REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Biuro w domu

 PORTA KMI POLAND
jest liderem wśród producentów skrzydeł i ościeżnic drzwiowych w Polsce.
gabinet Fot. PORTA KMI POLAND
gabinet Fot. PORTA KMI POLAND
PORTA KMI POLAND

REKLAMA

REKLAMA

Biuro w domu to duża wygoda. O dobrze urządzonym biurze marzą nie tylko freelancerzy, ale każdy kto przynosi pracę do domu. Sytuacja komplikuje się, kiedy nie dysponujemy wolnym pomieszczeniem, a do pracy możemy wydzielić jedynie wygodny kąt. Podsuwamy kilka pomysłów jak zapewnić sobie niezbędne do pracy: przestrzeń i spokój.

Właściwy wybór miejsca

REKLAMA

Wiele osób swoje stanowisko pracy umieszcza w sypialni. Nie jest to dobre rozwiązanie. Sypialnia to pomieszczenie, które powinno się nam kojarzyć z odpoczynkiem i intymnością. Z pewnością widok biurka, na którym ułożony jest stos papierów oraz tablica korkowa z listą zadań, nie będą sprzyjać wyciszeniu i relaksowi. Dodatkowo atmosfera sypialni negatywnie wpływa na naszą koncentrację, gdyż w jasny sposób kojarzy się nam ze snem, a nie z pracą.

REKLAMA

Bardzo dobrym pomieszczeniem, w którym warto ulokować swoje stanowisko pracy, jest salon. Zazwyczaj jest on większy niż pozostałe pokoje, a co za tym idzie – łatwiej wygospodarować w nim spokojny kąt na urządzenie małego biura. Nie należy jednak zapominać, że salon także służy wypoczynkowi. Dlatego w trakcie urządzania biura, nie zapominajmy o zakupie parawanu lub praktycznego regału, który pozwoli oddzielić stanowisko pracy od reszty pokoju. W ten sposób stworzymy dwa miejsca w jednym pomieszczeniu i wszyscy będą zadowoleni.

Gabinet w salonie Fot. PORTA KMI POLAND

Zobacz także: Jak oświetlić gabinet?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przyjazna i funkcjonalna aranżacja

Miejsce pracy powinno być spokojne i komfortowe, dlatego wybierając kolory, skupmy się na bieli oraz stonowanych pastelach. Barwy te w naturalny sposób działają uspokajająco, a także pozytywnie wpływają na koncentrację.

Drugim istotnym czynnikiem jest oświetlenie. W miejscu przeznaczonym na pracę nie powinniśmy oszczędzać na dobrej lampie. Odpowiednie światło wpływa na koncentrację oraz pozytywnie nastraja. Pamiętajmy także o tym, że przy dobrej lampie i właściwie dobranej żarówce nasze oczy wolniej będą się męczyć.

Oświetlenie w gabinecie Fot. PORTA KMI POLAND

Zobacz także: Czy dekoracyjne oświetlenie sprawdzi się w gabinecie?


Czas na zadbanie o nasze ciało i właściwą jego pozycję podczas pracy. – Zdecydowanie warto zadbać o zakup odpowiedniego fotela, który przede wszystkim powinien być wygodny. W tym szczególnym przypadku czynnik komfortu i użyteczności ma prawo wysunąć się daleko przed atrakcyjność wizualną. Płynnie przechodzimy do nie mniej ważnego biurka. Po pierwsze, powinno zapewniać wystarczającą przestrzeń do pracy, tak byśmy spokojnie i bez problemu byli w stanie rozłożyć narzędzia naszej pracy: książki, laptop, segregatory i co tam jeszcze mamy. Biurko podobnie jak nasz fotel musi być wygodne i funkcjonalne. Zwróćmy więc uwagę na ilość szuflad, ale przede wszystkim możliwość regulacji poziomu blatu do naszego wzrostu, tak by nie nadwerężać kręgosłupa i zapewnić ergonomiczną pozycję naszego ciała podczas pracy. Trzeci niezbędny w domowym biurze mebel to półki, które ułatwią przechowywanie dokumentów i umożliwią łatwy dostęp do wszystkiego czego będziemy potrzebować. W biurze bardziej niż w życiu codziennym warto hołdować zasadzie: porządek przede wszystkim! Porządek z pewnością ułatwi nam pracę i pozwoli zaoszczędzić czas, który tracimy przy okazji każdych niezamierzonych poszukiwań przedmiotów albo przesuwaniem ich z kąta w kąt.

Zobacz także: Jak stworzyć klimatyczną bibliotekę?

Zadbajmy o atmosferę

Ponieważ zazwyczaj spędzamy sporo czasu przy swoim stanowisku pracy, warto zadbać o szczegóły, dzięki którym będziemy odczuwać komfort i przyjemność. Ramka z ulubionym zdjęciem naszego ukochanego bliskiego bądź obrazkiem z wakacji potrafi wywołać uśmiech nawet podczas trudnego dnia. Praktycznie i dekoracyjnie zadziała także tablica korkowa lub magnetyczna. Miłośników roślin, a także tych którzy dadzą się namówić, zachęcamy do wygospodarowania na biurku miejsca na wazon lub niewielką doniczkę. Warto, bo, jak wiemy zieleń relaksuje. Dobrym pomysłem mogą okazać się również figurki z wyjazdów i inne przyjemne pamiątki. Praca nie powinna się nam kojarzyć tylko z obowiązkiem, dlatego zadbajmy, by tworzyć wokół niej możliwie przyjemną atmosferę. Nawet najmniejszy detal odgrywa tu istotną rolę.

Dodatki i gadżety w gabinecie Fot. PORTA KMI POLAND

Cisza w miejscu pracy

Miejsce pracy powinno sprzyjać koncentracji, dlatego jeśli dysponujemy wolnym pokojem na biuro, dobór drzwi powinien być dobrze przemyślany. Jeśli zależy nam na uzyskaniu dobrej izolacji akustycznej, wybierzmy drzwi wypełnione płytą wiórową i raczej bez oszklenia, które obniża parametry dźwiękoszczelności. W przypadku, gdy nasze stanowisko pracy znajduje się w salonie, warto pomyśleć o dobrym regale, który, wprawdzie nie zapewni ciszy, ale zawsze oddzieli nas od reszty pokoju i choćby w jakimś stopniu zapewni intymność i spokój.

Odpowiednie drzwi do gabinetu Fot. PORTA KMI POLAND

Zobacz także: Czy warto mieć kwiaty w biurze?

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

Ceny mieszkań w marcu 2025 r. w największych miastach w Polsce [rynek wtórny]. W których dzielnicach jest taniej, a w których drożej?

Ile kosztują mieszkania używane (tzw. rynek wtórny) w marcu 2025 r. w największych miastach Polski? W których dzielnicach tych miast jest taniej, a w których drożej? Przedstawiamy raport przygotowany przez ekspertów Rankomat.pl i Rentier.io, który obejmuje dzielnice Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Katowic, Gdańska i Gdyni. Aktualne stawki to mediany cen ofertowych i dotyczą okresu między grudniem 2024 a lutym 2025 roku. Ceny te zostały zestawione z okresem poprzednim listopad 2024 - styczeń 2025 roku.

REKLAMA

To już pewne, będzie wyższa premia za oszczędzanie na koncie mieszkaniowym, ile wyniesie

We wtorek 18.03.2025 r. rząd zdecydował o korzystniejszych niż do tej pory formach wspierania osób kupujących pierwsze mieszkanie. Pakiet korzystnych z mian dotyczy między innymi oszczędzania na Koncie Mieszkaniowym, które jest wstępem do kolejne wsparcia przy zakupie mieszkania.

Takich okazji długo nie będzie: jeśli kupować mieszkanie, to właśnie teraz, na rynku wtórnym

Coraz więcej okazji na kupno mieszkania do niższej niż rynkowa cenie. Ale tylko na rynku wtórnym i właśnie teraz. Czas na okazje szybko się skończy, a ceny używanych mieszkań znów dorównają tym u deweloperów.

REKLAMA