zabudowa kuchenna? Co wybrać?

Subskrybuj nas na Youtube
Kuchnia. Fot. Meble Artane
Kuchnia. Fot. Meble Artane
Meble Artane

REKLAMA

REKLAMA

Meble kuchenne to najważniejszy element w projektowanej kuchni. Do wyboru mamy gotowe meble kuchenne lub też zabudowę kuchenną robioną na zamówienie. Oba rozwiązania mają zarówno swoje zalety jak i wady. zobacz, które rozwiązanie będzie najlepsze.

Kuchnia to miejsce szczególne. Miejsce, w którym spotyka się cała rodzina i goście z którymi chcemy cieszyć się wspólnie przygotowanymi potrawami. Dlatego też wystrój i funkcjonalność kuchni mają znaczenie i zanim zdecydujemy się na zakup gotowych mebli kuchennych zastanówmy się nad indywidualną aranżacją wnętrza tego pomieszczenia.

REKLAMA

Zabudowa kuchenna. Fot. Meble Artane

Zobacz także: Kuchnia: meble kuchenne - przykładowe aranżacje

Kuchnia gotowa

Producenci gotowych mebli fabrycznych oferują klientom zestawy szafek w modułach, które można dopasować do własnych potrzeb i upodobań. Wybór jest ograniczony, jednak walorami takiego rozwiązania są przyznane certyfikaty, krótszy niż w przypadku mebli na zamówienie czas montażu od momentu zakupu i przede wszystkim cena. Niestety, częstą wadą mebli seryjnych jest gorsza jakość materiałów czy wykonania i brak możliwości ich adaptacji do każdego pomieszczenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wybieramy meble do kuchni

REKLAMA

Zanim podejmiemy decyzję o aranżacji wnętrza kuchennego warto zastanowić się nad zamówieniem kuchni wykonanej zamówienie. Szafki mogą mieć dowolny kształt i wymiar, a klient może sam wybrać kolor frontów i materiał z jakiego meble będą wykonane. Bogatsza oferta w tym przypadku dotyczy także systemów wyposażenia wewnętrznego szafek czy szuflad kuchennych. Meble na zamówienie to także rozwiązanie, które sprawdzi się w nietypowych pomieszczeniach lub gdy postawiliśmy na oryginalną aranżację kuchni. W takim wypadku należy w pierwszej kolejności zamówić projekt mebli, a potem zdecydować się na wybór odpowiedniego sprzętu AGD.

Meble wykonane na zamówienie to idealne rozwiązanie w pomieszczeniach nietypowych, na przykład w mieszkaniach na poddaszach, w których skosy ograniczają powierzchnię użytkową. W takim przypadku naszym klientom rekomendujemy niską zabudowę z głębokimi szafkami. W tego typu pomieszczeniach bardzo trudno byłoby skorzystać z gotowych na rynku rozwiązań. Podobnie jest w przypadku kuchni połączonych z salonem – polecamy wtedy nisko zabudowane szafki , których nie widać z salonu. mówi Artur Krasuski z Meble Artane, firmy która ostatnio zdecydowała się na poszerzenie oferty o sprzedaż mebli kuchennych na zamówienie.

Meble kuchenne. Fot. Meble Artane

Zobacz także: Kuchnia połączona z jadalnią - inspiracje

Meble robione na wymiar – zalety

Zaletą mebli robionych na wymiar, jak podkreślają projektanci i producenci, jest przede wszystkim dowolność w projektowaniu kuchni marzeń. Jedynym ograniczeniem jest powierzchnia oraz zasobność portfela. W ostatnich latach powodzeniem cieszą się głównie proste meble w kolorach ecru lub klasycznej bieli. Często też klienci decydują się na kuchnie w drewnie lub z frontami na wysoki połysk.

Klient, który chce, aby jego kuchnia była niepowtarzalna przychodzi do nas ze wstępnym projektem. Oczywiście projekt ten podlega licznym modyfikacjom na dalszych etapach prac, pilnujemy jednak tego, aby nie odbiegał on znacznie od pierwowzoru dodaje Artur Krasuski z Artane Meble.

Zabudowa kuchenna. Fot. Meble Artane

Najważniejszym problemem dla osób decydujących się na meble w zabudowie jest wybór odpowiedniego wykonawcy, koszt, czas realizacji (zwykle ok. 6–8 tygodni). Szczególnie czas realizacji może być zniechęcający dla osób, które chcą jak najszybciej wprowadzić się do swojego gniazdka. Na co należy zwracać uwagę decydując się na właściwą firmę? Przede wszystkim należy sprawdzić jakich używa materiałów i zapoznać się ze zrealizowanymi wcześniej projektami. Istotne jest również to, aby podpisać umowę, w której zostanie zawarty czas realizacji zlecenia, kosztorys oraz informacje dotyczące ewentualnych reklamacji. Ważne jest również, aby wykonawca współpracował z gazownikiem i hydraulikiem, którzy podczas montażu podłączą sprzęt AGD.

Zobacz także: Modne kuchnie, czyli dwukolorowe meble kuchenne

Zobacz także: Stół w jadalni - inspiracje

Zobacz także: Aneksy kuchenne - inspiracje

Źródło: Meble Artane

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

REKLAMA

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Inżynierowie instalacji sanitarnych odchodzą z zawodu. Przyczyną coraz mniejsze zarobki. Będą minimalne stawki?

Branża projektowania instalacji sanitarnych przeżywa kryzys, który wykracza już daleko poza typowe problemy związane z zatorami płatniczymi. Niskie marże destabilizują całe środowisko projektowe i tworzą błędne koło trudności finansowych. – Biura projektowe przyjmują zlecenia, które nie pokrywają kosztów, albo… zamykają się, a inżynierowie – zmieniają zawód – twierdzi Przemysław Tkaczuk, inżynier instalacji sanitarnych i współwłaściciel biura projektowego PM Projekt.

REKLAMA