REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Łazienka według feng shui – relaks i bezpieczeństwo

Magdalena Łomozik
Dyplomowany konsultant feng shui
Łazienka Fot. Fotolia
Łazienka Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W zależności od tego czy mówimy o łazience dla domowników, czy też dla gości, różne czynniki powinny zostać wzięte pod uwagę w czasie jej urządzania. Jedną z propozycji aranżacji łazienki według feng shui jest połączenie jej z sypialnią właścicieli domu – jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne i prestiżowe.

Odpowiednia aranżacja łazienki z uwzględnieniem zasad feng shui powinna zapewniać poczucie komfortu, swobody i relaksu. Być może powyższe określenia bardziej przywodzą na myśl odczucia związane z salonem – ale już dawno minęły czasy, w których łazienka była jedynie miejscem dbania o higienę, bo to właśnie łazienki zostały mianowane salonami kąpielowymi będącymi namiastką prawdziwego SPA.

REKLAMA

Zobacz także: Jak stworzyć dobrą atmosferę w sypialni?

Łazienkę dla gości według feng shui powinna znajdować się w dyskretnym miejscu, najlepiej takim, którego nie widać ani zaraz po wejściu do mieszkania, ani z pokoju dziennego. Jeśli nie ma innej możliwości i łazienka już jest usytuowana na wprost wejścia (częsty przypadek współczesnych rozwiązań architektonicznych), należy w pewien sposób ją zakamuflować. Można taki efekt uzyskać poprzez zastosowanie takich samych drzwi jak w całym domu – wtedy drzwi nie wskazują nam z jakim rodzajem pomieszczenia mamy do czynienia. Innym sposobem jest zaaranżowanie w pobliżu dekoracji, która po wejściu do domu przyciągnie wzrok odwiedzających, tym samym „spychając” drzwi łazienki na dalszy plan.

Zobacz także: Kuchnia według feng shui

W zależności od tego czy właściciele są na etapie wyboru planu, realizacji projektu, czy też jest to już urządzone mieszkanie – rola konsultanta jest odmienna. Najlepiej, oczywiście, gdy konsultant proszony jest o pomoc na etapie wyboru projektu, wtedy najłatwiej zapobiec „wpadkom”, które później ciężko nadrobić odpowiednią kolorystyką lub wyposażeniem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Wejście do domu według feng shui

I tak na przykład, usytuowanie łazienki w centrum domu, nawet przy najlepszej wentylacji naraża na specyficzne, niekoniecznie pożądane zapachy – warto więc uniknąć tego nieodwracalnego błędu.

REKLAMA

Biorąc pod uwagę, że łazienka – zaraz po kuchni – jest miejscem zwiększonej ilości wypadków, należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo osób w niej przebywających. Sprawa priorytetowa, to oczywiście podłoga – należy upewnić się już przy zakupie, że materiał, którego zamierzamy użyć, po wejściu w kontakt z wodą nie stanie się przyczyną rozbitej głowy lub skręconej kostki.

Kolejna – nie mniej istotna sprawa, to wszelkiego rodzaju szklane półki, ostro zakończone blaty, wystające wieszaki – oby nie były przyczyną naszej wizyty na pogotowiu – zaraz po śliskiej podłodze.

Ponadto według feng shui wszelka armatura nie powinna być montowana na ścianie graniczącej z sypialnią, ponieważ może to zakłócać odpoczynek osób, które pobudkę zaplanowały na późniejszą godzinę.

Jeśli chodzi o kolorystykę – powinna być dostosowana do rejonu w jakim się znajduje, ale preferowane są kolory ciepłe, optymistyczne, takie, które sprawiają „przyjazne” wrażenie.

Ciekawym rozwiązaniem (szczególnie w łazience dla gości) są wszelkie „udziwnienia”, które powodują zaskoczenie i jakieś pozytywne emocje. Z pewnością każdy się uśmiechnie widząc napis przy spłuczce „hamulec bezpieczeństwa” (prosto z kolejowego wagonu). Bardziej wymagający mogą zaaranżować to pomieszczenie w konkretnym stylu – na przykład egipskiej piramidy z mumią jako ozdobą.

Wszystko to ma na celu „podniesienie” energii tego pomieszczenia i sprawienie, że łazienka z krępującego miejsca stanie się przynajmniej częściowo atrakcją mieszkania.

Zobacz także: Feng shui: jak ustawić biurko?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA