REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Pokój dziecka zbudowany z klocków

Subskrybuj nas na Youtube
pokój dziecka Fot. 81.WAW.PL
pokój dziecka Fot. 81.WAW.PL
81.waw.pl

REKLAMA

REKLAMA

Pokój dziecka to wyjątkowa przestrzeń, która powinna być bezpieczna i funkcjonalna. Warszawscy architekci zaprojektowali pokój dziecka zbudowany z klocków. Przeczytaj jak stworzyć wnętrze atrakcyjne dla dziecka.

Pokój dla dziecka powinien być przyjazny, praktyczny i bezpieczny, a przede wszystkim stwarzać małemu mieszkańcowi odpowiednie warunki rozwoju. Jednocześnie dobrze, gdy jest miejscem magicznym, swoistym królestwem, w którym dziecko będzie mogło mile spędzać czas. Taki właśnie pokój – dla małej Natalii, zaprojektowali warszawscy architekci z pracowni 81.WAW.PL.

REKLAMA

Marzeniem Natalii było posiadanie małego królestwa, które będzie niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Wobec tego architekci zdecydowali się na stworzenie całej zabudowy na podstawie prostokątnych brył tworzących duże klocki.

– Centralnym elementem miało być łóżko na wysokości i to ono stało się punktem wyjścia podczas tworzenia projektu – podkreśla Anna Paszkowska, architektka z pracowni 81.WAW.PL. Łóżko zaplanowano po prawej stronie od wejścia do pokoju. Ustawiono je na trzech mniejszych klockach. Każdy z nich pełni inną funkcję. W jednym umieszczono szuflady na drobiazgi, drugi jest zamykaną szafą na zabawki, zaś trzeci kryje bezpieczne schody prowadzące wprost do łóżka, których na pierwszy rzut oka nie widać.

Fot. 81.WAW.PL

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Aranżacja pokoju niemowlęcego – kolory

REKLAMA

– Dzięki temu łóżko wygląda tak, jakby było zawieszone w powietrzu – dodaje Rafał Grudziąż, współautor projektu z pracowni 81.WAW.PL. Dookoła niego znalazło się miejsce zarówno na półki na książki, jak i na ulubione pluszaki. Żeby łóżko było w pełni bezpieczne, zamontowano barierkę z przezroczystej pleksi.

Również lewa strona pokoju bazuje na zabudowie z dużych kubików. I w tym przypadku są trzy klocki, które pomieszczą wszystkie niezbędne rzeczy. Dolną część tworzy ażurowy regał z otwartymi półkami, by ułatwić dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy. Wyższa, środkowa konstrukcja to szafa – są tam drążki na ubrania oraz półki.

Fot. 81.WAW.PL

Zobacz także: Pokój w stylu pop-art dla nastolatka


– Dodatkowo środkowy element został podniesiony i przesunięty na taką wysokość, aby pod nim mogło się zmieścić małe pianino, gdyż Natalia właśnie rozpoczęła naukę gry na tym instrumencie – zaznacza Anna Paszkowska. Najwyższy klocek jest natomiast umieszczony wyżej, poza zasięgiem dziecka. Mogą tam się znaleźć najrzadziej używane rzeczy, pościel bądź odzież sezonowa.

Cały pokój jest niezwykle jasny, dzięki dużym oknom znajdującym się naprzeciw wejścia. Dlatego właśnie pod oknem zaplanowano duże, funkcjonalne biurko. To bardzo ważne, by miejsce do nauki było dobrze doświetlone – najlepiej światłem dziennym.

Zobacz także: Pokój dziecka na wiosnę – kolory pastelowe

Elementem wieńczącym całą aranżację pokoju jest podwieszany sufit, którego kształt także bazuje na prostopadłościanie.

– W „klocek” sufitu został niejako wpisany świecący sufit napinany, który stanowi główne oświetlenie pokoju – dodaje Rafał Grudziąż.

Dzięki pomysłowym rozwiązaniom architektom udało się stworzyć przestrzeń idealnie wpisującą się zarówno w potrzeby, jak i marzenia dziecka, które będzie chętnie i miło spędzać tu czas. Jednocześnie jest to miejsce zapewniające rozwój i bezpieczeństwo małego mieszkańca.

Fot. 81.WAW.PL

Zobacz także: Modny pokój młodzieżowy - jakie kolory i dodatki?

Źródło: 81.WAW.PL

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

REKLAMA

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

REKLAMA

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA