REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zielone rolety na wiosnę

rolety Fot. Franc Gardiner
rolety Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner

REKLAMA

REKLAMA

Zielone rolety są odpowiednie na wiosnę, rozjaśniają wnętrze i odświeżają mieszkanie. Zaletą zielonych rolet jest to, że pasują do mieszkań zaaranżowanych w różnych stylach i dobrze komponują się z innymi kolorami. Możemy bez problemu zastosować je w różnych pomieszczeniach, dobrze wyglądają zarówno w salonie, jak i w kuchni.

Kolor zielony

Uspokaja, koi zmęczony wzrok, wprowadza do pomieszczenia niespotykaną świeżość i radość, kojarzącą się z wiosenną aurą. Zielony, bo o nim mowa, coraz częściej staje się głównym bohaterem aranżacji wnętrz. Z tęsknoty za naturą pojawia się na ścianach, obiciach mebli, okiennych roletach, chowa w dodatkach i gości w postaci świeżych kwiatów w wazonach. Stanowiąc dominantę kompozycyjną w aranżacji dodaje nam energii i optymizmu, a poprzez małe elementy nadaje mieszkaniu radosnego charakteru. Pasuje do każdego wnętrza – tego małego, które rozświetli zielony w jasnej chłodnej tonacji i dużego, które powiększy optycznie. To kolor uniwersalny, tak jak uniwersalne są motywy zaczerpnięte wprost ze świata przyrody.

REKLAMA

Fot. Franc Gardiner

Zobacz także: Kolorowe rolety na wiosnę

Odcienie zielonego

REKLAMA

Zieleń to barwa neutralna i podstawowa, dlatego tak świetnie pasuje do innych kolorów. Skupiając uwagę na dodatkach warto więc postawić na przeciwieństwa. Zielone rolety dobrze współgrają z ciemnobrązowym obramowaniem okien. Przepuszczone przez nie światło daje jasne refleksy, nie wprowadzając do pomieszczenia nadmiernej ilości cieni.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zielony prezentuje różnorodną paletę barw zarówno z rejestru chłodnych jak i ciepłych odcieni: od jasnego groszku, przez miętę, pistację, seledyn aż po nasycone, głębokie sosnowe lub morskie tony. Dla bardziej odważnych wnętrz, ciekawym pomysłem aranżacyjnym są rolety pełne wiosennych wzorów, roślinnych ornamentów i liściastych motywówpodpowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert Franc Gardiner.

Zobacz także: Dekoracje okien – biżuteria okienna

Gdy zielony jest motywem przewodnim aranżacji należy pamiętać, że połączony z fioletem doda nam energii, zestawiony z beżem będzie symbolizował ziemię, a w otoczeniu niebieskiego i żółtego przybliży nas do natury, tworząc wakacyjny klimat.

Fot. Franc Gardiner

Zobacz także: Czym udekorować okno w sypialni?

Do czego pasuje zielony?

Zieleń pasuje do wszystkiego, ale najlepiej sprawdzi się w połączeniu z naturalnymi materiałami i delikatnymi fakturami. Wprowadzając wiosnę do swojego domu, należy pamiętać, że ta czuje się najswobodniej wśród drewnianych mebli i ram okien, surowych i klasycznych lnów i kwiatów w wazonach. Inspirowane naturą rolety, naturalne skórzane meble i drewniane parkiety staną się idealnym dopełnieniem każdej, zielonej aranżacji.

Fot. Franc Gardiner

Szalejąca za oknem zima jest idealnym pretekstem do wprowadzenia do wnętrz tak bardzo wyczekiwanej wiosny. Skorzystajmy więc z zielonego światła na radosne aranżacje i puśćmy wodze wyobraźni. Ciepłe dni już za progiem!

Zobacz także: Oryginalne rolety okienne: GALERIA

Źródło: Franc Gardiner

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Żeby taryfy dynamiczne prądu się opłacały trzeba mieć w domu kosztowne urządzenia. Można je kupić z dofinansowaniem

Od 24 sierpnia 2024 r. klienci dużych sprzedawców energii elektrycznych mogą już przejść na taryfy dynamiczne, w których rozliczenia za zużytą energię odbywają się według bieżących cen z Towarowej Giełdy Energii. W praktyce to rozwiązanie nie dla wszystkich jest jednak opłacalne. – To jest bardzo atrakcyjne rozwiązanie, jeśli mamy sterowalne systemy energetyczne, czyli np. magazyn energii, magazyn ciepła, sterowalne klimatyzatory, pompę ciepła, samochód elektryczny albo wszystko to naraz – mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy. Jak wskazuje, to może zwiększyć zainteresowanie dotacjami z rządowych programów Czyste Powietrze i Mój Prąd, które ponownie oferują dofinansowania dla osób fizycznych.

Od 2025 r. obowiązek selektywnej zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Jak dostosować się do nowych przepisów?

W Polsce od 1 stycznia 2025 r. wejdą w życie przepisy stanowiące obowiązek selektywnej zbiórki i odbioru odpadów budowlanych oraz rozbiórkowych, z rozróżnieniem na takie materiały jak drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips oraz odpady mineralne. Jakie wyzwania pojawiają się w kontekście tego obowiązku dla firm budowlanych?

Jak zmieniały się ceny ciepłej i zimnej wody przez lata?

Wzrost opłat za wodę to ostatnio dość głośny temat. Sprawdzamy zatem, jak ceny ciepłej oraz zimnej wody zmieniały się przez ostatnie 15 lat - 20 lat. 

Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

REKLAMA

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

REKLAMA

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

REKLAMA