REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Inteligentny system połączeń alarmowych w telefonie

Telefon Fot. Materiały prasowe
Telefon Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Nowy telefon firmy emporia został wyposażony w inteligentny system połączeń alarmowych. W takim telefonie możemy zaprogramować 5 numerów, do których w czasie sytuacji alarmowej telefon będzie dzwonił aż do uzyskania połączenia. Przeczytaj więcej na temat inteligentnego systemu połączeń alarmowych.

„mHealth i koncepcja Assisted Living to ważne kwestie, które branża telefonii komórkowej powinna dokładnie rozważyć. Ogromne znaczenie dla powodzenia systemu mHealth ma zyskanie zaufania użytkowników. Muszą mieć pewność, że telefony komórkowe zapewnią im dostęp do odpowiednich usług. emporiaSAFETYpremium to pierwszy krok na drodze do w pełni zintegrowanych usług mHealth zapewniających użytkownikom telefonów komórkowych skuteczne rozwiązania przy współpracy ze służbą zdrowia na całym świecie” — mówi Eveline Pupeter-Fellner, dyrektor naczelna firmy emporia.

REKLAMA

Telefon został wyposażony w inteligentny system połączeń alarmowych. Użytkownik może zaprogramować pięć numerów, na które w razie niebezpieczeństwa telefon kolejno dzwoni. System jest tak zaprojektowany, by telefon dzwonił, dopóki ktoś nie odbierze. Żadne połączenie nie trafi na automatyczną sekretarkę.

Fot. Materiały prasowe

Zobacz także: Samsung GALAXY Note 8.0 – premiera w 2. kwartale 2013 roku

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Dodatkowo telefon wyposażono w czujnik upadku. Telefon wykryje (na podstawie przyspieszenia), czy użytkownik przewrócił się, czy tylko upuścił urządzenie. W pierwszym przypadku automatycznie rozpoczynana jest procedura połączeń alarmowych. Jeśli alarm będzie fałszywy, procedurę można zatrzymać w ciągu pięciu sekund.

Telefon można powiązać z nowym zegarkiem alarmowym firmy emporia. Wygląda on jak zwykły zegarek, ale umożliwia korzystanie z systemu połączeń alarmowych. Alarm można wywołać przy użyciu jednego z 4 przycisków zegarka służącego do aktywacji systemu. Jest to szczególnie przydatne, gdy w chwili wypadku telefon znajduje się w ładowarce biurkowej.

Zobacz także: Urządzenia Logitech kompatybilne z Apple

Fot. Materiały prasowe

Dzięki wbudowanemu czujnikowi GPS telefonu pomoc zawsze dotrze we właściwe miejsce. Po uruchomieniu funkcji połączeń alarmowych do wcześniej skonfigurowanych odbiorców automatycznie wysyłana jest wiadomość SMS z adresem. W kompatybilnych telefonach adres może zostać wyświetlony na mapie.

Zobacz także: Nowe routery DrayTek – Vigor 2850

Aplikacja może działać z usługami alarmowymi i przeznaczonymi dla seniorów oferowanymi na przykład przez Czerwony Krzyż. W takim przypadku odpowiedni numer alarmowy jest zaprogramowany w przycisku połączeń alarmowych. Dane GPS są przekazywane organizacji zajmującej się niesieniem pomocy, która odpowie na zgłoszenie bezpośrednio.

Emporia współpracuje z wieloma organizacjami z całego świata wspierającymi osoby starsze i zapewniającymi pomoc w nagłych wypadkach, dzięki czemu możemy doskonalić nasz system” — mówi Eveline Pupeter-Fellner.

Telefon jest łatwy w obsłudze. Siła nacisku dużych, wyraźnie rozdzielonych klawiszy została odpowiednio dostosowana. Najważniejsze funkcje, takie jak menu, blokada klawiatury, budzik i wbudowana latarka, mogą być obsługiwane przy użyciu bocznych klawiszy. Przycisk zasilania znajduje się u góry telefonu i jest dobrze widoczny. Duży, czytelny, kolorowy wyświetlacz ma optymalny kontrast, a użytkownicy mogą dostosować wielkość czcionek do swoich możliwości.

Zobacz także: Acer poszerza ofertę o tablet Iconia B1-A71

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA