REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Biuro w domu

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 PORTA KMI POLAND
jest liderem wśród producentów skrzydeł i ościeżnic drzwiowych w Polsce.
gabinet Fot. PORTA KMI POLAND
gabinet Fot. PORTA KMI POLAND
PORTA KMI POLAND

REKLAMA

REKLAMA

Biuro w domu to duża wygoda. O dobrze urządzonym biurze marzą nie tylko freelancerzy, ale każdy kto przynosi pracę do domu. Sytuacja komplikuje się, kiedy nie dysponujemy wolnym pomieszczeniem, a do pracy możemy wydzielić jedynie wygodny kąt. Podsuwamy kilka pomysłów jak zapewnić sobie niezbędne do pracy: przestrzeń i spokój.

Właściwy wybór miejsca

REKLAMA

Wiele osób swoje stanowisko pracy umieszcza w sypialni. Nie jest to dobre rozwiązanie. Sypialnia to pomieszczenie, które powinno się nam kojarzyć z odpoczynkiem i intymnością. Z pewnością widok biurka, na którym ułożony jest stos papierów oraz tablica korkowa z listą zadań, nie będą sprzyjać wyciszeniu i relaksowi. Dodatkowo atmosfera sypialni negatywnie wpływa na naszą koncentrację, gdyż w jasny sposób kojarzy się nam ze snem, a nie z pracą.

REKLAMA

Bardzo dobrym pomieszczeniem, w którym warto ulokować swoje stanowisko pracy, jest salon. Zazwyczaj jest on większy niż pozostałe pokoje, a co za tym idzie – łatwiej wygospodarować w nim spokojny kąt na urządzenie małego biura. Nie należy jednak zapominać, że salon także służy wypoczynkowi. Dlatego w trakcie urządzania biura, nie zapominajmy o zakupie parawanu lub praktycznego regału, który pozwoli oddzielić stanowisko pracy od reszty pokoju. W ten sposób stworzymy dwa miejsca w jednym pomieszczeniu i wszyscy będą zadowoleni.

Gabinet w salonie Fot. PORTA KMI POLAND

Zobacz także: Jak oświetlić gabinet?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przyjazna i funkcjonalna aranżacja

Miejsce pracy powinno być spokojne i komfortowe, dlatego wybierając kolory, skupmy się na bieli oraz stonowanych pastelach. Barwy te w naturalny sposób działają uspokajająco, a także pozytywnie wpływają na koncentrację.

Drugim istotnym czynnikiem jest oświetlenie. W miejscu przeznaczonym na pracę nie powinniśmy oszczędzać na dobrej lampie. Odpowiednie światło wpływa na koncentrację oraz pozytywnie nastraja. Pamiętajmy także o tym, że przy dobrej lampie i właściwie dobranej żarówce nasze oczy wolniej będą się męczyć.

Oświetlenie w gabinecie Fot. PORTA KMI POLAND

Zobacz także: Czy dekoracyjne oświetlenie sprawdzi się w gabinecie?


Czas na zadbanie o nasze ciało i właściwą jego pozycję podczas pracy. – Zdecydowanie warto zadbać o zakup odpowiedniego fotela, który przede wszystkim powinien być wygodny. W tym szczególnym przypadku czynnik komfortu i użyteczności ma prawo wysunąć się daleko przed atrakcyjność wizualną. Płynnie przechodzimy do nie mniej ważnego biurka. Po pierwsze, powinno zapewniać wystarczającą przestrzeń do pracy, tak byśmy spokojnie i bez problemu byli w stanie rozłożyć narzędzia naszej pracy: książki, laptop, segregatory i co tam jeszcze mamy. Biurko podobnie jak nasz fotel musi być wygodne i funkcjonalne. Zwróćmy więc uwagę na ilość szuflad, ale przede wszystkim możliwość regulacji poziomu blatu do naszego wzrostu, tak by nie nadwerężać kręgosłupa i zapewnić ergonomiczną pozycję naszego ciała podczas pracy. Trzeci niezbędny w domowym biurze mebel to półki, które ułatwią przechowywanie dokumentów i umożliwią łatwy dostęp do wszystkiego czego będziemy potrzebować. W biurze bardziej niż w życiu codziennym warto hołdować zasadzie: porządek przede wszystkim! Porządek z pewnością ułatwi nam pracę i pozwoli zaoszczędzić czas, który tracimy przy okazji każdych niezamierzonych poszukiwań przedmiotów albo przesuwaniem ich z kąta w kąt.

Zobacz także: Jak stworzyć klimatyczną bibliotekę?

Zadbajmy o atmosferę

Ponieważ zazwyczaj spędzamy sporo czasu przy swoim stanowisku pracy, warto zadbać o szczegóły, dzięki którym będziemy odczuwać komfort i przyjemność. Ramka z ulubionym zdjęciem naszego ukochanego bliskiego bądź obrazkiem z wakacji potrafi wywołać uśmiech nawet podczas trudnego dnia. Praktycznie i dekoracyjnie zadziała także tablica korkowa lub magnetyczna. Miłośników roślin, a także tych którzy dadzą się namówić, zachęcamy do wygospodarowania na biurku miejsca na wazon lub niewielką doniczkę. Warto, bo, jak wiemy zieleń relaksuje. Dobrym pomysłem mogą okazać się również figurki z wyjazdów i inne przyjemne pamiątki. Praca nie powinna się nam kojarzyć tylko z obowiązkiem, dlatego zadbajmy, by tworzyć wokół niej możliwie przyjemną atmosferę. Nawet najmniejszy detal odgrywa tu istotną rolę.

Dodatki i gadżety w gabinecie Fot. PORTA KMI POLAND

Cisza w miejscu pracy

Miejsce pracy powinno sprzyjać koncentracji, dlatego jeśli dysponujemy wolnym pokojem na biuro, dobór drzwi powinien być dobrze przemyślany. Jeśli zależy nam na uzyskaniu dobrej izolacji akustycznej, wybierzmy drzwi wypełnione płytą wiórową i raczej bez oszklenia, które obniża parametry dźwiękoszczelności. W przypadku, gdy nasze stanowisko pracy znajduje się w salonie, warto pomyśleć o dobrym regale, który, wprawdzie nie zapewni ciszy, ale zawsze oddzieli nas od reszty pokoju i choćby w jakimś stopniu zapewni intymność i spokój.

Odpowiednie drzwi do gabinetu Fot. PORTA KMI POLAND

Zobacz także: Czy warto mieć kwiaty w biurze?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

REKLAMA

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA