REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Śnieżne bombki: krok po kroku

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 Dremel
BIG ON DETAIL
Bombki Fot. Dremel
Bombki Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Śnieżne bombki świetnie wpisują się w świąteczną atmosferę, dodatkowo wnoszą powiew zimy, gdy na zewnątrz nie ma śniegu. Bombki wyglądają jak oprószone śniegiem, są dobrym dodatkiem do wnętrz w każdym stylu, jednak szczególnie pasują do wnętrz minimalistycznych w stylu skandynawskim. Przeczytaj, jak wykonać je samodzielnie.

Wykorzystaj śnieżne kule jako inspiracje do przygotowania świątecznych dekoracji. Stwórz piękne brokatowe bombki, które w oryginalny sposób ozdobią Twój dom. Taka dekoracja ozdobi wigilijny stół i zachwyci Twoich gości. Dzięki przewodnikowi krok po kroku oraz odpowiednim narzędziom wykonanie takich bombek będzie niezwykle proste.

REKLAMA

Potrzebne narzędzia:

- pistolet do kleju ze sztyftami kleju bezbarwnego i brokatowego

- narzędzie wielofunkcyjne z wałkiem giętkim i ściernicą diamentową

- podkładka zabezpieczająca powierzchnię roboczą

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- okulary ochronne

Potrzebne materiały:

- bombki z przezroczystego szkła o średnicy 8 cm

- drobny biały i przezroczysty brokat

- miękka ściereczka lub ręcznik papierowy

- miseczki lub talerze

- łyżki

Zobacz także: Anioły z papieru: krok po kroku

Krok pierwszy

Rozłóż miękką ściereczkę na płaskiej powierzchni i połóż na niej bombkę. Narzędziem z zamontowanym wałkiem giętkim i diamentową ściernicą wygraweruj na powierzchni bombki kilka mniejszych i większych płatków śniegu (możesz posłużyć się załączonym szablonem), pozostawiając między wzorami sporo wolnego miejsca. Pamiętaj, by obchodzić się z bombkami bardzo delikatnie i nie naciskać ich zbyt mocno, w przeciwnym razie mogą się stłuc. Nie zapomnij także o założeniu okularów ochronnych przed rozpoczęciem pracy.

Fot. Dremel

Zobacz także: Kalendarz adwentowy: krok po kroku

Krok drugi

Do pistoletu do kleju włóż sztyft z klejem bezbarwnym, ustaw włącznik na drugi poziom (wysoka temperatura) i zostaw na kilka minut do nagrzania. Następnie narysuj klejem nowe śnieżne motywy pomiędzy wygrawerowanymi wcześniej płatkami śniegu.

Fot. Dremel

Zobacz także: Bombki: zrób je samodzielnie

Krok trzeci

Staraj się narysować wzór szybko, by klej nie zastygł. Trzymając bombkę nad miseczką, nabierz na łyżkę trochę brokatu i obsyp zaznaczony klejem kształt. Upewnij się, że cały wzór został pokryty, a następnie ostrożnie strząśnij nadmiar brokatu z powrotem do naczynia.

W ten sam sposób stwórz jeszcze kilka wzorów.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić ozdoby choinkowe?

Krok czwarty

Po namalowaniu wszystkich płatków, wyłącz pistolet do kleju i poczekaj, aż zupełnie wystygnie. Następnie umieść w nim sztyft ze srebrnym klejem brokatowym i ustaw włącznik na najniższą temperaturę. Dopracuj stworzone wcześniej wzory, dodając mieniące się aplikacje. Gotową bombkę zawieś na świątecznym drzewku.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić świeczki?

Jeśli chcesz stworzyć większą liczbę bombek za jednym razem, wykonaj wszystkie czynności w następującej kolejności: najpierw wygraweruj wzory na wszystkich bombkach, a dopiero później nanieś na nie aplikacje z kleju. W ten sposób unikniesz oczekiwania pomiędzy nagrzewaniem i stygnięciem pistoletu do kleju i wymiany sztyftów z klejem pomiędzy kolejnymi etapami pracy.

Gotowy projekt

Fot. Dremel

Zobacz także: Dekoracje świąteczne z siatki

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA