REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Śnieżne bombki: krok po kroku

 Dremel
BIG ON DETAIL
Bombki Fot. Dremel
Bombki Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Śnieżne bombki świetnie wpisują się w świąteczną atmosferę, dodatkowo wnoszą powiew zimy, gdy na zewnątrz nie ma śniegu. Bombki wyglądają jak oprószone śniegiem, są dobrym dodatkiem do wnętrz w każdym stylu, jednak szczególnie pasują do wnętrz minimalistycznych w stylu skandynawskim. Przeczytaj, jak wykonać je samodzielnie.

Wykorzystaj śnieżne kule jako inspiracje do przygotowania świątecznych dekoracji. Stwórz piękne brokatowe bombki, które w oryginalny sposób ozdobią Twój dom. Taka dekoracja ozdobi wigilijny stół i zachwyci Twoich gości. Dzięki przewodnikowi krok po kroku oraz odpowiednim narzędziom wykonanie takich bombek będzie niezwykle proste.

REKLAMA

Potrzebne narzędzia:

- pistolet do kleju ze sztyftami kleju bezbarwnego i brokatowego

- narzędzie wielofunkcyjne z wałkiem giętkim i ściernicą diamentową

- podkładka zabezpieczająca powierzchnię roboczą

- okulary ochronne

Potrzebne materiały:

- bombki z przezroczystego szkła o średnicy 8 cm

- drobny biały i przezroczysty brokat

- miękka ściereczka lub ręcznik papierowy

- miseczki lub talerze

- łyżki

Zobacz także: Anioły z papieru: krok po kroku

Krok pierwszy

Rozłóż miękką ściereczkę na płaskiej powierzchni i połóż na niej bombkę. Narzędziem z zamontowanym wałkiem giętkim i diamentową ściernicą wygraweruj na powierzchni bombki kilka mniejszych i większych płatków śniegu (możesz posłużyć się załączonym szablonem), pozostawiając między wzorami sporo wolnego miejsca. Pamiętaj, by obchodzić się z bombkami bardzo delikatnie i nie naciskać ich zbyt mocno, w przeciwnym razie mogą się stłuc. Nie zapomnij także o założeniu okularów ochronnych przed rozpoczęciem pracy.

Fot. Dremel

Zobacz także: Kalendarz adwentowy: krok po kroku

Krok drugi

Do pistoletu do kleju włóż sztyft z klejem bezbarwnym, ustaw włącznik na drugi poziom (wysoka temperatura) i zostaw na kilka minut do nagrzania. Następnie narysuj klejem nowe śnieżne motywy pomiędzy wygrawerowanymi wcześniej płatkami śniegu.

Fot. Dremel

Zobacz także: Bombki: zrób je samodzielnie

Krok trzeci

Staraj się narysować wzór szybko, by klej nie zastygł. Trzymając bombkę nad miseczką, nabierz na łyżkę trochę brokatu i obsyp zaznaczony klejem kształt. Upewnij się, że cały wzór został pokryty, a następnie ostrożnie strząśnij nadmiar brokatu z powrotem do naczynia.

W ten sam sposób stwórz jeszcze kilka wzorów.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić ozdoby choinkowe?

Krok czwarty

Po namalowaniu wszystkich płatków, wyłącz pistolet do kleju i poczekaj, aż zupełnie wystygnie. Następnie umieść w nim sztyft ze srebrnym klejem brokatowym i ustaw włącznik na najniższą temperaturę. Dopracuj stworzone wcześniej wzory, dodając mieniące się aplikacje. Gotową bombkę zawieś na świątecznym drzewku.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić świeczki?

Jeśli chcesz stworzyć większą liczbę bombek za jednym razem, wykonaj wszystkie czynności w następującej kolejności: najpierw wygraweruj wzory na wszystkich bombkach, a dopiero później nanieś na nie aplikacje z kleju. W ten sposób unikniesz oczekiwania pomiędzy nagrzewaniem i stygnięciem pistoletu do kleju i wymiany sztyftów z klejem pomiędzy kolejnymi etapami pracy.

Gotowy projekt

Fot. Dremel

Zobacz także: Dekoracje świąteczne z siatki

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    REKLAMA

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    REKLAMA

    Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

    Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

    Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

    Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

    REKLAMA