REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak przygotować stół na Boże Narodzenie

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Aleksandra Olechowska
Stół Fot. Fotolia
Stół Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Święta Bożego Naradzenia to bez wątpienia święta, które kochamy najbardziej. Wspaniała rodzinna atmosfera, pyszne dania i prezenty, to te elementy, które kojarzą nam się z tym wspaniałym okresem. Ważne, żeby główne miejsce, którym bez wątpienia jest stół, było odpowiednio przygotowane. To przy nim rozmawiamy, dzielimy się opłatkiem i spożywamy te pyszne dania, które tak pieczołowicie przygotowywaliśmy. Ważne, żeby stół był pięknie, odświętnie przygotowany.

Przed przygotowaniem stołu zastanówmy się jaki efekt chcemy uzyskać. Zdecydujmy się w jakie kolory ubierzemy nasz stół. Możliwości mamy na prawdę dużo. Możemy wykorzystać kolory, które większości z nas kojarzą się ze świętami, czyli czerwień i zieleń. Stworzą nam bardzo ciepły i rodzinny klimat. Jeśli wolimy bardziej nowoczesny klimat przygotujmy stół w kolorach granatu i srebra. Po dodaniu kilku dodatków nasz stół będzie wyglądał wyjątkowo. Tak jak przystało na taką okoliczność.

REKLAMA

Królewska uczta

W pierwszej kolejności zastanówmy się nad kolorem obrusu. Najlepszy na Wigilię będzie biały bądź kremowy obrus. Jest zarówno elegancki, jak i odświętny. Bez wątpienia doskonale będzie komponował się ze wszystkimi kolorami, jakie tylko chcemy wykorzystać w dekorowaniu naszego wigilijnego stołu. Najczęściej sięgamy po czerwień. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to kolor królewski, a taka jest właśnie ta kolacja – królewska i wystawna. Na pięknym, białym obrusie możemy postawić białą bądź kremową zastawę. Z takim zestawieniem świetnie będą się komponowały czerwone serwetki, których w sklepach nie brakuje. Serwetki możemy położyć pod talerzami bądź zwinąć i przewiązać złotą wstążką. Każdy wybierze odpowiedni dla siebie odcień oraz wzór. By dopełnić całość warto położyć na stole piękne, duże, złote świece, których światło pięknie będzie się rozpraszało po całym stole, doskonale podkreślając przyszykowane potrawy.

Zobacz także: Ludowe ozdoby na choinkę

Mroźne połączenie

Połączenie niebieskiego ze srebrem może wydawać się zimne i niepasujące do tak ważnych świąt. Nic bardziej mylnego. Granat to poważna i głęboka barwa, która idealnie pasuje na tę uroczystość. Do stworzenia takiej dekoracji wykorzystajmy również serwetki, jednak w niebieskim kolorze. Zamiast złotych świec użyjmy srebrnych, cienkich świec. Rozproszone światło ze świec doskonale ociepli cały stół. Doskonałym dopełnieniem takiej oprawy będą kryształowe kieliszki i szklanki. W blasku świec szkło będzie się mieniło różnymi kolorami. Przy tak przygotowanym stole nikt nie powie, że panuje na nim zimna lub chłodna atmosfera. Tak utrzymany stół wygląda niezwykle.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Dekoracje świąteczne do wnętrza


Dodatki

Bez względu na to, jaki kolor wybierzemy nie możemy zapomnieć o dodatkach. Oprócz wspomnianych świec i serwetek warto dołożyć kilka drobiazgów, które uzupełnią aranżację. Możemy na stole poukładać orzechy lub gałązki świerku. Takie drobiazgi idealnie pasują do stołu przygotowanego w czerwonej tonacji. Jeśli jednak chcemy wykorzystać te elementy możemy je obsypać sztucznym śniegiem, który nawiąże do zimowej atmosfery panującej za oknem. Zamiast orzechów możemy przy każdym talerzu położyć małe bombki owinięte kawałkiem wstążki lub łańcucha. Takie drobiazgi z pewności umilą nam świąteczne biesiadowanie przy stole.

Zobacz także: Wytworne ozdoby świąteczne

Niezależnie od tego, czy wybierzemy czerwony zestaw, czy granatowy, czy nas stół będzie przyozdobiony dodatkami nie możemy zapomnieć o talerzyku z opłatkiem gdyż to właśnie on jest bohaterem tego wieczoru. Powinien znaleźć się w centralnym miejscu stołu i być szczególnie wyróżniony. Warto pod talerzykiem położyć trochę sianka, które będzie przypominało nam o tradycji. Pamiętajmy również, żeby przy każdym stole znalazło się miejsce dla zbłąkanego gościa.

Zobacz także: Stroik świąteczny zamiast choinki

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA