REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Biuro w domu

 PORTA KMI POLAND
jest liderem wśród producentów skrzydeł i ościeżnic drzwiowych w Polsce.
gabinet Fot. PORTA KMI POLAND
gabinet Fot. PORTA KMI POLAND
PORTA KMI POLAND

REKLAMA

REKLAMA

Biuro w domu to duża wygoda. O dobrze urządzonym biurze marzą nie tylko freelancerzy, ale każdy kto przynosi pracę do domu. Sytuacja komplikuje się, kiedy nie dysponujemy wolnym pomieszczeniem, a do pracy możemy wydzielić jedynie wygodny kąt. Podsuwamy kilka pomysłów jak zapewnić sobie niezbędne do pracy: przestrzeń i spokój.

Właściwy wybór miejsca

REKLAMA

Wiele osób swoje stanowisko pracy umieszcza w sypialni. Nie jest to dobre rozwiązanie. Sypialnia to pomieszczenie, które powinno się nam kojarzyć z odpoczynkiem i intymnością. Z pewnością widok biurka, na którym ułożony jest stos papierów oraz tablica korkowa z listą zadań, nie będą sprzyjać wyciszeniu i relaksowi. Dodatkowo atmosfera sypialni negatywnie wpływa na naszą koncentrację, gdyż w jasny sposób kojarzy się nam ze snem, a nie z pracą.

REKLAMA

Bardzo dobrym pomieszczeniem, w którym warto ulokować swoje stanowisko pracy, jest salon. Zazwyczaj jest on większy niż pozostałe pokoje, a co za tym idzie – łatwiej wygospodarować w nim spokojny kąt na urządzenie małego biura. Nie należy jednak zapominać, że salon także służy wypoczynkowi. Dlatego w trakcie urządzania biura, nie zapominajmy o zakupie parawanu lub praktycznego regału, który pozwoli oddzielić stanowisko pracy od reszty pokoju. W ten sposób stworzymy dwa miejsca w jednym pomieszczeniu i wszyscy będą zadowoleni.

Gabinet w salonie Fot. PORTA KMI POLAND

Zobacz także: Jak oświetlić gabinet?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przyjazna i funkcjonalna aranżacja

Miejsce pracy powinno być spokojne i komfortowe, dlatego wybierając kolory, skupmy się na bieli oraz stonowanych pastelach. Barwy te w naturalny sposób działają uspokajająco, a także pozytywnie wpływają na koncentrację.

Drugim istotnym czynnikiem jest oświetlenie. W miejscu przeznaczonym na pracę nie powinniśmy oszczędzać na dobrej lampie. Odpowiednie światło wpływa na koncentrację oraz pozytywnie nastraja. Pamiętajmy także o tym, że przy dobrej lampie i właściwie dobranej żarówce nasze oczy wolniej będą się męczyć.

Oświetlenie w gabinecie Fot. PORTA KMI POLAND

Zobacz także: Czy dekoracyjne oświetlenie sprawdzi się w gabinecie?


Czas na zadbanie o nasze ciało i właściwą jego pozycję podczas pracy. – Zdecydowanie warto zadbać o zakup odpowiedniego fotela, który przede wszystkim powinien być wygodny. W tym szczególnym przypadku czynnik komfortu i użyteczności ma prawo wysunąć się daleko przed atrakcyjność wizualną. Płynnie przechodzimy do nie mniej ważnego biurka. Po pierwsze, powinno zapewniać wystarczającą przestrzeń do pracy, tak byśmy spokojnie i bez problemu byli w stanie rozłożyć narzędzia naszej pracy: książki, laptop, segregatory i co tam jeszcze mamy. Biurko podobnie jak nasz fotel musi być wygodne i funkcjonalne. Zwróćmy więc uwagę na ilość szuflad, ale przede wszystkim możliwość regulacji poziomu blatu do naszego wzrostu, tak by nie nadwerężać kręgosłupa i zapewnić ergonomiczną pozycję naszego ciała podczas pracy. Trzeci niezbędny w domowym biurze mebel to półki, które ułatwią przechowywanie dokumentów i umożliwią łatwy dostęp do wszystkiego czego będziemy potrzebować. W biurze bardziej niż w życiu codziennym warto hołdować zasadzie: porządek przede wszystkim! Porządek z pewnością ułatwi nam pracę i pozwoli zaoszczędzić czas, który tracimy przy okazji każdych niezamierzonych poszukiwań przedmiotów albo przesuwaniem ich z kąta w kąt.

Zobacz także: Jak stworzyć klimatyczną bibliotekę?

Zadbajmy o atmosferę

Ponieważ zazwyczaj spędzamy sporo czasu przy swoim stanowisku pracy, warto zadbać o szczegóły, dzięki którym będziemy odczuwać komfort i przyjemność. Ramka z ulubionym zdjęciem naszego ukochanego bliskiego bądź obrazkiem z wakacji potrafi wywołać uśmiech nawet podczas trudnego dnia. Praktycznie i dekoracyjnie zadziała także tablica korkowa lub magnetyczna. Miłośników roślin, a także tych którzy dadzą się namówić, zachęcamy do wygospodarowania na biurku miejsca na wazon lub niewielką doniczkę. Warto, bo, jak wiemy zieleń relaksuje. Dobrym pomysłem mogą okazać się również figurki z wyjazdów i inne przyjemne pamiątki. Praca nie powinna się nam kojarzyć tylko z obowiązkiem, dlatego zadbajmy, by tworzyć wokół niej możliwie przyjemną atmosferę. Nawet najmniejszy detal odgrywa tu istotną rolę.

Dodatki i gadżety w gabinecie Fot. PORTA KMI POLAND

Cisza w miejscu pracy

Miejsce pracy powinno sprzyjać koncentracji, dlatego jeśli dysponujemy wolnym pokojem na biuro, dobór drzwi powinien być dobrze przemyślany. Jeśli zależy nam na uzyskaniu dobrej izolacji akustycznej, wybierzmy drzwi wypełnione płytą wiórową i raczej bez oszklenia, które obniża parametry dźwiękoszczelności. W przypadku, gdy nasze stanowisko pracy znajduje się w salonie, warto pomyśleć o dobrym regale, który, wprawdzie nie zapewni ciszy, ale zawsze oddzieli nas od reszty pokoju i choćby w jakimś stopniu zapewni intymność i spokój.

Odpowiednie drzwi do gabinetu Fot. PORTA KMI POLAND

Zobacz także: Czy warto mieć kwiaty w biurze?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA